1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil Balık Hasta Can Çekişiyor

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Ensar Sonar tarafından 14 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

1. Ensar Sonar

Ensar Sonar

İsim:
    ensars
    Arkadaşlar 2 tane japonum var ,yaklaşık 45cm uzunlugunda 25-30 cm yüksekliğinde akvaryum içindeler. 2 gün önce küçük olan suyun dibinde hareketsiz sırt üstü yatmaya başladı. Cama vurduğumda yavaş hareket ediyor. Diğeride böyle yapıyordu hemen yaklaşık 2 hafta dinlenmiş içme suyu ile suyunu değiştim. Diğeri halen daha düzelmedi. Akvaryumda kum ısıtıcı havalandırma süs vs yok acil yardım 4,5 senelik balık gidiyor. Yazım hataları için kusura bakmayın telefondan yazıyorum.

2. emin123

emin123

İsim:
    emin gençay
    Hava motoru takın

Okurt bunu beğendi.
  3. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Evet belki hayvanlar yeterince büyümüş olabilirler, havalandırma ve destekleyici bir filitrasyona artık ihtiyaç duyuyor olabilirler. 4.5 yaşında balıktan bahsediyoruz eninde sonunda.

4. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Yaş konusunu göz ardı etmeyin.Her canlı ölümü tadacağı gibi sizin balıklar da bir gün öleceklerdir.Bunun önüne geçemediğimiz gibi zamanı da gelmiş olabilir?4-5 yıllık balık söz konusu.Bunun evveli de var illa ki.Pet Shop dan aldığınızda kim bilir ne kadarlıktı?Ayrıca Emin arkadaşımın dediği gibi hava motoru ve ısıtıcı edinin.Isıtıcı olmalı.Ayrıca 2 haftalık dinlendirilmiş su da sıkıntı verebilir?3-4 gün dinlendirilmiş su yeterlidir.15 gün bekleyen su sirkülasyonu yoksa oksijen değeri olarak sıkıntılıdır.Son olarak da tank ebatı var.Küçük tanklarda su değerlerini korumak oldukca zordur.Çok dikkatli ve titiz olmak gerek.

Bunları yazdıktan sonra ilk mesajın yazıldığı tarihi görüp mesajı silmeye karar verdim.Ancak belki birine faydası olur düşüncesiyle yine de yayınlıyorum :)

Sayfayı Paylaş