1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ağah nano sps tankı 75x45x45

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde bin_meh tarafından 8 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Bir kaç parçada sps frag eklesem problem olurmuki ? Bu arada 9 gün önce 2 tüp prodibio biodigest ve 1 tüp stop ammo ekledim.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bence bekleyin sps için, eklemek istediğiniz softlara öncelik verin. Nitrat ve fosfatı limitlere çekin yoksa renklenme olmaz spslerde kahverengi mercanlar seyredersiniz.

bin_meh bunu beğendi.
  3. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Cumartesi diatom bir kaç benek halinde başlamıştı. Bugün biraz daha artmış ama çok az miktarda. Çok hafif kayaların üstünde ve kumun üstünde var. 1 er tüp biodigest ve stop ammo kırıyım mı tanka?

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bence bekleyin kendi kendine yoğunlaşsın, zamana bırakın.

YMR_AY bunu beğendi.
  5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Tanka elinizi sokmayın bu dönemde.

bin_meh bunu beğendi.
  6. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Tamadır veysel bey . Diatom sonunda %10 su değişimi yapıyım mı? En son kurul yaptığım 8 seneyi geçince insan birçok şeyi unutuyor. :)
    Yarın nasip olursa 3-4 conch ekliyim diyorum . Sabahki mesajdan bu yana daha belirginleşti diatom.

Yok yağmur hanım sokmuyorum . Kendi haline bıraktım . Ps e bile dokunmuyorum . Her taraf mikro kabarcık. :mad:

veysel bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ben su değisimi yaparım mutlaka ancak çogu arkadaşımız gerekli görmüyor. Su değişiminden bir hafta sonrada balık eklerim. Tabiki balık eklenecekse, su anki sps denemem de balık yok mesela.

bin_meh bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Not : Agresif bir durumum yoksa kesinllikle bir ayı doldurmadan yeni kurulumda balik eklemem.

bin_meh bunu beğendi.
  9. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    8 adet conch 2 adet snail eklendi bugün akvaryuma . Cumarteside dayanamayıp ufak bir monti plate frag ile hediye Stellata frag ekledim :p

Bu arada nitrat salifert ile üsten bakınca 0 değil ama 2 den daha acık yandan bakınca 0,50 renginde.
    rowaphos u sisteme artık ekliyim mi ? 20 gr yeterli olur heralde.

10. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Dün itibarı ile diatom tamamen bitti. Bugün 12 lt kadar su değiştirdim .1 tüp stop ammo 1 tüp biodigest eklendi.

11. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kullandığınız kültürleri bilinçli olarak mı kullanıyorsunuz?
    Özellikle stop ammoyu kullanma nedeninizi anlayamadım.

bin_meh bunu beğendi.
  12. şeref24

şeref24

İsim:
    şeref BAYAZIT
    Tekrardan hoş geldiniz hayırlı olsun yeni kurulum kazasız belasız olur inş

bin_meh bunu beğendi.
  13. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Hakan bey biodigest i 15 günde bir kullanıldığı için girdim.
    Stop ammo eklememdeki amaç eski tankımın kurulumda diatom sonrası; su değişimden sonra stop ammo eklemiştim diye aklımda o zaman o şekilde tavsiye edilmişti diye aklımda kalan bir bilgi . Pazartesi 1-2 adet balık girmeyi planladığım için ekledim birde. Yanlışım mı yaptım acaba?

Teşekkür ederim Şeref bey.

Bu arada şuanki nitrat 0. 25

şeref24 bunu beğendi.
  14. Bildiğim kadarıyla biodigest ile bakteri eklemiş oluyosunuz, çok büyük miktarda su değişimi yapmadıkça gerek yok bence. Akvaryumuz şu an boş olduğundan, Bacteria feeder daha iyi olmazmı, zaten oluşan bacteri populasyonunu arttırmak için. Amonyak testiniz varsa, Stop ammo da gereksiz olabilir, test yapmadan her müdahele doğal süreci yanlış etkiliyo veya gereksiz hızlandırıyor olabilir. Bence balık ekledikten 1 hafta sonra testleri yapıp karar verin :)

alper_ bunu beğendi.
  15. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Bugün testlerimden bir kaçı geldi :
    fosfat royal natureile 0 yada 0.05 ayrımı yapmak cok zor
    ca: salifert ile 410
    mg salifert ile 1080
    nitrat salifert ile 0.10

16. Erdal

Erdal

Kurulumunuz hayırlı olsun. Size bir cevap da ben vereyim testlerle ilgili kurulum yapalı 15 gün civarı olmuş sanırım. Biyolojiye biraz izin verin ve emin olun bu aşamada yaptığınız testlerin ne bir tutarlılığı olur nede doğru çıkar her gün yapsanız farklı değerler görürsünüz. Suyu test etmek için daha önünüzde 1 ay zaman var. Kendinizin zamanını testlerle boşuna çalmayın ve sisteme mümkün olduğunca bir şey eklemeyin

YMR_AY, Pennywise ve veysel bunu beğendi.
  17. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    2 percula ,1 algeater goby 2 ufak zoa ekledim tanka.Son durum bu şekilde.

YMR_AY ve Burcu bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun sağlıkla besle, ancak algeeather bleny yem almaz ise bir müddet sonra ölebilir erken olmuş bu balık için.

YMR_AY, Pennywise ve bin_meh bunu beğendi.
  19. bin_meh

bin_meh

Yer:
    istanbul
    Teşekkürler Veysel bey yemde problem yok yem alıyor balık.;)

veysel bunu beğendi.
  20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yosunlanma bu balıklar için en sağlıklısı, bitkisel yem ağırlıkli almasına özen göstermek lazım. Cok kolay iç parazit olabiliyor.

Yavv bende ne olumsuz yazdım iki mesajı. Ancak dediğim gibi erken bu tür balık için eski tanklar en ideali.

Sayfayı Paylaş