1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

acaba doğrumu yaptım?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ahmet07 tarafından 18 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. ahmet07

ahmet07

İsim:
    ahmet altınyazar
    Merhaba arkadaşlar,günlerdir foruma üye olmadan kendimce gerekli olan bilgileri araştırdım ve okudum burdan ama daha tam istediğim cevabı bulamadım.Soruma gelirsek,35 lt lik bir akvaryumum var,içinde 10 kök saz ve birazda java moss war.balık olarak da 1 erkek 2 didşi silver molly ve bir erkek ve bir dişi 2 adet velifera var.Biliyorum canlı doğuranda 1e 3 veya 4 d en uygun olanı ama maddi imkansızlıktan dolayı böyle oldu.toplamda 5 adet balık var,silver molly velifera ile çiftleşir mi? Şayet çiftleşir ise dağılım 2 erkek 3 dişi olacaktır,normal mi? Yok çiftleşmez ise mevcut halide normalmidir yoksa biraz daha dişi eklemek gerekir mi?

Birde farklı bir konu açıp forumu kirletmek istemem o yüzden 2.sorumuda müsadenizle sorayım.Bitkili akvaryumda hava taşı bitki ve balık yoğunluğuna göre gerek yok diyorlar genelde(burdan öğrendiklerim kadarıyla) ama tabi bilemiyorum bu yoğunluk ne kadardır.Tank 35 lt içinde 10 kök saz ve hindistan cevizi kabuklarında sarılı 2 öbek java moss var.Isıtıcı mevcut ve içinde ufak yetecek kadariç filtre var,hava motorumda var ama açsam mı açmasam mı diye tereddütde kaldım.İç filtrenin dışarıya uzanan hava borusuda mevcut ama ordan su geldiği için iptal ettim bilgilerinize.

Okuyan ve yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler.

2. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Cevap: acaba doğrumu yaptım?

Ahmet arkadaşım öncelikle canlı doğuran türleri 1e-3-4d olması daha sağlıklı olacaktır.Canlı doğuranlar çok sıklıklar üredikleri için dişi balıkların az olması balıkların erkek balıklarınız tarafından daha fazla yıpratılması anlamına geliyor.Hava taşına gelince suya oksijen takviyesi yapması için mutlaka çalıştırmanız gereklidir.Saygılar

3. ahmet07

ahmet07

İsim:
    ahmet altınyazar

Metin bey teşekkürler..

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Bitkili akvaryumlarda oksijen, bitkilerin fotesentez yapması durumunda kullanılması gerekmez.

Sizin akvaryumunuzdaki bitkileriniz aydınlatma açıkken fotosentez yapıyorsa kullanmayabilirsiniz, tabi her şeyden önce gözlem yapmanız gerekiyor. Akvaryumda bitkileriniz az olduğundan dolayı, verdikleri oksijen gün boyu yetmeyebilir.

5. ahmet07

ahmet07

İsim:
    ahmet altınyazar

Murat bey çok teşekkürler.Evet bitkim fazla değil o yüzden açıyorum gündüzleri ışık kapalı iken.

Sayfayı Paylaş