1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ağzı Dolu SP Kavga Ediyor?

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde nahre25 tarafından 24 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. nahre25

nahre25

İsim:
    Erhan Balıkçı
    Ağzı yumurta dolu dişi sarı prensesim diğer dişi sarı prenses ile ağız ağıza kavga ediyor. Bu davranış normalmi yapmam gereken birşey var mı? Birde akvaryumumda 2 erkek sp ve 6 dişi Sp ve 1 erkek Icemen ve 3 dişi Icemen var. Ancak sadece 1 dişi sp den yavru alabiliyorum diğerlerlerinden alamıyorum acaba neden? Yardımcı olursanız sevinirim.

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Cevap: Ağzı Dolu SP Kavga Ediyor?

Balıklar kavga eder o normaldir bunu azaltmak için dekorun oluşması lazım. Yani saklanacak alan olursa kavgalar kısa sürer saklanır diğer balık başka balık ile ilgilenmeye başlar. Diğer dişilerde zamanla yumurta almayı öğrenecektir. Zaman tanımak en iyisi. Bende sabırsız biriyimdir ama kendimi zor tutuyorum. Yavru görmeyi neredeyse tüm hobiciler ister. AMa biraz sabretmek düzenli su değişimleri ve kontrollerle elbet birgün o hayale kavuşulacaktır. Tabi akvaryumun litresi en önemli etken. O kadar balığa güzel bir litre hacimde su lazım...

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Ağzı Dolu SP Kavga Ediyor?

Ağzı dolu balığı genelde tüm balıklar taciz eder.Ağzı dolu balıkta ya kaçacak,yada kaçacak yer bulamayıp kavga edecek. Doğuş unda dediği gibi dekoru biraz daha arttırın.Diğer balıklarınız içinde endişe etmeyin.Zamanı geldiğinde hepsi üreyeceklerdir.

Sayfayı Paylaş