1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ağır Ağır İlerleyecek Olan Tuzlu Suyum

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde fth-94 tarafından 30 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Dağıtmaktan vazgeçmem üzerine ağır ağır mercan ekleyerek ilerleyeceğim artık.

Şuanki durumlar güzel görünüyor ve tüm kayalar koralin kaplanmış yada kaplanıyor.

Canlı olarak şuan:
    1 adet yellow tang
    2 adet black palyaço
    1 adet dotyback
    1 adet finger leather coral
    Çeşitli düğme polipleri ve zoalar
    Glove polip
    Bolca mushroom
    10 kafa candy cane coral

bulunmakta. Elimde çeşitli katkılar bulunmakta. Artık ekleme zamanı geldi sanırım ?

Muzikopat, Ottoman, ozgun_cyprus ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Ağır Ağır İlerleyecek Olan Tuzlu Suyum

Akıllı olup kıymetini bilmek lazım Fatih. Güzel akvaryum olacak. Burada artık sana düşen sadece zekice, yerinde hareket, akıllı canlı seçimi ve programa bağlı eklenecek olanları yapmak ve su değişimlerini gerçekleştirmektir.

Ellerine sağlık...

3. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Akvaryumu canlı olarak gördüğümde de söylemiştim; çok şirin bir akvaryum. Daha önce eklenilen canlılar çok zor canlılardı. Yani benim scooter ve mandarini aynı anda eklemem gibi, birisi gidecek yani belli; işte insan engel olamıyor bazen kendine. Akvaryum zaten güzel, cyanosu,yosunu yok.Hata sadece sende olmayabilir, balıkların kendileri de sana problemli gelmiş olabilir. Yüzlerce nedenini belirleyemeden ölen naso, blue tang, powder blue tang konusu gösterebilirim sana.

4. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Fatih bi rahat dursanız çok şeyler olucak .

5. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Ben senin başarabileceğine tüm kalbimle inanıyorum. Sende o istek, azim ve ilgiyi görebiliyorum. Hocanın dediğini yap yaptığını yapma demişler ya, sabır, ihtiyacın olan şey bence de sabır. Sakince yavaşlatmak süreci. Aslında bunu sana kimsenin söylemesine gerek yok bence, açtığın konunun başlığı ile problemin ve çözümlerinin farkında olduğun zaten apaçık ortada. em34:

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Fatih bitkili akvaryumu hatırlıyorsun değil mi ? İlk başlarda nasıl da terslikler olmuştu. Ölmüştü çoğu bitkin. Ama zamanla , sabırla , azimle sonraki tankını da gördük.

Bu tuzlu su maceranda da aynı başarıyı yakalayacağından şüphem yok kardeşim.

Bu arada akvaryumun çok güzel görünüyor. Kıymetini bil. Diyarbakır'da olsaysın bu cümlemi iyi anlardın.

Neyse fazla uzatmayayım. Kal sağlıcakla...

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Katkı eklemelimiyim artık ?

Bu arada akvaryumda aydınlatmada değişikliğe giderek power led yaptırıyorum. Nasipse bugün sipariş verilecek. Yine aynı kasa içerisine yerleştirilecek ledler.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Katkılık bir durum yok Fatih henüz. Su değişimleri yeterli gelir, ara sıra beslenme konusunda destek ol yeter.

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Gelişme olarak aldığım bir kaç karar ve canlı var.

Cree marka 48 adet 1 wattlık 24 mavi 24 beyaz led siparişi verildi. Ledleri yine aynı bir kasa yapıp içerisine koyacağım.

Ps komple veya sadece motorunu satıp psk 2500 motor alınacak.

Dün bir kaç canlı aldım.

İlk canlımız bicolor blenny.

Xenia alabildim sonunda. Şuanda açmadı ama aldığım yerde çok güzel açmıştı.

Temel abinin daha önceki hediyesi olan glove polip.

Veee son olarak genel bir görünüm.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tebrikler Fatih, akvaryum oturmuş görünüyor artık. Glove polip rengi yerinde. Akvaryum önüm açık diye bağırıyor kutlarım. Birkaç hatayla tecrübe yaşaman gerekliymiş ve öyle olmuş ama sonunda olmuş.:)

fth-94 bunu beğendi.
  11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Teşekkür ederim Temel abi. Şuanlık akvaryumcumu değiştirdim. Bakalım bu aldığım yer biraz daha özen gösteriyor canlılara. Burak abide buradan almıştı canlılarını.

Katkı olarak 1 kapak ( 5 ml ) sıvı kalsiyum ekledim, 1 kaşık magnezyum ekledim akvaryuma.

Şuan merak ettiğim led işi. Bakalım 1-2 haftaya bitirecek adam. Trafosu ve soğutucusuyla bana verecek ben sadece ksa içerisine montajlıyacağım. Bendeki kasanın aynısından yapacağım.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Akvaryumun güzel görünüyor Fatih, konunuda takip edemedim daha yeni rastladım RGB ledleri önerecektim sana ama çok geç oldu sanırım. Nemopette kendi akvaryumlarında kullandıkları RGb led sistemli bir armatür var vaktin olduğunda gidip görmeni tavsiye ederim. Sana yakında sayılır sefaköyde. Akvaryumu bir toparlıyım bende lede geçicem.
    Ledle gerçekten görsel olarak çok güzelbir görüntü oluyor. :ay:

13. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Bicolor'a hiçbir şey olmaz Fatih rahat ol. Cin gibi balık. Xenia'lar da güzel koloniymiş. Ben kalsiyumun faydasını gördüm açıkçası, çok azar azar ekliyorum ama kayalarda ki beyazlaşmalar durdu diyebilirim.

14. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Fatih çok güzel olmuş hadi yürü bakalım peşindeyiz.:)

15. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Fatih sağ taraftaki dalga motoru kayaların arkasına koyabilirsen görüntü dahada iyi olacak ,rahat durmaya devam :heyo:

16. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Semih bugün Burak abiyle Nemo petteydik. Adamlar yapmışlar harbiden. İstediğin her rengi yaratabiliyorsun. Mükemmel yapmışlar.

Teşekkür ederim Halil abi. Şunu anladımki kesinlikle ama kesinlikle acele etmemek gerekli.

Teoman abi kayaların aşağısına doğru alıp gizlediğimde dalga ön kısımlara ulaşmıyor.

Bu arada bugün 32-33 kafalı kocaman bir octopus coral aldım. Şuan alıştırma yapıyorum resimler yarına...

17. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Benim de çok hoşuma gidiyor o aydınlatma, imkanım olunca bir tane yaptıracağım.
    Bu arada canlıları nereden aldınız ?

18. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

RGB lede çok para vermenin bir anlamı yok bence, çünkü zaten led kendini deniz akvaryumunda kanıtlayamadı birde RGB dersek iş iyice bulanır. Neden diyecek olursan insan gözü renk sıcaklığını hasas anlayamıyor ve ölcemiyoruz. yani kelvini.

19. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Halil abi power ile RGB yi yanyana koyunca gerçekten balık rengi olsun mercanların rengi olsun çok güzel görünüyor. Ledin artık iyice yaygınlaştığını ve kendini kanıtladığına inanıyorum birçok kişi kullanıp memnun kalıyor ışık gücünü yeterli bulmayanlarda var ama artık led zamanı bence:ay:

20. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Yalnız bir şeye dikkat çekmek isterim RGB led dediğin tek bir led değildir 3 ana rengin birleşmesinden oluşur RedGreanBlue şeklinde yani orda ayar yaparak istediğin rengi ve tonu alabilirsin ve RGB ledlerin sürücüleri özeldir.

Sayfayı Paylaş