1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Abdullah Hocamızın DIY anlayışı (tasarruflu ışıklandırma yapımı)

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Emrah Ece tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Geçtiğimiz hafta Abdullah hocamızla beraber akvaryumlarından birinin kapaklarına aydınlatma yapmayı kararlaştırıp hafta sonu buluştuk, ilk durağımız praktikerdi aradığımız malzemeler ise L demirler, somunlar,duylar ve daha birsürü ıvır zıvır...
    praktikerden içeri girdiğimizde bizi karşılayan yangın tüpleri olmuştu e nede olsa tüpçülerden dolayı kan çekiyor :D
    sanırım tüpü kucaklarken kankası Volkan abiyi anımsamıştır.

Ne yazıkki praktikerde aranan malzemelerin hiçbiri gerek fiyat gerekse çeşit olarak bize hitab etmiyordu, bitki standını şöyle bir tavaf ettikten sonra ver elini bauhaus dedik ve koyulduk yola.
    Nihayet aradıklarımızı bauhaustan toparladık, bitki standı denilen küçük jungle çok ilgimi çekti ne yalan söyleyeyim :) Dr. Abdullah Frenkestein ÜZÜMCÜ saksı bitkileri için kullanılan sıvı ve katı gübrelerden akvaryumda denemek üzere satın aldı bakalım neler olacak ???
    Malzemeleri eve getirdik ve kapakların iç kısmına reflektif folyo sıvadık, halihazırda bekleyen matkabımı kullanmaya gayet hevesli iken toparlanıp mahallenin elektrikçisi Kamil abiye gidiverdik oysaki ben yapacaktım herşeyi :( Abdullah abinin dıy anlayışına hayran kaldım :)

Kamil abi biraz ağır çalışmakla birlikte yaptığı işi sağlam yapan birisi bizimde yardımlarımızla çaaaaaaaaabucak yapıverdi :D Kamil abi eski discusculardanmış, eşinin rahatsızlığından dolayı bırakmış sanırım, benimle tanıştığında ilk sorusu ‘’sendemi delisin?’’ oldu :D

Neyse L demirler kapağa vidalanıp somunlandı ve L demirlerimize duyları somun ve vidalar sayesinde tutturduk, arada birkaç duyu çok sıkmaktan kırdık :) ama olsun nasılsa elektrikçideyiz.

Ben eğlencemin elimden alınmış olmasının verdiği eziklikle Kamil ustama vida seçiyorum
    E tabii bu arada Abdullah abi boş durmuyor, işin en zor kısmı ona ait yani işin bitimini beklemek, sigara üstüne sigara yakıyor :D

Ay ay ay ne kadarda sevinirmiş kapağı yapılıyor diye

Bu kadarda haksızlık etmeyelim işin bitimine doğru bir tane vidacığı tornavida yardımı ile sıkıştırdı sonunda ve hiç değilse eli değmiş oldu

Bu ağlenceli gün için Abdullah hocama teşekkür ederim...

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

:D :F :D :F :D :F Ne adamsınız ya.. Üşenmemişler , tüple fotoğraf çektirmişler ya.. Ama tüp Abdullah'a yakışmış , içimden bir ses bu fotoğrafı ilerde kullanabileceğimizi söylüyor.. :D :D Bu arada karasal bitkiler için kullanılan gübrelerin sucul bitkiler için faydadan çok zarar getirdiğini ve önüne geçilemeyen bir yosunlanmaya sebep olduğuna dair bayağı yazı okumuştum.. Uygulanacak tank kaybedilebilir baştan söyleyeyim.

Bu arada dıy çalışmanıza hayran kaldım.Bence Kamil abinin dıy çalışması desek daha doğru olmaz mı :D Kankam çay sigara keyfi yapıyor , Kamil amca çalışıyor oh ne güzel valla haha: Patron adam ya :)

Ama bu sataşmanın altında kalmayacağımızı belirtmek isterim.Sizi low side'çılar sizi :D

3. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Kanka,

Tüpü görünce seni ne kadar özlediğim geldi bir anda sarıp sarmaladım ne yalan söyleyeyim...

Herkes beni bilir... DIY ve ben söz konusu kütük değilse mümkün olan uzak mesafelerde yer alırız ama... Ama çok iyi DIY yapım izlerim, yaptırırım ve yönetirim... heralde yengenize oydurduğum hindistan cevizini hem de eliyle tamamını unutmamışsınızdır... Yani bizimkisi farklı bir yetenek... Hatta yakında tüpçülere ev tüp de bağlatacağım... O nedenle bu kadar kastırıyorum... Dermişim... smiley18.gif

Neyse kapak çekilen/çektirdiğim emeklere değdi... Çok sağlam olmuş ki ben Emrah gittikten sonra kapağı 1,5 metreden yere de düşürdüm hiçbir şey olmadı... Eline sağlık Kamil Abi...

Emrah ve zecesi Zeynep'e bize misafir oldukları ve hep beraber güzel bir akşam geçirdiğimiz için çok teşekkür ederiz, Üzümcü Ailesi olaraktan... En kısa sürede karşı ziyaret yapacağız... (Zaten söz verdik Emrah'a DIY dizayn yapacağız diye... :) Gerçi Nisan ile Gökhan'ın girdiği yerde DIY-MIY olmaz ama... :F )

4. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Abi pazardan beri bizim evde nisan ve gökhan'dan enstantaneler konuşuluyor, gökhan efendi kucağımda otururken küllüklere bakıp bakıp kafasında bişeyler kuruyor ve gülüyordu kucağımdan bırakınca korkunç emellerini gerçekleştirmek üzere küllüklere atıldı o zaman anladım bu muzur gülüşün altında ''büyük planlar'' yattığını, küllük devirmenin hayalini kuran ve bununla bile kendi kendini eğlendiren bi küçük ''herif'' işte :D
    Bizde çok memnun olduk çok teşekkür ederiz :) ama en kısa zamanda iade i ziyaret isteriz, çok güzel küllüklerim var tam gökhana göre :D Nisan'a da değişik alet edevat vereceğim beni dövmesini kolaylaştırmak adına ki bu sefer artık yara vermeden bırakacağını sanmam :)

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Volkan'cığım tüpe geçecekte şimdiden alıştırma yapıyor, ilerde yabancılık çekmeyeyim diye. :F :F :F

Düşünsene, Abdullah hoca tüpe geçmiş, ''Bu nasıl çalışıyor'' diye bize soru bile soramadığını. :D :D :D

Kamil ustanında dıy çalışmasıda güzel olmuş, ne yapsak dıy grup ünvanımı versek, Kamil ustaya. dön:gif

Emrah gör, Kamil ustaya kim bilir ne yapmış acaba, Abdullah hocam. pala.gif

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerinize sağlık. Kamil ustanın da tabi sanki o yapmış gibi görülüyor. :F Paylaşım için sağol Emrah. :helalolsun: Bunun neyini adamcağıza yaptırdınız yahu . :D En güzel fotoğraf koltuk altı tüp fotoğrafı. Bu tüp birinin başına iş açacak ama bakalım kimin. gizli:

Hayat mavide demeyen Abdullah hoca o zaman hayat Dıy'da diyecek sanırım. Kusura bakmayın ya oyana ya da buyana. :F

7. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü

Kamil Abi'nn sen de deli misin sorusunun mahiyeti: "Senin evinde de 8 tane akvaryum var mı?" idi... Geçen bizim eve gelip lambayı değiştirdiğinde anneme "Bu oğlan deli mi ki 8 akvaryumla beraber yaşıyor?" demiş... Bu bağlamda en okkalı deli bizim Reis Olcay olurdu heralde... Biz onun önünde gömlek bile giyemeyiz bu kadarcık akvaryum(cuk)la...

Temel Hocam korkma ben hayatı siyahta bulacağım... İşte gelecekteki baş akvaryumumun dizaynı için esin kaynakları...

Ve içinde kırmızı şeytanlar dolaşacak... Ve bu kurulumdaki bitkilere CO2 değil gübre bile vermeyeceğim... Ya da Annemin gübrelerini kullanacağım...

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Abi neyim varki benim abartmayın.Topu topu 18 tane akvaryumcuğum var. pala.gif

Abdullah hocam kapakta nasıl bir lamba kullandın ? Hani kapağın akvryumun üstündeki hali ? Birde unutup geçmeyelim Kamil abinin ellerine sağlık.

Emrah, Abdullah hoca sana güvenmemiş anlaşılan. Altı üstü lamba bağlanacak ama patlatırsın diye kalkıp elektirikçiye götürmüş seni. haha:

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Sağol kanka duygular karşılıklı biliyosun. can:gif Bende ne zaman discovery'de amazonu falan görsem aklıma senden ve Emrah'tan başkası gelmiyor valla aliye:gif

Sayfayı Paylaş