1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

A&G 5th aquareef

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde Ador14 tarafından 15 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Ador14

Ador14

Yer:
    İstanbul---Çiftehavuzlar
    İsim:
    Adnan Gun
    2 haftadır KZ giriyorum...şuanki duruma göre Kh(2ml)_MG(conct)(2ml)_CAL(0),,,stylo pocci (3 drop)--booster(1 ml)--trace elm(2ml)--ıron(haftalık 2 drop)--Pot iod. flor(conc).( 2 ml haftalık)--Pot balancer((conc) 2 ml haftalık)

samurai bunu beğendi.
  2. Ador14

Ador14

Yer:
    İstanbul---Çiftehavuzlar
    İsim:
    Adnan Gun
    1 ay kullanıp çöpe atıyorum,tankda sürekli kullanımda karbon....

veysel bunu beğendi.
  3. Ador14

Ador14

Yer:
    İstanbul---Çiftehavuzlar
    İsim:
    Adnan Gun
    biraz güncelleme yapalım:
    tanka 5 adet dispar anthias + red flasher wrasse eklendi,,4 adet de sps geldi,,su değişimi 3 haftada bir yapmaya başladım...mercanlara yer bulmakta zorlanıyorum,bakıcaz çaresine artık..
    son gelen milepora(henüz tam rengi almadı ama beklentim büyük):

IMG_6902.JPG

IMG_6901.JPG

IMG_6908.JPG

IMG_6911.JPG

Düzenleme: 15 Ocak 2015
    MESUT_KERİM, hakankamasoglu, veysel ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Hayırlı olsun yeni canlılar...

5. Ador14

Ador14

Yer:
    İstanbul---Çiftehavuzlar
    İsim:
    Adnan Gun
    Saol Fatih, milepora on numra fakat diğer birkaçı İbo'nun tankından geldi. Sağolsun zeospur basmış ,söylemedi çok yüklendiğini, rengi hafif kaçmıştı şimdi daha kötü oldu. (Staghornun altındaki) bekliycez...

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 16 Ocak 2015
  6. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Toparlar abi, tank değişiminde sıkıntı olabiliyor. 1 aya bir şeyi kalmaz.

7. Ador14

Ador14

Yer:
    İstanbul---Çiftehavuzlar
    İsim:
    Adnan Gun
    Haftada 2-3 damla iron girmeye başlıyınca önceki tankdan gelen yeşil sps bir renk aldıki süper ötesi, fosforik sarı gibi oldu. :)
    Fotosu alıyım dedim çok parlak inşallah yarın alıcam fotoyu birdaha....

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 16 Ocak 2015
    Fatih BARLAS bunu beğendi.
  8. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Abi nutridenti düşük tut yeşil mercanların rengine göre gir çok demir senin kayalarda halimedaları ortaya çıkarır, onlarda ca, k tüketmeye başlarsa düzen bozulur. Demir iyidir

9. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Bu arada kz demirini ben hiçbir yerde bulamadım kim getirdi öm yazarmısın.

10. Ador14

Ador14

Yer:
    İstanbul---Çiftehavuzlar
    İsim:
    Adnan Gun
    Kendi elindekini aldım,,sağ olsun kırmadı :)
    şu anki duruma göre haftada 2 damla ideal benim tanka...

Fatih BARLAS bunu beğendi.
  11. Ador14

Ador14

Yer:
    İstanbul---Çiftehavuzlar
    İsim:
    Adnan Gun
    günlüğümü okuyan- yorumlayan- yorumlamayan tüm hobici dostlara teşekkürler,forumdan aldığım mesaj üstüne buraya kadarmış,insanların özgürlüğü kısıtlanamaz,,insanların ürün alıp kullanıp değiştirme hakları kişinin kendi tercihidir,bunun rahatsızlık vermesi oldukça manidar ,kaldıki bana atılan mesajda yazılım hatalarından da bahsediliyor , ama bana sizin tarafından az önce atılan mesajda hatalı , yanlış yazılmış kelime var ;)neyse konuyu uzatmadan son söz: portal ailesine teşekkürler..

massaka36, kayhan ve Fatih BARLAS bunu beğendi.
  12. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Adnan abi forumda paylaşımlarını bekliyoruz. Lütfen bu şekilde yorumlama.

13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
  14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Adnan bey, öncelikle bu düşünce yapınızı anlamak oldukça zor. Forumda bir kontrol mekanizması var ve bu mekanizma size yazışılan bu konunun sadece ara sıra güncellendiğini, geriye kalan 19 konunuzun satış ilanı olduğunu belirtiyor? Bu kadarına nasıl izin verildi, nerede açık var bunu yönetim olarak tartışmalıyız.

Sınırsız özgürlük yoktur, sınırsız satış özgürlüğü sahibinden com sitesinde vardır, burası hobiyi yaparken, hobiyi sürdürürken karşılıklı paylaşımlar yaptığımız ama bu arada da dediğiniz gibi elimizdekileri değerlendirebileceğimiz, bunu dengeli yapmamız gereken bir forumdur.

Aşağıda yazacağımı sizin için söylemiyorum yanlış anlamayın çünkü bu mesaj yanılmıyorsam 16 üyeye yollandı ve bazıları ters tepki verdiği için üyeliği iptal edildi, bazıları işine forum artık yaramadığı için terk etti. Bunu tüm bu tarz forumda bulunan insanlar için açık saçık yazıyorum. Bu hobiciler Akvaryum Portalı için gereksiz üye sınıfındadır.

Buranın diğer yerler gibi sadece alış satış sitesi olarak görülmemesi için gereken tüm önemler yoruma kapalı şekilde kesinlikle alınacaktır.

İnşallah keyifli paylaşımlar dilerim...

Düzenleme: 12 Şubat 2015
    veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  15. massaka36

massaka36

Yer:
    istanbul büyükçekmece
    İsim:
    Emre karabas
    Konu ne yani şimdi aldığı ürünü, canlıyı sattı, başka paylaşımda bulunmadı diye mi uyarı aldı?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 12 Şubat 2015
  16. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Adnan Bey' in ilancı hobiciler ile aynı kefeye koyulması üzücü.Umarım aradaki buzlar erir.

YMR_AY ve Fatih BARLAS bunu beğendi.
  17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet sizin vereceğiniz ilk ilanda alacağınız aynı uyarı gibi, sistem sizinde durumunuzun farklı olmadığını gösteriyor. Açacağınız ilan onaydan geçmeyecek düzeye gelmiş ve geçmiş. Dediğim gibi bu taviz süresi kısaltılacak.

Hakan bunu şahıslar belirlemediği için zaten tepkiyi anlamak zor, 1 konu karşılığı 19 ilan konusu ve zaten açılan konu sayısı 20. Üzücü olan kısmında haklı olduğunu görmek için forum konularına katılım gerekiyor.

Alparslan bunu beğendi.
  18. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kanımca sadece alış satış değildir forum kuralları da var her halde imla vb...

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet dediğiniz gibi ilanı 20 saniyede açtınız sanırım. Üyeliğiniz iptal edilmiştir.

İlan da onaylanmamıştır.
    http://www.akvaryumportali.com/threads/hediye-mor-mushourum.19734/

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  20. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bu aşamada bizim işimiz hakaten zor. Arkadaşlar bu konuda herkesten anlayış bekliyoruz. Biz buranın bir satış alanı değil bir paylaşım alanı olmasına çalışıyoruz. Herbirinizi şahsi olarak tanımamız zor. Herbirinizin niyetini de bilmemiz imkansız. Biz selamın aleyküm deyip satış ilanı verenleri zaten hiç yayına almıyoruz. İstiyoruz ki yeni olsun eski olsun insanlar burdan birilerinden bir kelime öğrensin, resimlere bakıp başka bir yerde hiç görmediği bir canlıyı tanısın vs. Yani paylaşım olsun. Paylaşım olduktan sonra ilanlar inanın kritermiz değil ;)

Çağatay Utku, YIKIKTEMO ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş