1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

95x20x25h Akvaryuma Tavsiye

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde F4iLuR3 tarafından 30 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç
    Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim , damacana su iyidir 3 tl 19 litresi yapıyor benim akvaryum 47 civarında 6 yada 9 tl ye doldururum sanırım tamamen :) su mesele değil aslında peki tavsiye edeceğiz bi baklık varmı acaba ? yani böyle boş görmek heves kaçırıyor da.. tabii fiyatı pahalı olmamak kaydıyla :(

2. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    Halil bey canlı doğuran en mantıklısı bencede. Buarada aramıza hoşgeldiniz

3. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim , hoş bulduk :)

4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Akvaryum gerçekten ilginç dar uzun şelale filtre sol köşede yanda daha güzel durmuş bu arada okuduğum kadarıyla pengasus almışsınız sanırım akvaryumun üstünüde açık görünce uyarma ihtiyacı duydum akvaryumun üzerini kapatmazsanız pengasuslar halınızda gezinmeye başlar...

5. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç

Şuan tasarımı böyle soldaydı , sol yan kısma aldım filtreyi. Dediğiniz gibi üstünü de kapatmış bulunmaktayım şuan itibariyle. Sadece şelale tarafından bi karış kadar açık bulunmakta.

6. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç
    Elimde bulunan pengausları geri verdim , yerine yem aldım :)

...birde komşumuz şu yeşil görünümlü iç hava motoru verdi onu bağlamamın bir zararı olur mu ?

7. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Şelale filitreniz suyu yeterince havalandırıyor zaten,içeriye gereksiz kalabalık yapacak her şeyden kaçının.

8. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç
    Elime bir miktar para geçti en kısa sürede elimdeki akvaryuma yeni başmalış olmama rağmen bırakıp , yeni bir akvaryum yaptıracağım tahmini elimdeki miktara göre 80 x 40 x 50h boyutunda bir akvaryum olacak. Gözlemlerime göre şuanki akvaryumum ince uzun olduğundan ve cam kalınlığı sanki kapı camı gibi ince olduğunda orta bölümünde bi esneme söz konunusu. En kısa sürede elimden çıkarıp yeni akvaryuma geçmeyi düşünüyorum fiyat sorduğumda camcılar 70+ dedi , bide akvaryumculardaki hazır akvaryumları araştıracağım.

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Size tavsiyem litre hacmini iyi hesaplayınız. Beslemek istediğiniz tür (ileride) canlı doğuran ise; yeterli olacaktır ancak chichled türü işin içine girerse kısır kalabilirsiniz akvaryum konusunda ve ihtiyacı şimdiden belirlemek en mantıklısı olacaktır. Ayrıca elinizdeki akvaryumu maddi yönden sıkışık değilseniz elinizden çıkarmayın derim. Çünkü ileride yavrularınız olacak, ortadan 3'e böldürseniz o akvaryumu, şahane bi yavruluk olacağı kanısındayım :) Saygılar.

10. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç
    Tavsiyeniz için çok teşkkür ederim , elden çıkarmak değilde ıskartaya çıkartmak gibi birşey olacak sanırım. Dediğiniz gibi yavrular için bölündüğünde güzel bir yavruluk olacacağı benimde aklıma yatmadı değil açıkçası :) , peki chichled için ne gibi bi akvaryum almam lazım minumum litre ölçütleri nedir acaba ? yahut sadece chichled değil de mesela ; japon vs gibi balıkta olabilir :smiley33:

11. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Japon tarzı balık için boyutun çok önemi olmadığı kanısındayım ancak minim 100x50x50 olsun, her türe uygun olabilir. Ama 250 + litre üzeri de olabilir. Siz bilirsiniz ancak ben chichled tarzı besleyin derim. Canlı doğuran balıklar küçük hayvanlar ve şahsen chichledi tercih ederim. :) Yine de karar sizin tabi ki.

12. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç
    bende biraz göze hitap etsin istiyorum bu nedenle chichled aklıma yattı gibi :)

13. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA
    Selamlar iyi günler dilerim.Canlı doğuran öneriyorum.Bir konuya dikkat çekmek istiyorum akvaryum ölçünüz yükseklik konusunda az en az 40 olması gerkiyor.Genişlik ve derinlik güzel ama bol şanslar

Sayfayı Paylaş