1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acı su bitkileri

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde suret tarafından 19 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Merhaba, Tilki kuyruğu tuzlu su da yaşar mı ? Veya tuzlu su akvaryumuna uygun diyebileceğimiz acı su bitki türleri hangileri olabilir ?

2. akunaki

akunaki

İsim:
    yusuf bozkurt
    Cevap: Acı su bitkileri

Bunu bir çok zaman bende araştırdım tuzlu sular için en güzel bitki görünümlü yosunlar deniz çimeni(çayırı)da deniliyor kolay bulunabilen.onun haricinde hep filmlerde görüdm canlı deniz akvaryumlarında özel yosun lar yetiştirilip çok güzel biçimler verilebiliyor.Malesef bitki ile tuz pek iyi anlaşamıyorlar benim söyleriklerim dışında bulabileceginiz şeyler elbet olacaktır ama sınırlıdır malesef..:(

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Konuyu kaçırmışız Burak ama güzel bir konuymuş. Bu bitki güzel bir bitki fakat acı su tabiri düşük tuz yoğunluğu olduğundan standart 1024 tuzluluk yakar diye düşünüyorum, keşke olsaydı ama tecrübe etmemiş olmakla zor olur sanırım.

4. Mert Çimagil

Mert Çimagil

İsim:
    Mert Çimagil

bu link bakın tümüne sumptaki bitkiler tuzlu su içindirhttp://www.akvaryum.com/Forum/para_var_imkan_var__5110_litre_tuzlu_su_akvaryumu_k517492_sn2.asp
    tüm resimlere bakın altarafta bitkiler var tatlı su ama tuzlu su için kullanılıyo

5. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Ha şu vinçle gelen akvaryum değil mi o?? İdare eder pek beğenmedim :serda:

Sayfayı Paylaş