1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

A dan Z ye Akvaryum Bilgi Tecrübeleriniz

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde ozym1987 tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. ozym1987

ozym1987

İsim:
    ozan yılmaz
    Arkadaşlar hobiye yeni başladım ve yapmam gereken ne varsa eksiksiz yapmak istiyorum ilk olarak ölum veya hastalıkla karşılaştığımda yapmam gereken ilk şey 3 tane child balığım var 32 lt lık bir tankta balıklarım dört beş cm boylarında var yok. Resun c20 3 w saatte 150 lt su basan küçük bir dış filte 50w ısıtıcı hava motoru ve bol kayalıklarla dolu bir akvaryum bitane de zebram vardı ve ne yazıkkı öldü. Yemden mi hastalıktan mı sorunu çözemedim. Diğreleri çok sağlıklı hamdolsun hemen suyu %20 sını içine hava taşı atılmış olarak dınlendirilmiş şekılde olan suyla değiştirdim ve klor yok edici attım. Su düzenleyici internetten aldığım bir yöntem peşine antı toksıt çözücü ile temizlenen suya son olarak bakteri kultürü ekleyip 4 gün süren bir tadevi şeklıymış ve bu sureçte yem atmıycakmışız. Ben anti toksit ve bakteri kültürünü bulamadım Samsun'dakİ akvaryumcularda ne yazıkki bu sistemle balıkların artık ölmeyeceğini idda ediliyor. Her soruna nasıl iyi gelebilir tek bir yöntem ? Her sorunun şıkkı A olamaz ki. Problemin şeklıne göre bır uygulama yapılmalı değil mi ? Antı bakterıyel mantar ve mavi ilaçların balıklarımız için büyük sorun teşkil ettiği söylenıyor sizce de öyle mi ? Kullanmamalı mıyız ince noktalar puf noktalar nelere dikkat etmelıyım ? Tek zevkım tek amacım onların hayatını sürdürüp onlara mutlu nefesler aldırmak bana bu zevki başka hiç bişe vermıyor.

Karşılarına geçip izlemek bile güzel. Dış filterinin hortumun suya giren ucunda bir başık korumalık suzgeç gibi bişe var pislıkler ona takılıp kalıyor çıkarsam bir sorun olur mu ? Lütefen bildiklerınız önerılerınızı tecrublerınzı bu sayfada paylaşın duacınız olurum gelen her bilgi yazılan herşey in bana çok büyük katkıları olucak.

2. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    32ltlik bir tankta cichlid besleyerek ne siz mutlu olursunuz ne de balıklar.Kaya vs de tanka ilave edince çok az bir su miktarı kalıyor balıklar için.
    Siz tetra türü ya da canlı doğuran besleseniz daha güzel olur.

Diğer konunuzda dediğim gibi bol bol makale okuyun alt yapı için. Sorduğunuz soruların cevapları makalelerde mevcut.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklara uygun ortam yaratma isteğinizi saygıyla karşılıyoruz ama buna akvaryum hacmini artırmak ile başlamanız daha doğru. Çünkü elinizdeki akvaryuma hangi doğru uygulamayı yapsanızda hacimden dolayı mutlu olmaları ve ani değişecek olan su değerleri yüzünden her an bir olumsuzluk ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Balıklar henüz küçük ama akvaryumu kısa süre sonra büyültmeniz gerekir.

Su düzenleyiciler her şeye iyi gelecek diye birşey yok. Amaçları bellidir ve kullanılması hobicinin isteğine ve doğru uygulamalarına bağlı olarak değişir.

4. ozym1987

ozym1987

İsim:
    ozan yılmaz
    Yani Cichlidlerimi akvaryuncuya geri iyade edip yerine önerdiğiniz bir türden balık olmam şart gözküyor.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Doğru bir davranış olur. Mesela tetra türlerinden sınırlı sayıda veya canlı doğruranlardan karışık uyumlu türlerden ekleyebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş