1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil Akvaryum Silikon

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde 1903_33 tarafından 4 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Değerli Hobiciler,
    Şimdi 45 litrelik akvaryuma suyu doldurdum silikonun zararlarının gitmesi için sirke mi yoksa tuz mu atacam.Hemen lazım.

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Kaya tuzu koy bolca yarın boşalt iyice kayatuzu ile yıkayarak tekrar temizle. Tekrar durula bol bol sonra işlem tamam .kolay gelsin.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Normal tuz var abi olmaz mı?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumu boşaltıp durulayacaksın sonuçta o da olur. En son güzel bir durularsan silikon kısımlarını silerek sorun olmaz.

5. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Normal tuzdan baya attım abi biraz karıştırdım.Yarın akşama kadar bekletecem sonra bir daha ovalarım iyice sonrada durularım tamam değil mi böyle olur?

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Olur olur sorun olmaz. Sen durula iyice temizle güzelce. Sonra doldur ve başla kuruluma ama temiz olması sağlıklı olması anlamına gelmez bakteriyel döngüler var o yüzden ısı sabitlenince bol oksijen ile birlikte tüm sistem çalışırken biraz yem at akvaryumun içerisine. O yem dibe çökecek orada çürüyecek ve amonyak üretecektir sonrasında ise bakteriler oluşup o amonyagı parçalayacaktır bu işlem 1 hafta civarı sürer bunu ne kadar uzatabilirsen uzat. 2 hafta 3 hafta. Haftada bir yemleme yapıp amonyak miktarını arttırabilirsin. Sonrasında balık koymadan öncede %20 civarı su çekersin dinlenmiş taze su koyarsın bu kadar. Sağlıklı balıklar dilerim.

Sayfayı Paylaş