1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ağzı Dolu Sarı Prenses !!

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde sqlear tarafından 24 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Selam arkadaşlar bir şey öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

yaklaşık 10 cm büyüklüğünde dişi ve erkek sp var 2 gün yazlıktaydım geldiğimde dişinin ağzı dolu olduğunu gördüm fakat erkek sp hala peşinde gezip titriyor acaba kusturma yapıp yavruları yumurtaları alayım mı yoksa bu şekilde bir sorun yaratmaz mı diyorsunuz ???

2. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Cevap: Ağzı Dolu Sarı Prenses !!

Cem bey, sp.lerde 1e-3d olarak beslenmesinin sebebi bu durumlarda erkeğin dişiyi rahatsız edip kusturmamasıdır.Ancak dişinin ilk yumurta tutuşu ise kusturmak önerilmez,ancak mevcut durumdada akvaryumunuzda balığınız saklanarak sürtüşmeyi azaltabileceği kayalık yoksa balığınızın kusması maalesef kaçınılmazdır.

3. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Aynen Metin abiye katılıyorum ilk yavruları ise kusturma tavsiye edilmez.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Akvaryumda dişinin saklanabileceği şekilde bir dekor varsa kusturmayın.Ama baktınızki erkek aşırı derecede rahatsız ediyorsa kusturabilirsin. Ama yumurtaları koymak için birde eggthumber lazım.

5. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Cem bey; yavruları kusturmadan önce Metin beyin de dediği gibi tankın hacmine göre 2 dişi, tank imkan veriyorsa 5 d - 1 e şeklinde bir ekleme ve bunun yanında tankın 2 ayrı köşesine oluşturacağınız kayalık alanla sıkıntınızın önüne geçebilirsiniz. Kusturma olayına gelince pek sevdiğimiz bir uygulama değil, Akvaryumda büyük balıkların giremeyeceği kayalık alanlar oluşturursanız akıllı yavrulanırızı kurtarabilirsiniz, emin olun kusturlmadan alınan yavru kusturulan yavrulara nazaran %75 daha sağlıklı ve akıllı oluyorlar. Hem renk hem dayanıklılık için son tercih kusturma olsun.

Sayfayı Paylaş