1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acaba ?

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Muhammet Bekci tarafından 28 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci
    Merhabalar...
    Şu sıralar gerçekten heycan ve merak içerisindeyim, 2 gündür hamile sandığım balığın resmini çekmeye uğraşıyorum. :)
    Öncelikle ilgili konuyu okudum, bal rengi yazıyordu. Evet balığımın karnı bal renginde.

Konuda geçtiği gibi erkek tarafından sık sık rahatsız edilir yazıyordu. İlk günler rahatsız edilen balığım şimdi erkek tarafından umursanmıyor bile. Sadece birlikte yüzme girişimleri gösteriyorlar.
    Gerçekten hamile mi sizce ? :smiley33:

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Acaba ?

Resimler net olmasada evet hamile görünüyor lepistesin Muhammet.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hamile gibi ama sanırım ilk günleri, karnı pek şişmemiş veya az yumurta var.

4. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

Söylediğim gibi 2 gündür net bir resim çekmeye çalışıyorum...
    Peki, çok teşekkür ederim, gerçekten sevindim. :ay:

//YIKIKTEMO
    Evet, söylediğiniz gibi karnında o kadar şişkinlik yok.
    Balıkları geçen hafta perşembe günü ekledim ve durumu 2 gün önce yani Cuma günü farkettim.
    Bu kadar hızlı olması normal mi ? :smiley33:

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Tabiki normal, Dişi Lepistesler uzun süre döl saklarlar ve gelmiş olduğu akvaryumda da bu sürece girmiş olabilir. Yani senin akvaryumunda erkek balık olup olmaması dahi fark etmeyebilir üremesi için. Hamilelik yazdığım koşullara göre oluşabilir.

6. Muhammet Bekci

Muhammet Bekci

İsim:
    Muhammet Bekci

Teşekkür ederim, engin bilgileriniz için. Merakla bekliyor olacağım olacakları. :)

7. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Şuan lepistesinin yumurtaları gelişim aşamasında ... Çok kaygılanmana gerek yok... Eğer balıklarının zedelenmemesini istiyorsan canlı yem ile besle bence... :bilmem:

Sayfayı Paylaş