1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acaba hamile mi bunlar?

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde carlitto tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Selamlar,
    İş yerimdeki tatlı su akvaryumumda chiclid balığı yetiştiriyorum.
    Bu türler için karın bölgesi kırmızılaştığında hamile olur diye söylediler.
    Hamile olup olmadıkları konusunda yardımcı olur musunuz?
    Şimdiden teşekkürler.
    Fotoğraflar telefonda hemen yüklüyorum saygılar...

2. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Ciklet balıkları yumurta dökerler ağızlarında da kuluçka yaparlar,fotoğraf yollarsan bakarız abi...:)

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu sarı prenses değil beyaz zebra balığı bunlar yumurtaları cama kayaya yapıştırır...

5. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Fotoğraf yolladım ama alparslan göremedin mi ki ben bilemedim ama :)
    Yüklerse video da çekebilirim :)

6. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Alparslan bende zaten sarı prenses demedim ki :)
    Senle anlaşamıyoruz bugun sanki.
    Hamile olup olmadığını ne zaman yavru verebileceğini nasıl öğreniriz bunların acaba.

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi bu balık hamile olsa ne olur olmasa ne olur,artı gazda ola bilir kabızda bunlar hamile olunca zaten hemen anlarsın,bölge tutarlar temizlik yaparlar erkeği sinek uçurtmaz hele yavru oldu mu senin öbür balıklarını öldüre bilirler uzak dur diyorum...:olmadı:

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  8. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Zebraları ayırayım mı akvaryumdan yani.Bunlar doğurursa sıkıntı olacak o zaman doğru mu anlamışım?

9. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Bende 8 tane var bunlardan sanırım beyaz zebra diye geçiyorlar 19-21 gün ağızlarında tutuyorlar.Ağızlarının alt kısmı şişkin olur.Çok fazla yeme gelmezler.Akvaryumun bir bölgesini sahiplenirler. Hiç bir balık yaklasamıyor çok agrasif oluyorlar.Doğurduktan sonrada balıkları korumaya devam ediyorlar.Tabi birazını yiyorlar.Cihclid türlerinden en çok üreyen balık çeşitidir.Yani bol yavrulu günler sizi bekliyor.:)

10. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Ayırma şansınız varsa ayırabilirsiniz.Hem diğer balıklar için hemde Zebralar ve yavrular için daha sağlıklı olur.Ayırma şansınız yoksa bence bir sıkıntı olmaz doğurduktan bir süre sonra agrasifliği geçiyor.Diğer balıkları öldürecek kadar agrasif olmuyorlar ama.

11. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Ayırırsan çok iyi olur bunlar istilacıdır,veya çift tutma sırf dişi sırf erkek gibi akvaryumda bıraka bilirsin...:)

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  12. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Ya zaten tükkanın balığı var benim nemo larıma birşey olmasın :)
    Tabi bunlara da birşey olmasın bizim müdür günde 15 sefer yemliyor yoksa adam mesaiyi tamamlayamayacak :):):):):):koptum:

13. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Peki şimdi bu balıklar resimlerden anlaşıldığı kadarıyla hamile mi değil mi?

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Bence değil hamile olsa dediğim gibi erkeğiyle bölgesinden fazla çıkmaz temizlik yaparlar...;)

15. carlitto

carlitto

İsim:
    rıdvan çelik
    Dişisini erkeğini bilmiyorum ama arka camın önünde yapay otlar var sürekli orda duruyorlar arada turlayıp geri gidiyorlar oraya.

16. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    İlk geldiği zamanlar milletin kuyruğa girdiği bir dünya para ödeyerek sahip olduğu sonrasında milyonlarca ürediği için 5 kuruş etmediğinden dolayı herkezin sırt çevirdiği çöp olarak baktığı albino zebra balığı . %100 dişi erkeği bukadar renklenmez ve daha iri olur. Eş almışlarsa birşey yapmanıza gerek yok napar eder ürerler piranha akvaryumunda üreyen zebralar biliyorum yavruları varken yanında balık tutmasanız iyi olur.

17. umut özkan

umut özkan

Yer:
    Nevşehir/ürgüp
    İsim:
    umut özkan
    Bencede hamile değil ama rsimden net birşey söylemek te yanlış olabilir.Dikkatli gözlemlerseniz anlaşılır zaten.

Sayfayı Paylaş