1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acemiyim bana yardım edermisiniz ?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde kerim33 tarafından 30 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. kerim33

kerim33

İsim:
    kerim arılık
    Benim yeni aldıgım akvaryumumdakı balıklarda 1 kaç gundur beyaz pamugumsu bıseler oluyo uslerınde ve ertesı gunu oluyor. Dun vatozum aynı sekılde oldu ustunde beyaz pamugumsu bıseler vardı her eyrınde nolursunuz bana yardım edınportal5.gif

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Acemıyım bırı bana yardım etsın lutfen

Kerim öncelikle hoşgeldin. Konuyu yanlış yere açmışsın doğru yere taşıdık.

Geçmiş olsun ama akvaryumunda ne var neler yaptın öncesinde onları yaz ki bilelim ve fotoğraf koyabilirsen güzel olur.

3. kerim33

kerim33

İsim:
    kerim arılık
    Cevap: Acemiyim bana yardım edermisiniz ?

Sagolasın yenı oldugum ıcın pek bılmıyom nereye acılcagını. Hemen yarın foto ve bılgılerı eklıcem.

4. Yağız

Yağız

İsim:
    yağız
  5. kerim33

kerim33

İsim:
    kerim arılık

evet yagız abı aynısı resımdekının

6. Yağız

Yağız

İsim:
    yağız

Bu tarz mantar kaynaklı hastalıklar çabuk yayılır birran önce müdahale gerektirir.Konuyu iyice okursan tedavi yöntemleri hakkında bilgi sahibi olursun tıkandığın yerde yardımcı oluruz hastalık bir kere ortaya çıktıktan sonra ana tankın suyu dezenfekte edilmelidir demektir ki tekrar nüksetmesin.Tedaviyi ana tankta uygularsan acil bir durum yoksa daha geç fakat daha kökten çözüm elde edersin.Genelde karantina akvaryumu tavsiye edilir ama benim şahsi fikrim bu tarz rahatsızlıklarda dier balıklarada sıçramış olma ihtimali göz önünde bulundurulup suyunda dezenfekte olması açısından ana tankta yapılan müdahaledir.He eyer durumu ciddi balıklar varsa onları ayrı bir karantina akvaryumunda tedavi etmen daha çabuk ve etkili sonuç vericektir.Böyle bir durumda ana tankta kalanlar geçte olsa sorun olmayacağından ilaç elbet tesir edecektir.Balıklar tamamen iyileştikten sonra tanka çok az halk arasında turşu tuzu diye tabir edilen iri tuzdan koyman hastalıklara karşı önlem almada iyi bir çozümdür tank ölçülerini yazarsan 3 aşşağı 5 yukarı ne kadar koyman gerektiğini yazarım.

Bunlar benim görüş ve önerilerimdir son sözü üstadlar elbet söyleyecektir yanlışım varsa affola

7. kerim33

kerim33

İsim:
    kerim arılık

ya yagız abı tam olculerını bılmıyom ama 50 lıtre su alıyo

8. kerim33

kerim33

İsim:
    kerim arılık
    Cevap: Acemıyım bırı bana yardım etsın lutfen

[​IMG] halıl abı bu benım akvaryumum 50 lıtre su alıyo

9. Yağız

Yağız

İsim:
    yağız

bence 1 tatlı kaşığı işini görür tabiki yine son söz üstadlarındır

10. saruhan

saruhan

İsim:
    Saruhan Genel

1 Tatlı kaşıgı uygundur...

Sayfayı Paylaş