1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Achilles Tang Fiyatı

Başlığı 'Tang Balıkları' kategorisinde basma tulumba tarafından 24 Eylül 2013 başlatılmıştır.

?

M boy için kaç TL'ye kadar verebilirdiniz?

1. Pazarlıkla 100 TL'ye alırım

14,3%
  2. 150 TL benim için ideal

oy sayısı 0
    0,0%
  3. 250 ye kadar yolu var hacı

35,7%
  4. 500 TL bile verir, hanıma 50 TL derim

42,9%
  5. 1000 TL, bonusa 12 taksit :)

7,1%
  1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba,
    Liveaquaria'da bu balık haftalardır 139 dolar idi. Şu sıralar yeniden fiyatı şişmiş.
    Saltwater Aquarium Fish for Marine Aquariums: Achilles Tang, Acanthurus achilles
    Peki Türkiye'ye girince neden fiyatı 1000 TL'ye yaklaşıyor anlamıyorum. Zaten sadece fiyatını duydum, bir tek *******'de gördüm ve satış anına hiç tanıklık etmedim. Bir ara sanırım Temel Bey'in bir başlığında ve yine sanırım Kanadalılar yiyordu bu balığı :)
    Oldukça güzel balık olduğu aşikar. Merak ediyorum bu balık kaçtan satılabilir??? Getirme ihtimali olan firmalar var mıdır??? Siz neler düşünüyorsunuz???

Selamlar...

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Eskiden Musa akvaryum getiriyordu tang balıklarının her türünü artık bakmıyorlar bu işe ama ellerindeki balıkların fiyatına bir bak nasılmış?

basma tulumba bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Okurt, veysel ve basma tulumba bunu beğendi.
  4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Abi ben şu an oradaki balıkların hiçbir zaman satılacağını düşünmüyorum. Fiyat olarak yani, geri kalan kısmı için yorum yapmam yanlış olur...
    Getirmeseler de olur yani :)

Temel Bey, siz bu hobide en eski kişilerden birisiniz. En son ne zaman getirilip de satıldığını hatırlıyor musunuz bu balığın?

veysel bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Devamlı geliyor, daha geçen hafta gördüm ama bir sonraki hafta ne hikmetse hep satılmış olur ama fotoğraflarını akvaryumda gören pek yoktur.:D

basma tulumba ve veysel bunu beğendi.
  6. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Muazzam cevap olmuş Temel Bey :) Aynı şeyi hobiye ilk başladığım günlerde sahibinden.com üzerinden de satış yapan akvaryumcular ile yaşıyordum. Malum ortalama 150 TL ye satılan bir balığı 100 TL'den satan bir akvaryumcu, hep bir sonraki ithalatta getireceğini söylüyordu. Bir gün olacak ya, aradım direkt daha yeni yüklemiş ilanı siteye. Dedim bu balığı istiyorum; satıldı dedi. Şunu istiyorum; o da satıldı dedi. Dayanamadım artık, abi dedim sen daha bugün yüklemişsin ve ne zaman arasam palyaço var damsel var goby var diyorsun; geri kalan hiç yok. Bir daha da uğraşmadım. Tabi bir de 300 TL üzerindeki Tang'leri sayıyordu L boy Blue falan.
    Sanırım o hesap da; Achilles, Gem, Black Longnose Tangler geliyor ara ara. Umarım hakikaten getiren çıkar. Kimseyi kötülemek istemiyorum ama bunu da yapsa yapsa ******* yapar.

veysel bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Umarım hakikaten getiren çıkar derken sahiden devamlı getiriyorlar yani istesen anında bulamasan bile bana getirin dediğin anda balık gelir, standart ithalatlar içinde de zaman zaman geliyor ayrıca. Kötülemek vs değil ama *******'de çok gördüm ve bence en uzun süre satış tankında tutan ve bazen erken, bazen birkaç hafta sonra satan ve birçoğu gibi zaman zamanda öldüren bir esnaf, tüm esnaf için kolay iş değil birçok balığın, elin, kolun girdiği tanklarda achilles tutmak doğruya doğru, satın alanlar o kadar oluyor bu balığı ama onlarda da tık yok, sonuçta bu balığın huyunu bilerek alıyor herkes.

8. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Kesinlikle doğru. Burada risk faktörü ve yatırılan para tek canlının üzerine bindiği için, fiyat da ona göre artıyor. Bu parayı istemek de, bu işi yapanların en doğal hakkı. Hele ki ******* akvaryum kalitesindeki bir firma ne istese yeridir. Ancak işte, balık biraz pahalı :) Yoksa kimsenin karında gözüm yok. Yemin ederim akvaryumcu aldığı fiyata satsa, karını ben koyar öyle ödeme yaparım. Kendimi düşüneceğim diye karşımdakine zarar vermeyi sevmem. Ancak ne diyordur işte; biraz pahalı :/

veysel bunu beğendi.
  9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bulsak ta alsak, onu kuş sütüyle beslerim...:rolleyes:

10. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Bir de şu var:
    Black Longnose Tang
    Achilles'ten pahalı olduğu kesin de; acaba bu mu daha pahalı yoksa gem tang mi??? :)

11. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
  12. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    motie, YMR_AY ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  13. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Resimdeki gem tang değil, black tang.
    Seçtiğiniz balıklar Türkiye'ye zaman zaman geliyor, isterseniz size özel karantinalı şekilde getirtilip teslimatıda yapılıyor.Yanlız özellikle gem tangin fiyatı dudak uçuklatıyor.Sanırım 2000 euro civarındaydı.Archill tang 800-1000 TL civarı black tang 1000-1500 arası geliyor.

Aslında önemli olan bir balığı ne kadar istediğinizdir.Fiyatı çok sorun edeceğinizi düşünmüyorum.Bir şekilde bulup alırsınız.Asıl sorun onu nasıl yaşatacağınızdır.

Montimahir bunu beğendi.
  14. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Aslında önemli olan bir balığı ne kadar istediğinizdir.Fiyatı çok sorun edeceğinizi düşünmüyorum.Bir şekilde bulup alırsınız.Asıl sorun onu nasıl yaşatacağınızdır.:okey:

Courageous ve Montimahir bunu beğendi.
  15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yaşar yaşar niye yaşatamayılım yaşatanlardan boyumuz mu kısa...:rolleyes:

16. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Hakan Hocam o gem tang'in vikipedi linkinde resim yok zaten; bir üstündekinde var. Üsttekindeki de dediğiniz gibi black tang. Ya da yukarıdaki yazılarda bir yanlışlık mı vardı anlamadım. İnsanın gözünden kaçırabiliyor.

Bu arada nereden isteyerek getirtebiliyoruz canlıyı???

17. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    ****** ile görüşün isterseniz, ne zaman ve ne kadara getireceklerini söylerler.
    Azmi ya da Giray Bey ilgileniyordur muhtemelen.

Tapatalk...

Sayfayı Paylaş