1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ağız içindeki sarı lekeler

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde themurtt tarafından 29 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. themurtt

themurtt

İsim:
    GÖKSEL DERİNPINAR
    Arkadaşlar 400 lt. malawi akvaryumum var. Yaklaşık 7 aydır hiç sorunsuz balıklarımı besliyorum. Ama bugün snow prenseslerimin birinin yem almadığını gördüm. Yakından baktığımda yemi almak istiyor ama ağzını açamıyordu. Diğer 2 snowun ağız içlerinde de sarı lekeler oluştuğunu farkettim. Nedir bu hastalık ? İlerlemesini nasıl önleyebirilirim ? Yardımcı olun lütfen...

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Ağzında yumurta olabilir. Daha dikkatli inceleyin.

3. themurtt

themurtt

İsim:
    GÖKSEL DERİNPINAR
    Ağzında yumurta yok. Zaten balık akıntıya karşı yüzmeye çalışıyor. Kayaların dibinde yan yatıyor. Akvaryumun köşelerine yaslanıyor

4. themurtt

themurtt

İsim:
    GÖKSEL DERİNPINAR
    Arkadaşlar yok mu yardım edebilecek kimse ?

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Balığınızın resmini çekip paylaşırsanız daha iyi yardımcı oluruz.Bu şekilde verilecek bilgi yanlış olabilir ve balığınız daha çok sıkıntı yaşayabilir.

6. cc286nc03

cc286nc03

İsim:
    YUNUS
    Balığınızın hastalığı Hidrokoride ve Libellula:

Cilt üzerinde oluşan sarı lekeler.Daha çok solungaçlara yakın yerlerde yuvalanır,balığa vantuzlarıyla yapışarak süratle çoğalır.

İlk olarak yapmanız gereken metilen mavisi alıp her 10 litreye 5 damla gelecek şekilde akvaryumu tamamen ilaçlamak. 5-6 günlük tedaviden sonra akvaryumun suyunu tamamen dinlendirilmiş su ile değiştirmek. Bu sırada akvaryum içindeki bitki ve kaya gibi dekor malzemelerini de dezenfekte etmek gerekli. Tedavi sonuç vermez ise 2. kez aynı işlemler tekrarlanabilir.

Sayfayı Paylaş