1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Achilles Tang Kilosu 40 Lira Buzhane

Başlığı 'Tang Balıkları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 17 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlgili Achilles Tang balığı konusunda ele aldığımız tür kilo ile satılırken ülkemizde 500 Lira 800 Lira arasında tanesi. Eloğlu akşam yemeğinde kırmızı şarap ile yiyor. :)

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Cevap: Achilles Tang Kilosu 40 Lira Buzhane

Anam anam anam... saat:gif saat:gif kizginabi:

3. many4x

many4x

Yer:
    ısparta
    İsim:
    mehmet firez
    Atın beni denizlere ya bu nedir biz nasıl alacağız diye düşünüyoruz arkadaslar yiyor :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Oha yani bune ya!!

5. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

vay be.....biz gelse de görsek diyoruz.....adamlar yiyiyor....adalete bak ya....

6. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

İnsan yemeye kıyamaz bunları

7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Denizden babam çıksa yerim derler ya. Demek yiyor adamlar. Şaka bir yana tadını da merak ettim şimdi haa :crazy1:

8. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Malawilerimi beslerken anaçlar baya büyümüştü :) Dedim ki ecelle ölürlerse deneyeceğim bakalım tadını... SOnuçta Tanganyika gölünde avcılık yapak kayıkların üzerindeki frontosaların başlarına inen baltaları görünce, yerel halk tarafından yenilip besi balığı olarak iç piyasa ticaretini yaptıklarını belgesellerde izlemiştim.. Hoş, ölmedi hiç balıklarım ama şimdi düşünüyorum da, ölseydi de kıyıp yiyemezdim yine..

Hali hazırda hala büyük lüfer tarzı balıkları yerken bile, ne kadar zor bu hale geliyor bu balıklar biz bir oturuşta yiyoruz diye üzülüyor havası bir duyguya kapılıyorum :D

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Eee bu işler böyle,oradaki akvaryum hobicileri HAMSİ'yi bulabilseler 500,800 $ verirler herhalde.Şok oldum şok bu nasıl Dünya böyle.:horon:

10. falconx

falconx

Yer:
    İstanbul, bakırköy
    İsim:
    Nafiz TİMUROĞLU

eski bir konu ama astanada sıkıntıdan eski konulara göz atarken gördüm .Uganda Kampala'da viktoria gölü kenarında bir otelde (speke resort munyonyo otel) kalmış. gölde yaptıgım gezide bizim hasretle beklediğimiz F0 tropheus balıklarının anaçlarını görmüş ve bu halkın bunları yememesi icin neden yok diye düşünmüştüm zira en küçüğü bir kilo üzerinde idi.hele böyle fakir , açlığın hüküm sürdüğü bir ülkede yaşamak için kesinlikle yenmeliydi.

11. adasukran

adasukran

İsim:
    aydin dogan akkus
    Yapacak bişey yok gümrükten ne gecerse 2 katına çıkıyor.Birde aç gözlülük eklenince 800 tl oluyorlar.

12. fishpoint

fishpoint

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan YÜCEL
    Şöyle bir anımı paylaşayım :) Kızıldeniz Kıyısı Sudan a bir iş için gitmiştim . Dalışlarımızda sohal tang yakalayıp kamp yerinde sabah kahvaltısında yedik :) yaklasık 35 cm civarıydı. tadı bizim adi kefal yada sazana benziyor yavan bir tadı var yani. Balık hali Kg fiyatı 4 dolardı ...
    buarada foto bana sorarsanız ileribir seviye photoshop... :)

Buarada Nafiz abi selamlar...

Okurt bunu beğendi.
  13. fishpoint

fishpoint

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan YÜCEL
    Dogan bey dediğiniz gibi gumruk fiyatları fiyatlara cok etki ediyor. ulkelere gore kg fiyatları 12 dolar ile -20 dolar arası değişiyor... Hele birde Achille gelirken min 8-10 kg suyla geldigini dusunrusek. Birde balıgın cıkıs fiyatını ustune koyarsak... :)

14. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Kızıldenizdeki hobicilerin tanklarında hamsi bakması gibi bir şey:D

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen...temo25

16. Azmi Sönmez

Azmi Sönmez

İsim:
    Azmi Sönmez
    Aç gözlülük eklenmiyor bu balıkta Aydın bey, Live Aquaria gibi sitelerede bakarsanız(ki live aquaria çok adetli ve yoğun sattığı için fiyatı en uygunlardan bir tanesi Amerikada) balığın fiyatının heryerde pahalı olduğunu görürsünüz,

ülkemizdeki vergileride düşünürseniz, 700-800 TL'de dükkancıların "aç gözlülüğü" olmadığını anlarsınız, bu balığı getiren kişilerin girdiği riskleride göze alın lütfen, hepsi canlı gelip hayatta kalmıyor. Şahsen 2 senedir falan bu balığı getiriyorum ve her parti min 3-4 adet ortalamayla getiriyoruz, belki 30-40 tane satmışımdır ama ne kadar para kazandın derseniz muhtemelen kafa kafaya falan gelmiştir,

ayrıca bu resim fotomontaj arkadaşlar, böyle bir resim yok gerçekte, bu reefcentral'da da tartışılmıştı :) bu balığın canlısının merkezinden çıkış değerinin min 90-100 dolar olduğunu düşünürsek en ucuz yerde, bu balığı yakalayıp öldürüp yiyecek olmaları çok mümkün değil :)

Alparslan bunu beğendi.
  17. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Fake falan değil Azmi bey fotoğraflar Hawai suisan denen bir balık restorantında çekilmiş.

Konu tepki çekmiş ki HawaiiBanFactCheck isimli aktivistlerin facebook sayfalarında paylaşılmış.

http://www.facebook.com/HawaiiBanFactCheck/photos_stream

Buda aynı restorantın restoran tanıtım ve değerlendirme sitesindeki tanıtımı.

Suisan: Overcoming Two Tsunamis to Deliver Seafood to Hawaii - Food GPS

Restoran tanıtım linkine bakarsanız achilles tankının bir poundunun yani yaklaşık yarım kilosunun 2,99 dolar olduğu gözüküyor. Bence Endonezya'da daha dikkatli olun :):):)
    .

YIKIKTEMO, Alparslan ve harfuzmani bunu beğendi.
  18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Benim bu fotoğrafın gerçek olmadığından pek endişem yoktu.

Bir yerlerde bir tuhaflık var, bu balık yabancı sitelerde de ortalama 250 Usd fiyattan başlıyor. Hawaii, Endonezya ne değişiyor bilemiyorum. Ölen balıkları toptancılarından topluyor olabilir mi bu Lokanta?

Alparslan bunu beğendi.
  19. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hawaii, Endonezya dada fiyat aynıysa,geriye bu kalıyor o zaman ölen balıkları toptancılarından topluyorlar...;)

20. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Yok abi bir balığı canlı yakalamak ile gıda amaçlı ölüsünü ele geçirmek çok farklı şeyler. Şimdi derseniz bana "Özdemir uğraş et bana canlı bir işkene getir" deseniz günlerce sağa sola olta atacaksın, veya ağ ile balığı yakalayacaksın, taşıyıp canlı tutacaksın derken fiyatı 500 lira olur herhalde.

Birde bu balıkların fotoğrafların çekildiği yer Hawai, Endonezya'dan herhalde bir kaç Türkiye boyu uzaklıkta pasifiğin tam ortasında bir yer. Aynı zamanda bir Amerika birleşik devletleri eyaleti hali ile kanun nizamla doğanın çok sıkı korunduğu bir coğrafya balık o bölgelerde böyle zengin ve bol da olabilir.

Sayfayı Paylaş