1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

(A Grade ) Red Dragon FH Tankı Kuruyoruz..

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 18 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Merhaba green terror leri elimden çıkardım bu hafta balığımı gidip alıcam artık (a grade red dragon flower horn tankı olucak bir erkek 330 litrelik tankda:) akvaryumda yapılan değişik'likler 25 kg hagen kum çıkartıldı, arko fon siyahdı çıkartılıp düz mavi yapıldı , dekor olarak şuanlık birşey koymadım belki bir tane mango kökü koyabilirim. Işıklandırma sylvanıa gro-lux f30 gro / t8 ( Şeker pembesi) , sylvanıa t8 (gün ışığı takıldı. ) 300w ısıtıcı yerini aldı, kuvvetli bir iç filitre yerini aldı, dış filitre temizlendi malzemeler yenilendi aktif karbon, elyaf , substrat pro. Resimleri en kısa zamanda paylaşıcam inşallah:).

cirol bunu beğendi.
  2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Murat hayırlı olsun güzel bir tür ve yeni bir heyecan diyelim.Kurulum anlattığın şekilde yerinde gidiyor şuan tek eksin resimler :)Birde kum koymayacakmısın?
    Dekor olarak hoşuma giden bir resmi ekledim sade ve güzel belki faydası olur. cichlasoma2_pic13.jpg

DaPhNe, Montimahir, ZeRo-x7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu balık değil adam sanki bunla sohbet bile edilir hata çay bile içilir...:koptum:

ZeRo-x7 ve cirol bunu beğendi.
  4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    İsmail abi kum koymuycam belki ilerde düşünebi'lirim. Neden dersen okadar bu balık hakkında bilgi öğrenmek için sitelere baktımki genelde rus ve abd sitelerinde daha çok bilgi var. Zaten bu türü besleyen hobicilerin %90'da kum yok denilebilir. Koyulsada ince kum tavsiye edilmiyo çakıl taşı ve, rengi ya kiremit rengi yada kahve rengi olmasını söyliyolar. İnce kum ve siyah renkleri, fon dağil tavsiye etmiyolar abi, kum olmazsa ne gibi yarar olur akvaryumda bilmiyorum sanırım daha kaliteli bir su ve dip çekimleri kolay olur açıkcası siyah kum siyah arka fon vardı green terror beslerken karanlık bir akvaryumdu şimdi mavi fon var kum yok akvaryum aydınlık ışıklarla çok çok aydınlık:)
    mango kökleri var elimde bi tane yada 2 tane koysammı kararsız kaldım açık cası ?.

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence de mango kökü iyi olur Ph da düşürür suyu da yumuşatır...:)

6. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Alparslan kardeşim o tankdaki fh'nin daha güzelleri var tabiki türkiyede bulmak zor biraz bulun sada fiyat çok yüksek :)
    7.5-8.0 ph değeri belir'tilmiş bu tür için, bende senin düşüncen deyim aslında ama kararsız kaldım:)

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güney Amerika cikleti onun için yaşadığı ortam kütük dekorlu güzel olur bence ve Ph 7 le 8 arası ideal derim...

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  8. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Tabanda kum olmadığın biraz kötü durcak gibi geliyo ama bir tane deniyelim genede:)

Alparslan bunu beğendi.
  9. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Konuyu güncel'leyelim az :) yarın balığı almaya gidiyorum inşallah bol bol resimler paylaşıcaz , hobici arkadasdan balığın resmini istemiştim göndermişti buyrun besliceğim (a grade red dragon flower horn).

Alparslan bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzelmiş iyi günlerde besle abi...:)

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  11. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Alparslan fh değişiklik oldu::) nasıl oldu özet geçiyim doğum günümdü kız arkadaşım benden habersiz 5,6 cm red dragon fh almış daha doğrusu ankaradan getirtmiş :) dört tane olunca malum öbürünüde almanın bir anlamı kalmadı artık içlerinden inş erkek çıkarsa, baskın erkeği ayırıp gerisini vericem işimiz şansa kaldı biraz yani:d. Ama gözlem'liyorum bir tanesi buranın kralı benim dermiş cesine kovalama peşinde öbürküleri. Birazda kafa yapmaya meğil'li gibi ondan umudum var. Mango kökü koymuştum sadece tanka konuştumuz gibi onun altına saklanıyolar biraz ürekekler zamanla alışırlar insallah , iki tane erkek çıkarsa şimdiden söz veriyorum portalda emeği geçen arkadaşımıza benden hediyedir:) resim çekmek çok zor genede yakala'dığım bir kaç kareyi paylaşıcam.
    Balıklar bugün aç bırakıldı ilk günleri olduğu için :)..

Şimdilik Resimler bukadar büyümelerini hep beraber resimlerle görücez inş:)
    Bugün Aldığım yemler internet üzerinden madem girdik bu işe kaliteli yemler lazım bize:)
    Dainichi Cichlid Ultima Krill 1mm 100 Gr.
    Dainichi Cichlid Color Fx Baby (1mm) 100 gram
    Gemma Pro Red 100gr
    New Life Spectrum Thera A Regular Formula (1mm) 100 GRAM
    JBL Novo Flower Mini Granül
    Omega One Organix® Super Colour Pellets 130ml 60gr
    Rotifish Blood Worms Kan kurdu 100ml / 7gr
    7 çeşit yem:)

Alparslan ve Montimahir bunu beğendi.
  12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hayırlısı olsun abi büyüsünler bakalım İnş istediğin gibi olur yeni evlerine bir alışsınlar...:nazar:

13. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Bugün 2 gün balıkların takdaki süreleri biraz ürkeklikleri hayla devam ediyor :) Ama yem seçmediler çok şükür afiyetle yediler acıkmışlar. Bugün sabah çekdiğim bir kaç kare :).

En güzel renkleri olan ,erkek olma ihtimali yüksek kafa yapısı ve çiçekleri tankdaki baskınlığı ilk dikkatimi çeken bu oldu:)

Gözlemlerimi paylaşmak istiyorum öncelikle çok oburlar yeme doymuyolar beslicek arkadaşlar doymadılar diye çok yemleme yapmasınlar nekadar verseniz yiyceklerdir.) Sudaki ısı çok önemli diye düşünüyorum, 26 derecedeyken su ısısı renklerini sergilemiyolar çok fazla şuan ,28,29 derecede su ısısı ve renkleri daha güzel sergiliyolar.

cirol bunu beğendi.
  14. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Telefonla çektim fazla net değil ama idare eder:) Artemia çıkarma setinide kurdum bu arada 16 saat oldu havayı çok az kestim açılmalar başlamış:)

DaPhNe bunu beğendi.
  15. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Maşallah 41 kere....Çok hareketliler....Alışmışlar sana da,çekim yaparken ön camdalar maşallah :)

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  16. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen katılıyorum...:okey:

ZeRo-x7 bunu beğendi.
  17. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Teşekkür ederim ozan abi evet bana baya alıştılar akvaryumun yanına gittiğimde hemen oraya gelip takip ediyolar. Başka biri gidince yanaşmıyolar bile:D elden yem yedirmeye alıştırdım elimden yiyiyolar cocuklarım gibi bakıyorum onlara ,onlarda mükafatını veriyo:)

18. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Cengaverim :)

DaPhNe ve Montimahir bunu beğendi.
  19. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Bayadır resim eklemedim güncelleme yapıyım:) Fotoraf makinem yeğenimde olduğundan pek resim çekemiyorum cep telefonuyla çekilmiş bir resim idare eder:) Beyaz Çakıl Taşı Ve lav kırığı eklendi tabana..

DaPhNe, cirol, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Helal olsun süper balık,çakıl taşı ve lav kırığı eklediğin iyi olmuş abi...:nazar:

ZeRo-x7 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş