1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

96 Litre - 23 Mavi Prenses

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde alonekinq06 tarafından 4 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. alonekinq06

alonekinq06

İsim:
    Furkan Kinq
    Slm Arkadaşlar , Forumda Yeniyim Bilgilerinizden Yararlanmak Adına Burdayım;
    İki gün önce abim akvaryumu'mu getirdi 80x30x40 ebatlarında 96 litre 23 Tane MP..
    Çoğu rahat yavru verecek boyda olduğunu düşünüyorum .. Yanlız Balıklarım Çok Korkak Farklı Forumlarda'da çare aradım yeni geldikleri için dediler ama düzelmedi hala , balılarımın 1-2 erkek gerisi dişi dediler inandırıcı gelmedi kesin nasıl anlarım Yakında Şüpheli ve gözde olan balıklarımın Fotosunu da Atarım..
    2 KAya aralıklı koydum birde delikli kase var akvaryum kumu sert , dizaynı nasıl olmalı tankımın :?Sizce 96 Lİtre butür için yeterlimi : ?

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: 96 Litre - 23 Mavi Prenses

Öncelikle aramıza hoşgeldin Furkan.Burada aradığın her sorunun cevabını bulacaksın emin ol.

Furkan 96 litrede 23 tane damızlık boyda mavi prenses beslemek büyük bir hata olur. Çok sürmez yakında hastalıklar,ardındanda ölümler gelmeye başlayacaktır.Bu hacim çok ama çok az bu balıklar için.Mümkünse bu balıkları elinden çıkart ve onun yerine güzel bir canlı doğuran akvaryumu kur.Bu arada akvaryum tanıtımınıda ayrıca bekliyoruz.

3. alonekinq06

alonekinq06

İsim:
    Furkan Kinq

Akşam Saatlerinde Tanıtımı Resimli Şekilde Yapacağım....
    Ben bunlardan yavru alamam mı ? Akvaryumcu İle takas Yapsam yaparlarmı yapsalar Hangi tür kaç adet önerirsin
    Teşekkürler Bu arada ...

4. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Furkan Hoş geldin diyerek başlalayım ama Olcay Abi'nin de söylediği gibi o balıklara yazık edersin o tank içinde. Akvaryumcular balıklarını alırlar. Ama sen önce bir resimleri yükle, tankını malzemelerini bir görelim. Daha sonra sana en uygun yolu söyler tür tavsiyelerini yapar kararı sana bırakırız.

Sağlık balık beslemek istiyorsan önce onları sonra kendini mutlu etmelisin.

Saygılarımla;

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Furkan onlardan bu şekilde yavru almayı boşver sağlıklı bir şekilde yaşatamazsın bile.Hastalıklar başlamadan evvel biran önce balıkları elden çıkartmaya bak.Bu arada sık su değişimi yap akvaryumun ufak ve sistem o kadar canlı yükünü kaldıramaz.Akvaryumcular balıklarını değerinde olmasada bir şekilde alır.Bu balıkları vererek karşılığında lepistes,moly,velifera vs tarzında canlı doğuran türlerinden alabilirsin. Ama tabi sayıyı gene fazla abartmadan.:ay:

6. alonekinq06

alonekinq06

İsim:
    Furkan Kinq

Teşekkürler hepinize,,;
    Fotoğraf en kısa zamanda yüklemeye çalışacağım. Bilgisayara makinayı baglamak lazım...

Ciklet beslemek istiyorum açıkcası çok seviyorum bu balıkları. Hiçbir ciklet yaşamazmı burda ? :(

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Furkan bu hacimde ancak yavru cichlid besleyebilirsin. 4-5 cm olduklarından elden çıkarmak zorundasın ama. Yada 200 litre üstü bir akvaryum alarak damızlık cichlid besleyebilirsin.

Sayfayı Paylaş