1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil Malawi Hakkında arkadaşlar

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde mehteran32 tarafından 26 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. mehteran32

mehteran32

İsim:
    Adem ZEREN
    Selam arkadaşlar 300lt tankıma 5 dişi 1 erkek sarı prenses 5 dişi 1 erkek mavi prenses ve 8 dişi 2 erkek yunus koymak istiyorum.Bu balıklar genelde damızlık sayılır ...fakat formlar da bulamadım duyduguma göre mavi prensesler çok hırcın ve ağresif balıklarmış .Bu mavi prensesler diger sarı prenses ve yunusları stirese sokarmı yoksa yukarıdaki balıkların hepsi uygunmu ? şimdiden tşkler selam ve dua ile Rabbime emanet olunuz...

Malawi formunda 2 bölgede okuduguma göre mavi prensler için hırcın demişler ve sarı prensesle geçinemez diye tahmin yapılmış...Deneyimli üstadlarımız müsait olunca bilgi verirse sevinirim...

2. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Cevap: acil yardım arkadaşlar

Bence dikkat gerektirir ama geçinebilirler.... Tabi üstadlar çok daha iyi bilir...

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: acil yardım arkadaşlar

Merhaba Adem Bey, aslında karakterler ve tabi akvaryum şartlarına göre değişir bu. Bu türü bir arada sağlıklı besleyenlerde var ama sorun yaşayanlarda var. Üreme döneminde sürtüşmeler illaki olacaktır. Bunu göze alarak eklemek gerek. Kesin bir kanı çok zor işin aslı. Akvaryum boyutları nedir ?

mehteran32 bunu beğendi.
  4. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: Acil Malawi Hakkında arkadaşlar

5 dişi 1 erkek olduklarından nasıl emin oluyorsunuz, olsanız bile üretim amaçlanıyorsa her türde minimum 2 erkeği öneririm. Bir de bu hacimde bukadar çok balık besleyecekseniz kesinlikle keskin kaya, testi ve dekorlardan kaçının derim. Bol yuva niteliği taşıyan mekanlar oluşturmalısınız çünkü özellikle sarı prensesler bölgeci balıklardır ve bölge için ciddi tartışmalar mutlaka yaşanacaktır...

mehteran32 bunu beğendi.
  5. mehteran32

mehteran32

İsim:
    Adem ZEREN

Eyvallah hocam sağolun.Akvaryumun boyu 100.50.60 dikdörtgen hesabıma göre 300 litre biraz kaya ve taş kumla beraber 280 litreye iner galiba .Ben arkadaşımda gördüm aynı benim akvaryum boyutunda ama balık sayısı fazla.3e 8d mavi prenses ,2e 8d sarı prenses,2e 8d yunus koloni kurmuş fakat sarı prensesleri takip ettiğimde hepsi stiresden doayı siyahlaşmış balıkların hepsi damızlık oldugu halde 3 türdende yavru alamamış.Ben bu türde yavru alabilirmiyim .Akadaşımım mavi prensesleri 3 küpü kapmış diğer balıklarla resmen meydan savaşı veriyor onun için mavi prensesler sorun olurmu ilği için teşekkürler...

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Olmuş arkadaşınızda anladığım kadarıyla. Zaten normal çünkü üreme alanı olarak aynı yerleri kullanacaklar, bir birlerine yakın türler aynı zamanda. Yavru bireyler alınıp bir arada büyütmeyi düşünürseniz eğer sorun çok daha az yaşanır veya yaşanmaz.

Bunu düşünün bence.

mehteran32 bunu beğendi.
  7. mehteran32

mehteran32

İsim:
    Adem ZEREN

Eyvallah hocam bu konu üzerinde durayım:por:

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Adem bey öncelikle 300 litre okadar balığa az gelir.300 litrede 30 tane damızlık balık olursa yavru alamamasıda gayet doğal. Sarı prensesler tam bir yumurta hırsızıdır. Yunuslar çiftleşirken onlara huzur vermezler.Ayrıca sarı ve mavi prensesler çiftleşebilir ve bolca kırma yavru sahibi olabilirsin.

Sayfayı Paylaş