1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ağzını Kapatamayan Palyaço

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Nuri Degirmenci tarafından 19 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Nuri Degirmenci

Nuri Degirmenci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Nuri Değirmenci
    Arkadaşlar iki gündür resimde göreceğiniz gibi hayvan ağzını kapatamıyor ne yapmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim akvaryumda balık yok fazla bir tondan fazla su var içerisinde

Ekli Dosyalar:

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kesinlikle ağız ağıza yapılan kavgadan olmuş, çenesi hasar görmüş...

3. Nuri Degirmenci

Nuri Degirmenci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Nuri Değirmenci
    Hocam yapabilecek birşey varmı yemde yemiyor

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hasardan dolayı yaralar pamukçuğa dönüşmüş, ayrı bir tankta "karantina tankında" mikofish tedavisi uygulayın belki düzelebilir yem yemeye başlar...

YMR_AY bunu beğendi.
  5. Nuri Degirmenci

Nuri Degirmenci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Nuri Değirmenci
    Karantina tankı kurmadım daha dur bakalım yarın ufak bir akvaryum alır kurtarmaya çalışıcam inşallah iyi olur

6. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun.Tankta fazla balık yok demişsiniz.Hangi balıklar var?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. Nuri Degirmenci

Nuri Degirmenci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Nuri Değirmenci
    3 palyaço 1 powder bule 1 blenny 2 cardinal 1 kum goby
    2 karides var

8. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    3 palyaço olduğu için birini dışlayıp hırpalamış olabilirler.Öyle olduğunu umalım.Balılar yeni eklendiyse; bu aralar yeni gelen balıkların pek çoğu parazit ve çeşitli hastalıklardan çok çabuk ölüyorlar

9. Nuri Degirmenci

Nuri Degirmenci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Nuri Değirmenci
    Teşekür ederim ilginize yeni aldım balıkları bir hobiçiden gerçi italattan oda yeni almış olabilir biraz karışık bir durum ama şuara üçüde ayrı takılıyorlar bende yeni başladım hobiye ne yapılır bilmiyorum hiç artık gidip bir akvaryumcudan ilaç filan istiticem mikofish tedavisi nasıl yapılır bilmiyorum tarif eder sanırım ilacı aldığım kişi

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ayrı bir yerde ilacı kullanın kullanılacaksa. Söylendiği gibi uyumsuz ve eşit boylarda rakip ve cinsiyet hiyerarşileri kurulmamış 3 adet palyaço balığı eklediğiniz için yaşanan tipik kavga sonucu oluşan hasar. Ağız ağıza kavga eden palyaço balıkları bir arada duramaz, gurup besleneceklerse yavru boylarda fazla sayıda alınmalı, derleme ile zor. Kısaca balık tanktan çıkmalı, powder blue tang var sanırım akvaryumda, bu açıdan ilacı tankta kullanmayın ve mevcut düzeni koruyun.

11. Nuri Degirmenci

Nuri Degirmenci

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Nuri Değirmenci
    Teşekkür ederim yardımlarınız için hasta palyacoyu cıkaramadım yakalaya bildiğim başka arkadaşını cıkardım iki adet kaldılar sanırım kalan ikisi kavga etti şu anda iki palyaçoda yem yemiyor arkadaşında pek bir hasar yok iki adet kalınca araları düzelir umarım balıkları aldığım kişi bu da yannız kalmasın tankımda dedi onuda eşantiyon vermişti sorun cıkacagını bilseydim hiç almazdım

Ekli Dosyalar:

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumlarımız eşantiyon diye alınan canlıları baktığımız yer olmamalıdır, beğendiğimiz, sevdiğimiz, arzu ettiğimiz, değer verdiğimiz canlıların mekanı olursa daha uzun soluklu kalırlar.

Düzenleme: 21 Mart 2015
    YMR_AY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş