1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

95-60-60 yeni tankım

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde ozgr tarafından 18 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    95-60-60 yeni tankım huzurunuzda. İşten ayrıldık ve memleketimiz Ankara'mıza geri döndük.... Hemen elleri sıvadık bi abimize akvaryum yaptık tabi hobicilik gene tepindi içimizde ve babamın dükkanına güzel bir akvaryum yapalım dedik. Hem hobiden emekli olmuş babam tekrar hobiye başlasın hemde bizim el becerisi paslanmasın dedik (Ne becerikliyim ya :F )

10 mm camdan 95-60-60 akvaryumumuzu yapmak için elleri sıvadık.

Daha sonra üst bölgeden de sağlamlaştıralım dedik :serda:

Yan taraflardaki silikon görüntüsünü gizlemek ve hoş bir görünüm elde etmek için doğru sanayiye alüminyum doğramacıdan çerçevelerimizi kestirdik ve yapıştırdık :heyo:

Hzl ve cretsiz Resim Ykleme Sitesi - hizliresimyukle.com

Bakalım beğenecek misiniz? :serda:

Fotolar cep çekimdir kusura bakmayınız.:cekingen:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: 95-60-60 yeni tankım

Ellerine sağlık Özgür gayet güzel oluyor. Bitmiş halini merak etmeye başladım bile. Becerirsin bence ve bakınca işçilik süper görünüyor. Filtrasyon nasıl sağlanacak?

3. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Temel abi sağlam olsun istiyorum bide babam DIY MIY girmez öyle işlere güzel bi dış filtre alırız araştırıyorum 2. elleri sıfırları falan bakalım...

Ama kapak gene Murat abimin şaheserlerinden alıntı yapılarak oluşturulmaya çalışılacak.. :heyo:

4. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

4 gün oldu ve ben artık suyu bastım tanka şükür 3. akvaryumum da da tek bir sızma oluşmadı:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
    Umarım beğenirsiniz... Şimdi sıra güzel bir filtre kapak kum dekor ve Cynotılapıa Sp.’’HARA’’ kolonisi kurmak...

Şaka maka baya işim varmış daha ya..:cekingen:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine saglik, cidden harika olmus ve temiz tamamlanmis. Insallah diger malzemeler de tamamlanir ve sekillenir.

Tapatalk mobil...

6. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Masallah, ellerine saglik.
    Bu hızla ve bu el becerisiyle filtrasyonu da yaparsın sen.:)

Tapatalk Mobil

7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Ellerine sağlık Özgür.

Su seviyesinin görünmemesi için ne yapacaksın?

8. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Yorumlarınız için teşekkür ederim ustalarım. Sizin gibi üstadlardan bu yorumları görmek gerçekten insana güven aşılıyor.

Abi kapağı yaptığım zaman gene alüminyum doğramadan veya ahşap malzemeden ve bütünlüğü sağlaması için beyaz olacak ön tarafı kapalı arka taraf yem için açık olarak tasarlayacağım... Bi sorun olur mu böyle tasarımda?

Birazda seni bekliyorum Murat abi kapak konusunda :em:

Rijit alerjik hastalığım gene lüks ettiği için biraz rahatsızım o yüzden bu aralar biraz bekleyecek bu sayede internetten ucuz kum araştırması yapıyorum... Beyaz kum mu daha güzel olur yoksa krem rengimi karar veremedim ona da siz ne dersiniz?:smiley33:

F1 afra hara reef 4 cm boyutların 3E 9D oranında koloni istedim fiyat olarak 70 tl istediler sizce nasıl?

9. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

4cm boyundaki Afra Hara için 3E 9D ayırımını ne şekilde yapacaklar merak ettim.O boydaki balıkta anüs-vent bile sağlıklı olmayabilir. İyi bir üretici, balıktan anlayan biri ve iyi gözlere sahipse anüs vent ile anlayabilir. Ama yinede garanti vererek insanları yanıltmasınlar... 12 balık için 70 TL iyi fiyat.Ama almadan önce göz büyüklüklerini ve bulunduğu akvaryumu gözlemeyin, yanık kalmış balıkları almayın.Özellikle mbuna türü malawi çiklitlerinde yanık kalma daha kolay olyor.

10. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Ben sadece kurmak istediğim koloninin dişi erkek oranını söyledim. Galiba kendimi yanlış ifade ettim kusura bakmayın. :cekingen:
    300 lt akvaryumda yavrulara baktığını söyledi gidince görücem bende bakalım anladığımız kadarıyla ;)
    Ama şu anda afra hara nın yanına afra jalo ve saulosi gibi türleride eklemeyi düşünüyorum ama hala kararsızım...
    Önümde daha uzun bir yol var o zamana kadar bunları düşünecek çok fırsatım olacak :serda::serda:

11. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Murat abimden ses soluk çıkmadı bizde bakalım başladık bi kapak yapmaya....

Yakında bu sinemada gösterime girecek;);)

12. GKARE

GKARE

İsim:
    Gürel Göçer

Takipdeyim...güzel gidiyor...
    Ön Cam diğerlerine göre yarım cm kadar yüksek mi bana mı öyle geldi?

13. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Özgür abi güzel bir tank olmuş. Fakat senin de dediğin gibi daha bayağı işin var. Buradan konunun takipçisi olacağım. Bakalım nasıl bişey çıkacak ortaya.

14. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

İnşallah güzel birşeyler yaparız araştırmaya devam ediyorum 0.25 tl ye silis kum buldum ankaradan oraya gidip ondan 20 kg kadar almayı düşünüyorum yeter herhalde.. :der: EeeeEe Ankaraya kadar gidip de taş dünyasına uğramamak olmaz oradan da tamburlanmış taşlardan alayım diyorum. Ama cesaret edebilirsem 3D arka fon yapıcam DIY tabiki ama hala kararsızım yarın bu sinemalarda kapağıda göreceğiz inşallah. :basardim:

15. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Akvaryumun tamamlanmasına bugün tam gaz devam ettik hastalığı üzerimden atar atmaz hemen başladım ve vitesi 5 e taktım dans:
    İlk önce akvaryumumuzu kumla doldurduk:

Kum çok ince diye çok korktum ama hiç bir bulanıklık yapmadı suda çok memlun kaldım.

Daha sonra hemen başladık kapak yapımını.super:gif Murat abi kadar profesyonel bir iş çıkartamasak da elimizden geldiği kadar yapmaya çalıştık.:ay:

İlk önce su seviyesini kapatmak ve kapağı rahat oturtabilmek için üst tarafa bi çerçeve yaptık.

Daha sonra başladık kapağımızı şekillendirmeye. dans:

Sağlam olsun diyerek kapağımıza hem punto attık hem de vidaladık:

Buda kapağımızın son hali: super:gifsuper:gifsuper:gif

Sizin eleştirilerinizi aldıktan sonra son işlem olarak sprey boya ile boyanacak. Kaldı geriye ısıtıcı, dış filtre ve tabikide güzel güzel balıklar.balıkcım:balıkcım: Yorumlarınızı bekliyorum. ;)

16. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Vallahi harika bence elinize emeğinize sağlık....Bu arada arkada tencerede pişen ne?Canım çekti :D

17. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

İşkembe çorbası Ozan abi gel buyur ısmarlayım abi :) Güzel mesajların için teşekkür ederim :ay:

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tebrikler Özgür. :basardim: Süper olmuş ve oluyor kutlarım gerçekten. Ne tür besleyeceksin bu akvaryumda?

19. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Özgür abi süper olmuş ellerinize sağlık. :helalolsun::helalolsun::helalolsun:

Boyamaya gerek varmıki bu haliylede çok güzel görünüyor.

Hacimde çok güzel istenilen balık beslenir...

20. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz

Abi Afra hara Afra jalo gibi mbuna türleri beslemek istiyorum ama gerçekten güvenebileceğim ve güzel bir koloni kurabileceğim bir hobici bulamadım daha malesef. :(Ama yılmadan araştırmaya devam ediyorum. Asıl gönlümde yatan ilangi yellowdu ama maddi olarak o kadar bütçe ayıramadım açıkcası. :der:
    Teşekkürler Fatih boyama yapıp Murat abiye yaklaşmak istedim azda olsa :D:D

Sayfayı Paylaş