1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ağzı dolu Black Kriza

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde egouard tarafından 22 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Merhaba arkadaşlar.Mücevherde cok erken yavru almıştım.Bunu troptada başardım.5.5 cm dişiden yavru aldım.Ancak şöyle bir sorun var.Black Kriza dişisini akvaryumda yakalarken yavruları salarmı sizce ?
    Birde buyuk bir yavruluğa ihtiyacım var.Bildiğiniz büyük satılan bir yavruluk veya dıy varsa bana anlatırmısınız.Büyükten kastım en az 35 cm bir yavruluk olması lazım.Aşağıda varda en fazla 10 cm hayvan cok stress'e girmesin istiyorum.Balık:F1 Black Kriza

İyi akşamlar.

TencoMelih bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Trop beslemedim ama balıklar ilk deneyimlerinde genelde bırakıyor yumurta veya yavruları. Fazla ürkütmeden ışıklar kapalıyken alınabiliyorsa o şekil denemek lazım. Kaliteli plastik kaplar olabilir yavruluk için 20 litrelik yeter herhalde.

TencoMelih ve egouard bunu beğendi.
  3. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Sağol Veysel abi.Zaten uyutup oyle almayı planlıyorum.15-20 Litre bir yavruluk olucak.1 ay burda ondan sonrada 50 litreye alıcam onları.Şuan 3 tane akvaryum var ama 1isi 10 lt boş diğeri 50 lt ama hasta balık var bloat o iyileşirse yavruları ona alırım.

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yavruları zaten ilk 15 gün atmazsa acemi dişi transfer sırasında da atmaz. Ağzı dolu dişiyi 15 günden önce ayırmazsan iyi olur, tabii agresif tavırlara maruz kalmıyorsa.

egouard ve TencoMelih bunu beğendi.
  5. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Temel abi saat 6:00'da yumurtaları aldı saat 23:00da yavruları tukurdu :D Deneyimsiz dişi olduğundan ve ilk yavrulaması olduğundan dolayı tükürdüğünü düşünüyorum.Erkeğimse oldukça sinirli.Dişiyi yuvasından çıkartmayan erkeğim dişiyi akvaryumun başından sonuna kadar kovalıyor.
    İyi günler.

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş