1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ACİL HASTALIK (5dk ayırın)

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde yasemin elif tarafından 21 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Balığımın yüzgeçleri sanki önceden gösterdiğim bettanınki gibi kesik kesik. Japon balığı. Yalnız ne zamandır öleceği haberini bekliyordum fakat bu hastalık ilgimi çekti nedir acaba? Böyle ince ince kesik kesin şuna benziyor.

SAĞDAKİ.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıkta fotoğraftaki gibi fanus içinde mi, filtre vs var mı ? Başka balık var mı yanında ve neler var ?

yasemin elif bunu beğendi.
  3. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Akvaryumda ısıtıcı hava motoru vs var. su değişimi vs var. Ama akvaryum o kadar dar ki 7.5 litre. Biliyorum bu durumda ölmesi gayet normal. ama kuyruğu çok ilginçti. Bu sabah ölü buldum. Kuyruğu betanınki gibi kesik kesikti.

4. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Başınız sağolsun.
    Yanında farklı bir balık varsa eğer onun saldırısı olabilir diye düşünüyorum, tabi tecrübeli olan arkadaşlar daha iyi bir fikir vereceklerdir.

5. cc286nc03

cc286nc03

İsim:
    YUNUS
    Muhtemelen balığınız da kuyruk çürümesi hastalığı vardı.İsmini hatırlıyamadığım bir parazitten kaynaklanıyor. İlk farkettiğinizde tedavi uygulamış olsaydınız balığınızın kurtulma olasılığı çok yüksekti. Akvaryumunuzda başka balıklarda varsa Mikrofish isminde bir ilaç var onu kullanabilirsiniz yada akvaryum suyuna bir miktar kaya tuzu koymanızda fayda edecektir.

6. yasemin elif

yasemin elif

İsim:
    yasemin elif
    Teşekkürler. Balıklarım akvaryumun darlığından ve aşırı balıktan (benim suçum bilgisizce 7 litreye 15 balık aldım) teker teker ölüyordu.

Akvaryum Portalı'nda birçok bilgi edindim. Bu bilgilerle bir daha balık almadım. Sonrada konularda büyük bir gezinmeyle 25 litre akvaryum almaya annemi ikna edip, kumu, süsleri, buna uygun istediğim özellikte olan balıkları, cam kalınlığı vs almak için para ve bilgi birikimine başladım. Tüm bilgi ve para birikimine neredeyse sahibim ve 2 hafta sonra önce her şeyi, 1 hafta sonrada balıkları alacağım. Fakat bu sırada balıklar kardeşimin ve kardeşim daha küçük olduğu için benim bakmak zorunda olduğumun(annem sadece kardeşimin doğum günü için görüntü açısından almış, balığın ilacı sağlığı vs. bana kaldı) farkına vardım.

Balıkları geri veremediğim veya yeni bir akvaryum alamadığım için hızlı birikime başladım. Bu arada akvaryumun dar olması nedeniyle balıklarım kısa sürede hastalık kapıyor ve ölüyordu. Ne olursa olsun bırakıp yeni balık almadım. Ve akvaryumcuma güvenmedim. Yaklaşık 1 aydır internetten araştırmalara başladım. Portal sayesinde herşeyimi hazırladım. Liste çıkardım, gerekli olan parayı not aldım, hangi yemi severler, kaç litrede rahat yüzerler, hepsinin özetini sabırla çıkardım. AMA SON ÖLEN BALIK ÇOK DİKKATİMİ ÇEKTİ. Kuyruğu, çok tuhaftı, bir süre sonra zor nefes almaya başladı. Ben de sadece meraktan bakayım dedim. Bu olayın 3 gün sonrasına balık öldü. Bekliyordum zaten o akvaryumda ben de hastalanır ölürdüm. Onlar için değilde önceki bilgisizliğimden ve balıklara çin işgencesi çektirdiğimden üzülüyorum. Konuyu uzattığım için özür dilerim. Balığın yanında başka balık yoktu. Tekrar çok teşekkürler...

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş