1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acanthurus dussumieri

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 21 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeni eklediğim bir tang türü, Acanthurus dussumieri. Balığın piskopat olması yanında bu güne kadar o kadar Tang balığı besledim bunun kadar yine akıllı, hareketli, iştahlı, akvaryum uyumlu, sevimli bir tang görmedim. Tarif etmek gerçek manada çok zor. Kedisi ile dövüşen tek balık dersem yalan olmaz.

Normal bir balık bir parça yem alana kadar 5 adet yem alabilecek kadar hızlı ve iştahlı. Kuyruk yapısı tamamen hız yapmaya odaklı ve bütün vücut tam bir uyum içerisinde.

Agresif, bölgeci, hırçın, savunmacı, cana yakın bir balık. Yem seçimi sıfır dercede. Balığı eklediğimde ilk gördüğüm akvaryumu inceleme eğilimine girmesi oldu. Renk değişimini çok hızlı olarak koyu tamamen koyu kahverengiden açık gri ve sarı desenlere geçirebilen bir balık. Koyu reng alması stres ve korkudan ve yine rengin açılması normal keyifli durumundan kesitleri yansıtıyor.

Balığın araştırmalarıma göre eğer büyütebilirsem muhtemel hali aşağıdaki fotoğraflar gibi olacak. Kısmet tabi bakalım ne olur.

Bir kaynak yine aynı isimle aşağıdaki balığı gösteriyor.

Ben yine aşağıdaki fotoğrafı buldum ve bence bu daha çok benziyor bizim piskopata.

Bu fotoğrafta lezzetli olduğunu gösteren olta balığı Acanthurus dussumieri arkadaşımızdan bir fotoğraf.

Kuyruk kısmının bu hale geleceğini hayal etmekten başka çıkar yol yok sanırım.

Hobici arkadaşlara tavsiye edermiyim bilemiyorum ama benim için balık dediğin böyle olacak. Hırçınlık ve yaşama azmini taktir edebilecek ve sabırla erişkin halini bekleyebilecekler için ve tabi balık yedirmeyi seven ben gibi hobiciler için bu balığı tek geçerim. Sakin akvaryumu ve mülayim balıkları olanlar piskopatımdan uzak dursun.

Düzenleme: 4 Mart 2015
    King Elvis, cesur, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Abi yeni arkdaşlar tayin olmuş akvaryuma hayırlı olsun.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hocam hayırlı olsun sağlıkla beslersin İnşallah.:nazar:

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Şu balıkçıların tuttuğu balığa bak abi ya yok bötle birşey... Millet burda o balıklara asgari ücret kadar para ödüyor. Adamlar orda çatır çatır yiyorlar...

Balık çok güzel abi. Maşallah allah nazarlardan saklasın.

Abi senin marma suyunda marmarada tutulmuş istavrif filan yaşarmı ? :F :F :F

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Hayırlı olsn Temel abi, gerçekten güzel bir tang maşallah.. Tekrardan hayırlı olsun..

Saygılar...

Sayfayı Paylaş