1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acıl yardıma ıhtıyacım var

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Rednem tarafından 28 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Rednem

Rednem

İsim:
    eray KARADAG
    oncelikle herkese merhaba benim acil olarak bi konu danismam lasim.Bes adet bemba besliyorum 4d 1 erkk 1 disim yem yemiyor kayaligin arkasina saklaniyor biraz durgunlasti birazda dierlerini geldiklerinde kovalio sanirim bloat yakalamaya calistim ama ne care siringa uygulamak istedim ama olmadi dier baliklarada zarari olurmu 1 disinin agzi dolu hatta yavru bekliyorum stresede sokmak istemiyorum yakalarken dierlerini yapabilecegim bisi varmi yok sa disaridan seyircimi kalicam goruslerinizi bekliyorum

2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: Acıl yardıma ıhtıyacım var

Tropheus Bemba'nın sadece 1 tanesi mi yem almamaya başladı? Ve ağzı dolu olan bu balık mı?
    Bloat olmasını dışkılarından anlayabilirsiniz. Anüs bölgesine bakın, incecik, beyaz renkli, ipliksi bir dışkı yapması gerekiyor, öyle bir durum var mı?
    Yemi ağzına alıp tükürüyor mu yoksa hiç mi almıyor?

Strese sokacak başka bir balık eklendi mi akvaryuma son günlerde ?

3. Rednem

Rednem

İsim:
    eray KARADAG

Strese sokacak başka balık yok. Yavrusu agzında olan başka bir dişi yeme gelmeyenin ağzında hiç şişkinlik yumurta yok dışkısında öyle birşeyde yok. Rengi pulları görünüşü harika gözünde maşallah nur var ama yeme hiç gelmiyor.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Balığın yem almaması iyi değil.Bloat belirtileri durgunluk,dipte hareketsiz kalma,yeme ilgisiz olma karın bölgesinde şiikinlik ve beyaz şekilde dışkı.Bloat olduğunu düşündüğünüz balık için ayrı bir karantina tankı olması ve tedaviyi orda sürdürmeniz en sağlıklı seçim olacaktır.

Hasta balığı yakalamanın en iyi şekli akşam ışıklar kapalı iken sakin bir şekilde hasta olan balığı yakalayabilirsiniz.Karanlıkta nasıl göreceğim diye düşünürseniz.Balığın hemen hemen hangi bölgede durduğunu tespit edin ve ufak bir el feneri yardımı ile balığı seçip yakalayın.

Bu sürecten sonra diğer balıkların bulunduğu akvaryumda % 40 su değişi yapın dış filitreyi iyice temizleyin ve elyafları değiştirin.

Eğer mümkünse hasta olan balığın resmini eklerseniz seviniriz.

Sayfayı Paylaş