1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ağır Metaller?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Montimahir tarafından 20 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Montimahir

  Montimahir

  Mesajlar:
  6.790
  Yer:
  Bursa
 2. halilkocan

  halilkocan

  Mesajlar:
  7.761
  İsim:
  halil kocan
  Marmara balığı yemiyecekmiyiz yani şimdi ?
   
 3. bulents

  bulents Özel Üye

  Mesajlar:
  5.730
  Yer:
  İstanbul
  Televizyoncu haber olsun diye yapmayacağı şey yoktur diyorum. Biraz abartılı haber bence.
  Dünya zaten sürekli kirleniyor, deniz canlılarında ağır metal oranlarının arttığını tüm uzmanlar söylüyor zaten. Yakında olması gereken max ağır metal oranları değişir, sorun kalmaz. :)
  100 yıl önce açlık şekeri sınırı 50 üzerinde olanlar şeker hastası kabul edilirdi. Şimdilerde birçok otorite 150 ye normal diyor.
   
 4. Montimahir

  Montimahir

  Mesajlar:
  6.790
  Yer:
  Bursa
  100 yıl önce kanser vakası yok denecek kadar azdı, şimdi tıp doktoru bir tanıdığıma göre vakalarda giderek yükselen olağanüstü bir artış var ;)
   
 5. murat parin

  murat parin

  Mesajlar:
  2.264
  Yer:
  pendik/istanbul
  İsim:
  murat
  Tezgahtaki balıkları kurcalayacaklarına,bu deniz nasıl kirleniyor nasıl önlem alınabilir onu araştırsalarmış keşke,Tirilyonlar harcanınyor arıtma tesislerine,mucize yaratmıcaktır muhakkak ama faydalarının ve yeterliliğinin tartışılması lazım.
   
 6. Okurt

  Okurt

  Mesajlar:
  2.308
  Yer:
  Balıkesir
  Bu sene balık bol oldu bazı sektorler bu kış sıkıntılı bu yüzden. Özellikle hamsi fiyatları bazı sektörleri çok etkiler. --İçerden!-- ;)

  Bir de her programa koştur koştur giden ordaki gözlüklü hoca, Kenan Demirkol: herkezi bu işin uzmanı değilsin diye suçlayan, ama kendisi genel cerrah olan şahsiyet: her şey toksik her şey zararlı, çok uzun zamandır takip ediyorum bazen çok kötü saçmalıyor. Kurşun, kadmiyum olmayacakmış, sanki uzaydan geliyor bunlar. Geçen bir kanalda mera sütü ile yapılan peynir yiyecekmişiz dedi, iyi yiyelim o zaman gelin Balıkesire yersiniz, imkan mı var milyonlarca insana gıda tedariki yapmak. Açık ara sallıyor.

  Sonuç olarak bir süre daha beklemek lazım, tahliller oraya katılımcı olan sonuçları açıklayan kişinin kendi özel laboratuvarında yapılmış. Tarım bakanlığının sonuçlarını beklemek gerekiyor.
   
 7. Montimahir

  Montimahir

  Mesajlar:
  6.790
  Yer:
  Bursa
  Arıtmaların çok verimli çalıştırıldığını düşünmüyorum, kontrol etmek için gittikleri tesislerde sopa/taş ile kovalanan insanlar tanıyorum.
   
 8. harfuzmani

  harfuzmani

  Mesajlar:
  5.995
  Yer:
  Bursa
  Mahir Hocam doğruda eskiden teknoloji,tanı aletleri bu kadar gelişmiş değildi.Dağ gibi adam bir anda gitti deniyordu,halbuki kim bilir neyi vardı :)

  Tabiki plastik hayatımızın bu kadar içinde olduğu sürece sağlıklı yaşamak zor


  Tapatalk...
   
 9. Okurt

  Okurt

  Mesajlar:
  2.308
  Yer:
  Balıkesir
  Evet öyle ama tanı teşhis eskiden çok zayıfmış, insanlar kanserden ölme şansına erişemeden veremden, sıtmadan, apandisitten hatta iyot eksikliğine bağlı guatrdan ve bilimum basit bakteriyel enfeksiyondan (7 tl lik antibiyotikle iyileştirilecek) özellikle doğum sonrası enfeksiyonlardan ölüyormuş.

  Teknolojinin sonuçları böyle bir şey işte.
   
  Alparslan bunu beğendi.
 10. Montimahir

  Montimahir

  Mesajlar:
  6.790
  Yer:
  Bursa
  Zamanında radyasyonlu çayı höpürdeten, şimdi Karadeniz'de kanser araştırma ve tedavi hastaneleri kuran bakanlık ne diyecek bakalım :), zaman zaman et, çiftlik tavuk, çiftlik balıkları ile de ilgili bu tarz spekülatif haberler çıkıyor. Araştırmayı yapan kurumun tarafsızlığı ve amacı da tartışılabilir işin doğrusu.
   
 11. DALGIÇ

  DALGIÇ

  Mesajlar:
  359
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Koray akpınar
  Bu halkın sağlıklı olarak yiyebildiği en ucuz ve en kaliteli protein kaynağı balık nedense balığın en bereketli ve en ucuz olduğu dönemlerde bu tip haberler yapıyorlar. Sürekli balık tüketiminde göreceğimiz faydalar içerdiği ağır metallerin zararından yüz kat fazladır. Zaten bu tip konulara takılıp yediğinden çekinen kişiler ilk başda piyasadaki tüm ekmeklerden uzak durmalı en büyük tehlike ekmekte .
   
 12. veysel

  veysel

  Mesajlar:
  15.623
  Yer:
  ankara (aydın)
  geçen gün balığa mıknatıs tuttum balık mıknatısa yapıştı dermişim. :koptum: mıknatısla denemek lazım, bu ağır metaller mıknatısa yapıştığı zaman balık yemeyi bırakırım o zaman:koptum:.:D
   
  Alparslan ve brkfrt bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş