1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

96 lt canlı doğuran

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde muratozturk tarafından 3 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    96 lt canlı doğuran

Murat bey, akvaryumunuz bu sefer harika olmuş, ama orda bir şey dikkatimi çekti anubias'ı kuma ekmişsiniz, kaya'ya lastiklerseniz iyi olur, belli bir süre sonra anubias o kaya'ya tutunacaktır. :) Bitkilerin sağlığı yerinde tabii balıklarda öyle. :) Hayırlı olsun.

2. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    96 lt canlı doğuran

Tankınız çok güzel olmuş naz:

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    96 lt canlı doğuran

Çok hoş bir akvaryum. Gerçekten izlemesi zevkli bir akvaryum. Canlıdoğuranları oldum olası severim zaten. Emeğine sağlık Murat hocam.

4. Portnoy

Portnoy

96 lt canlı doğuran

Akvaryumunuz çok hoş ..Sağlıklı balıklar dilerim... naz:

5. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    96 lt canlı doğuran

Öneriniz için teşekür ederim ama anubias hakkında bilgim yoktu hem siz genel bir bilgi verin hemde ben bu arada biraz araştırma yapayım

6. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    96 lt canlı doğuran

Tankınız güzelmiş maşallah ama biraz çok göründü balıklarınız gözüme. Kaç balığınız var öğrenebilrmiym.

7. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    96 lt canlı doğuran

resimde yaklaşık 60 balık var ama şu an o kadar kalabalık değil yaklaşık 40 balık

8. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    Merhaba

Arkadaşlar aradan tam 3,5 ay geçti akvaryumda hem bitki hemde balıklardan ölenler oldu kimisi takasla kimiside satış yoluyla başka yerlere gittiler bu arada bitkiler şekillendi bu arada bazı taşlar yerine oturdu bende bu değişikliği resimlerle buraya taşımak istedim bakalım beğenecekmisiniz.

9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Öncelikle canlı doğuranlara akvaryumcuların yaptığı aşağlamadan çok sıkıntı duymaktayım ilk başlayan herkese kolay diye veriyorlar ama bilmiyorlar ki her balığın bir zorluğu var. Canlı doğuranlarda kendine özgü zorlukları var sakin hayvanlar barışçıl ama bir o kadarda hassas ve narinler. Melek balıkları bazen kuyrukları tırtıklayabiliyor haberiniz olsun maşallah güzel bir tankınız var.

10. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk
    teşekür ederim

11. bycan

bycan

İsim:
    özcan özkan
    Murat harika görüntüler emeğine ve göz,kalp zevkin şahane.Görüntüler için teşekkürler.

12. muratozturk

muratozturk

İsim:
    murat öztürk

Abi senden bunları duymak ne hoş 39 yıllık bir hobici bu derse bana madalya gibi olur :)

bycan bunu beğendi.
  13. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Tankınız süper olmuş gerçekten bende bu resimlerden sonra canlı doğuran ama bitkisiz akvaryumuma bitkilendirmeye karar verdim :D yardımlarınızı bekliyorum .

14. OLODesign

OLODesign

İsim:
    Ömer
    Kerem bey, araştırın vede aklınıza geldikçe sorun.Biz elimizden geldiğince yardımcı olamaya çalışırız.

15. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Kerem madem güzel birşey olsun diyorsun istersen 5 ay yada yıllarca bekle ama güzel birşey ile başla. Sana düzel bir bitkili akvaryumun sırrını veriyorum. Tabanda soil floredepot+hagen karışımı en üst katmanada hagen. Işık olarak aquastar grolüx kesin olması gerekir. Sonrasındada mayalı sistem işe yaramaz paran varsa co2 tüplü sistem şart vede sıvı gübre. Sonra 3-4 ay sonra birşey kalmayacak akvaryumun içerisinde herşey olacaktır. Kendini bile diksen çiçek açar.

16. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Hiç tecrübem yok

Tabanda soil floredepot+hagen karışımı

Işıkta aquastar grolüx

bunlar çok yabancı malzemeler daha önce hiç duymamıştım .

Silisin üstüne gübreyle hemen olacağını sanıyordum !

17. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Diğer konunuzda cevap vermiştim keşke bunları açtığınız ilk konu üzerinde devam etseydiniz şimdi kaç yerde aynı tartışmalara cevap veriyoruz...

18. OLODesign

OLODesign

İsim:
    Ömer
    Kerem bey, ben yinede önce bir kendinizin araştırın derim.Gidin imkanınız varsa, silis kumu olan tankları inceleyin (akvaryumcular değil tabi ki). Google da arattığınız taktirde bitki bakımıyla ilgili bir sürü makale var.Onları okuyun artı bizim verdiğimiz bilgileri de alıp değerlendirin.

19. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Pekala Teşekkür ederim konular konusunda büyük bi yanlışlık yaptım burda son bulsun :(

20. OLODesign

OLODesign

İsim:
    Ömer
    Ne anlamda yanlışlık yaptınız anlayamadım?

Sayfayı Paylaş