1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

95-60-60 demasoni-mpanga- afra hara

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde ozgr tarafından 12 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Akvaryumum bitti sonunda:heyo: canavarlarıda ekledim bakalım beğenecekmisiniz?

[video=dailymotion;xpeh2x]http://www.dailymotion.com/video/xpeh2x_mvi-0989_animals#from=embed[/video]

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: 95-60-60 demasoni-mpanga- afra hara

Özgür maşallah yeni eklenmiş olmalarına rağmen balıklar gayet hareketliler ve sağlıklı görünüyorlar:nazar:.Sağlıklı büyütüp bol yavrular alırsın inşallah.Dekor süper olmuş çok hoşuma gitti.

3. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Çok sağol abi stres konusunu hiç yaşamadık :nazar:
    Yemi attığım zaman hepsi çıktı saldırdı yemlere. :heyo::heyo:
    Bitkilerde eklenince daha da güzel olacaklar inşallah. Arka fon siyah olsa daha mı güzel olur sence abi?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Özgür sağlıklı görünüyorlar, aynı sağlıkta devamını diler ve yavrularını da görmeni temenni ederim.

5. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Güzel dileklerin için teşekkür ederim Temel abi. Titremeler başladı bakalım yavaş yavaş inşallah yavru alırız bizde :serda:

6. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

:nazar: Maaşallah.Balıklar da,tank da çok güzel görünüyor.İnşallah sıkıntısız,keyifli vait geçirirsiniz.

7. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Beklenmedik bir şekilde demasonilerim azına yumurta aldılar. 5 cm lik balıktan beklemiyordum ama demasoniler 4-4.5 cm iken yavru alırlarmış bunuda öğrenmiş olduk saat:gif

Pek yakalayamadım sağolsun haralarda yumurta çalmak için rahat bırakmadıklarından dolayı video tam olmadı ama olduğu kadarıyla.:horon:

[video=dailymotion;xpibqb]http://www.dailymotion.com/video/xpibqb_video0011_animals[/video]

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Özgür bune hız maşallah:nazar:.sorunsuz yavrularıda hep beraber görürüz inşallah.

9. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Abi vallaha bende anlamış değilim. tem05.gif
    Hara erkeğimde sürekli dişilerin önünde tir tir titriyo :nazar::nazar:

10. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Özgür son durum nasıl dişinin ağzı dolumu hala?.

11. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Abi hala dişi sımsıkı tutuyor yavruları renkleri patlattı ve baskın dişi olduğunu ortaya koydu resmen. :basardim::basardim:

Resmen renk cümbüşü yaşıyorum bu aralar akvaryumda.:nazar::nazar:

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Bir ara güzel resimler paylaşta bizde şu renk cümbüşünü görelim.Gözlerimizin pası gitsin.:)

13. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Abi bugün inanılmazdı ve gerçekten üzdü beni dişim. :sopa:
    Bugün artık 16. gündü artık kusturayım dedim bu kadar yeter dedim bayada zayıflamıştı dişim. Sabah ışıkları açmadan yakalamaya çalıştım tabi bu dekorda çok zor oldu ve beceremedim. Akşama doğru taşları çıkarır öyle yakalarım dedim ama bi baktım dişinin kursağı boş genede yakalayım bakayım dedim. Bu sefer yakalamayı becerdim ama yavrular yoktu malesef. :( Büyük ihtimalle sabah çok strese girdi bundan dolayı da yavruları yuttu. :por::por:
    Genede dişim için iyi bir tecrübe oldu bu kadar uzun tutmasını bile beklemiyordum açıkcası. Çünkü daha 5 cm olan balığımın yavru tutması çok değişik bir durumdu benim için.
    Şimdi suyu bulandırdığımamı yanayım o kadar uğraştığımamı yanayım yoksa yavruların gittiğinemi yanayım bilemedim. :smile19::karete::karete::der:

14. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin

:nazar:Maaşallah gerçekten çok güzel balıkların ve akvaryumun.

15. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir

Özgür,belirttiğin gibi Demasoni'ler 5 cm boya ulaşınca çiftleşmeye başlıyor.İlk 1-2 denemede yavru almasan dahi ileride yavruların fazlalığından şikayet edersin garanti ediyorum :) Devamı gelecektir,biraz daha sabretmek lazım.Demasonileri 3 seneye yakın besledim.Renkleriyle Malawi cikletlerinin içinde çok sevdiğim türdür.Bol yavrular dilerim.

16. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Kötü bir resim oldu ama konuyu güncellemek için eklemek istedim.
    Resim için kusura bakmayın.
    Balıklarımın hepsi aldı başını gitti 100 e yakın çeşitli türlerde yavrularım var. Genel görüntü şimdilik bu şekilde.

Okurt, cirol, Snowblind ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel bir karma akvaryum abi,Maşallah ...:nazar:

ozgr bunu beğendi.
  18. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Maaşallah.Çok sade,şık ve güzel bir tank ile canavar gibi canlılar.Çok hoşuma gitti :okey:

ozgr bunu beğendi.
  19. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Vay kimleri görüyorum Özgür nerelerdesin,maşallah resimde herşeyin oturduğu ve iyi gittiği belli.Artık seni Tropheus paklar diye düşünüyorum:)

Snowblind bunu beğendi.
  20. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim abilerim kardeşlerim. :)
    İsmail abi biz hep buralardayız ama malum iş hayatı falan daha ayak uyduramadan şimdi askerlik var. Kısmetse 12 aralıkta asker olacağım. Ondan sonra artık tropheus mu olur ender türlerden mi olur yoksa hayat mavide mi deriz bilmiyorum :) Ama askerden sonrada kopmak yok yola devam :) Elimden yavruları da çıkarabilirsem deme keyfime :)

Sayfayı Paylaş