1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acara (Aequidens Pulcher)

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde 26ülkü tarafından 28 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. 26ülkü

26ülkü

İsim:
    adnan ülkü
    Arkadaşlar selamlar;

Bir çift Acara (Aequidens Pulcher) bakmak istiyorum 10-15cm. Fiatı nedir, zemine kum olarak ne kullanayım,vatoz ile birlikte olur mu, ışıklandıması nasıl olmalı, zemine kumdan başka neler koyabilirim, su sıçaklığı kaç derce olmalı? Kısaca bu tür için bana gerekli bilgi verirseniz sevinirim.:ay:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Etobur sınıfına girerler. Acara protein ağırlıklı olarak beslenmelidir. Doğada solucanlar, kabuklular ve böcekler ile beslenirler. Ayrıca tuzlu su karidesi veya kan solucanları gibi donmuş gıdaları yiyebilir.

Güçlü ve verimli filtrasyon ile birlikte iyi bir su hareketi gerekir. İnce kum seçilmesi yerinde olur ve kaya, ağaç kütükleri arasında saklanabilecekleri yerleri tercih ederler. Bitkileri sökme eğilimleri vardır, özellikle bölgelerine yakın olanları. Normal aydınlatma diyebileceğimiz gün ışığı florasanlar kullanılabilir. Doğal renklerini ortaya çıkarmak için basit aydınlatmaları kullanamazsınız.

Akvaryumlarında sık su değişimini öneririm size (Haftada %15-50) Dişi erkek farkı genellikle sırt ve anal yüzgeçlerinden yapılır. Erkeklerin daha sivri uçludur. Vatoz iler ile birlikte barındırılabilir tercihe göre. Tek eşli bir balık türü olduğundan zaman zaman agresif tavırlar sergileseler degenelde agresif balıklar değiller. İdeal su şartları, Sıcaklık 26-28 °, düşük sertlik 3-10 ° DGH ve pH 6.5-7.0.

Portal Atlas bölümünden kısa tanıtımı aşağıdadır.

http://www.akvaryumportali.com/threads/3990-Aequidens-pulcher

26ülkü bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş