1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil Durum Beyaz Benek

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Ankaraguclu tarafından 11 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Cevap: Acil Durum Beyaz Benek

Balıklarım iyileşti Sadece büyük lepistesin sırtında beyaz bi nokta var oda beyaz benek değil yem'e benziyor biraz Elime alıp bakacağım Birazdan Artık Bitkileri Ekleyimmi :smiley33:? Dün 3/1 Su değişimi Yapmıştım.

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

5 Diş sarımsak dövdüm çeşme suyundan ekledim şimdi sıra yemleri koymaya geldi.Yeterli gelirmi 5 diş sarımsak ? bitkileri koyayımmı artık ?

3. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

bugün Beyaz benek hastalığının 6.ncı günü Yoğun bir temizliğin ardından(Tamı tamına 2.5 saat) ilk evvela balıkları kaba aldım yavruları bir dondurma kutusuna aldım Resmen tuz banyosu yaptırdım :) Büyükleride leğene aldım onlarıda tuz banyosu yaptırdım :D Çok fena temizlik yaptım.Güzel bir dip çekimi filtre temizliği sonrasında Suyun ısısını 29 a ayaralyarak tanka 15 Litre su ilave ettim. Balıkları attım içine yüzüyorlar Balıkların hepsini tek tek elden geçirdim sadece 14 günlük yavrunun karın bölgesinde kalmış Metilen mavisi bitti :( en çoğunu bitkilere döktüm 30-35 Damla kadardı. Eczanelerde satılırmı Metilen mavisi ? bunu sorma sebebim Petshopcular benim bulunduğum bölgeye 2.5 3 saat uzaklıkda.Bitkiler 3 gündür metilenli suda duruyordu mikrobu hastalığı iyice kırılsın diye okadar beklettim :) Onunda Suyunu değiştirdim.11Litrelik akvaryumumu kaya tuzuyla iyice temizledim sonrasında komşumun japon balığı bizde duruyor kendisi şehir dışında olduğu için balık hastaydı bende onu öyle ayırmak geldi aklıma Onu koyduuğum tankada kaya tuzu ekledim onuda banyo yaptırdım birde çocuk tentirdiyotu bulursam kafasına süreceğim İnşallah bütün balıklar bir an önce iyileşir :( Ev petshop'a döndü 3 tane akvaryum yan yana :F

4. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul

Bence sen bir odayı petshop yap :)

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

İleride Oda olur inşallah :)

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Bugün Hastalıkların 7.ci günü ve hastalık tamamiyle tüm balıklarımda geçmiş durumda :heyo: Bitkileri ne zaman eklemem lazım ?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ekleyebilirsin bitkileri.

8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Tamam Temel abi yardımınız için teşekkür ederim. en son dün tuz banyosundan sonra yavruda olan döküldü :)

9. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Birazdan alışverişe gideceğim Petshoplarada uğramayı düşünüyorum canlı ekleyebilrmiyim akvaryuma 1tane dişi lepistes ? elimde 2 dişi 1 erkek var o yüzden almak istiyorum 3 dişi olması lazım ya onun için alayımmı uygunmudur ? akvaryum olarak elimde 14 litre bi 11 litre bi var 14 litrelik komsumun japonunun onda hastalık vardı dezenfekte ıcın benım 11 lıtrelıge almıstım ayrıca motor ve ısıtıcı yok günlük su ddeğişimi yapsam. ısı oda sıcaklığı yeterli gelmezmi japonu tekrar kendı akvaryumuna alsam 11 litreligi güzelce yıkasam kaya tuzuyla sonra dinlenmiş su koysam alacağım lepisteside içine atsam olurmu?

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryumu önce temizle, kur ve çalıştır, su biraz çalışsın kendine gelsin öyle balık alırsın. Dediğin gibi olabilir ama önce kurulum sonra balık ekleme düşüncesi 0lmalı.

11. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Abi cevap çok geç geldiği için dün 3 te gitmiştim ben Bu sefer balığı aldığım yerdeki akvaryumu iyice inceledim hiç bir tane bile hastalık ve ölü balık yoktu .2 tane lepistes 2 tane elma salyangozu aldım. benim akvaryumda hastalık varya hani ana tank'a koymadım 11 litrelik bir akvaryum var ona koydum.11Litre akvaryumu iyice kaya tuzuyla yıkadım sonra 2 günlük dinlenmiş su koydum bide japon balığının bulunduğu akvaryumdaki filtreyi aldım lepisteslerin oldugu yere taktım ama ısıtıcı yok birşey olurmu ? Moscow Blue Lepistesin rengi bir tuhaf birde kafasının üst kısmında birşeyler var gibi bu balığın doğal halimi bu yoksa başka birşeymi var ? ayrıca ana tank'a bitkileri ekledim Isıyı 27 ye çektim Yeni aldığım balıkları nezaman eklemeliyim ?

12. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Benek bittiğine göre direk ana tanka koy miraç. 11 litrelik akvaryumunda bakteri yok henüz.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

13. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Aktardım abi ana tank'a :) Bülent abi Sen ne diyorsun bu Moscow Türüne ? bir Tuhaf balığın şekli şemali :D Resimleri burda http://www.akvaryumportali.com/tatl...lumu-oluyor-sebebini-bilmiyorum-12130-32.html bu arada benim Güzel kuyruklu erkek lepistes varya abi Moscow'u didiklemeye başladı :D Ortalık fenaa Karışacak;) Bu arada Balık ölümlerini durdurduğumuzda Bi dişi lepistes almıştım Karın bölgesi Bal rengindeydi tam 52 Gün oldu fakat balığın karnı siyahlaşmadı adam bana bu hamile diye vermişti :smiley33:
    Ayrıca bir resim paylaşmak istedim abiler bu nasıl birşeydir böyle yav vallahi çok hayrete düştüm bunu görünce Tosun gibi :) Böyle bir balığımın olmasını çok isterdim :der:

Sayfayı Paylaş