1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil Balık Hasta Can Çekişiyor

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Ensar Sonar tarafından 14 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. Ensar Sonar

  Ensar Sonar

  Mesajlar:
  1
  İsim:
  ensars
  Arkadaşlar 2 tane japonum var ,yaklaşık 45cm uzunlugunda 25-30 cm yüksekliğinde akvaryum içindeler. 2 gün önce küçük olan suyun dibinde hareketsiz sırt üstü yatmaya başladı. Cama vurduğumda yavaş hareket ediyor. Diğeride böyle yapıyordu hemen yaklaşık 2 hafta dinlenmiş içme suyu ile suyunu değiştim. Diğeri halen daha düzelmedi. Akvaryumda kum ısıtıcı havalandırma süs vs yok acil yardım 4,5 senelik balık gidiyor. Yazım hataları için kusura bakmayın telefondan yazıyorum.
   
 2. emin123

  emin123

  Mesajlar:
  109
  İsim:
  emin gençay
  Hava motoru takın
   
  Okurt bunu beğendi.
 3. Okurt

  Okurt

  Mesajlar:
  2.308
  Yer:
  Balıkesir
  Evet belki hayvanlar yeterince büyümüş olabilirler, havalandırma ve destekleyici bir filitrasyona artık ihtiyaç duyuyor olabilirler. 4.5 yaşında balıktan bahsediyoruz eninde sonunda.
   
 4. Snowblind

  Snowblind

  Mesajlar:
  1.462
  Yer:
  Manavgat
  Yaş konusunu göz ardı etmeyin.Her canlı ölümü tadacağı gibi sizin balıklar da bir gün öleceklerdir.Bunun önüne geçemediğimiz gibi zamanı da gelmiş olabilir?4-5 yıllık balık söz konusu.Bunun evveli de var illa ki.Pet Shop dan aldığınızda kim bilir ne kadarlıktı?Ayrıca Emin arkadaşımın dediği gibi hava motoru ve ısıtıcı edinin.Isıtıcı olmalı.Ayrıca 2 haftalık dinlendirilmiş su da sıkıntı verebilir?3-4 gün dinlendirilmiş su yeterlidir.15 gün bekleyen su sirkülasyonu yoksa oksijen değeri olarak sıkıntılıdır.Son olarak da tank ebatı var.Küçük tanklarda su değerlerini korumak oldukca zordur.Çok dikkatli ve titiz olmak gerek.

  Bunları yazdıktan sonra ilk mesajın yazıldığı tarihi görüp mesajı silmeye karar verdim.Ancak belki birine faydası olur düşüncesiyle yine de yayınlıyorum :)
   

Sayfayı Paylaş