1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acaba Çiftleşiyorlar Mı?

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Cikletci tarafından 30 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK
    Arkadaşlar, bu sabah yem vericektim birde baktım ki snow prensesim (yani beyaz prenses) sarı prensesimin arkasında dolaşıyor ve etrafında dönüyor. Erkek titreme yapıyor, dişi olduğunu düşündüğüm balık kumda aranıyor.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Acaba Çiftleşiyorlar Mı?

Ömer, tarifin tipik çiftleşme anına benziyor ama bazen iki erkek aynı hareketleri yapar ve ardından kovalamaca başlayabilir. Gözlem yaparsan anlarsın çünkü tekrarlar birkaç kez üremeyse ve erkek balık dişiye bölgesi için izin verir.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Ayrıca iki farklı türün bu şekilde çiftleşme isteği iyi değil .Çiftleşme gerçekleşirse kırma yavrular dünyaya gelecek malesef.

4. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

İsmail abi biye iyi olmasın yavrularım sağlıklı olsun o bana yeter. İlk beslediğim balık lespistes. Lepisteslerimden yavru almıştım ama tecrübesizliğim yüzünden balıklarım bütün yavrularımı yemişti. Yani hayatımda balıklarımdan sadece bir kere balık aldım zaten ondada yavrular yaşamadı. Ama bu sefer yavru alıcam gibime geliyo. Balıklarımın cinsiyetlerini bilsem çok iyi bir koloni kurucam ama hayırlısı artık.

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Akvaryum'un ve balıkların resimlerini paylaşırsan beslediğin türler hakkında daha sağlıklı yardımcı oluruz.

6. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK
  7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Konuda gördüğüm türler snow prens,yunus,auratus ve iki tür var birini resimden tam çözemedim,diğeri ya portakal çiklet yada sarı prenses ama kırma.Yanlız çok uyumsuz türler var yakın zamanda bir kaç balığın hırpalandığına şahit olacaksın.Özellikle baktığın türler arasında auratus çok sert bir balıktır,tabi buna snow'uda eklemek gekerir.

8. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK

Cinsiyetlerini anlayabildiniz mi?

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ