1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

acil yardım ısıtıcı suyun içerisindemi kalmalı telaşla yem almayıda unuttum :(((

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde roimax tarafından 16 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. roimax

roimax

Arkadaşlar şu an akvaryumu kuruyorum, ısıtıcıda aldım. Ama kablosuyla beraber suyun içerisindemi olmalı? Ayrıca balıklara yem almayıda unuttum yardım edebilirmisiniz?

Mesaj Düzenleme 7

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    acil yardım ısıtıcı suyun içerisindemi kalmalı telaşla yem almayıda unuttum :(((

Orhan bey merhaba,

Telaşa gerek yok. Öncelikle ısıtıcının markası ve modelini yazmanız gerek çünkü ısıtıcıların kablo kısmının dışarda kalması gerekende var tamamen su içinde çalışan modelide. Temsili fotoğraf eklerseniz iyi olur.

Balıklara yem almamış olmanız bu günlük sorun değil, onlarında türlerinin ne olduğunu yazarsanız alternatif besin önermek mümkün. burda:gif

3. roimax

roimax

Shark K 336, suyun içerisine girerse problem olmazmı? Telaşla bildigimide unuttum, kapanmadan koşarak gidip yem alsammı? Balıkların türleri lepistes, kılıç, melan.

Mesaj Düzenleme 8

4. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Yarın alırsınız ölmezler açlıktan smiley18.gif

5. roimax

roimax

Şu an kablo kısmını yukarda bıraktım, cam kısmı içerde çalışıyor. Balıklarıda suyun içine poşetle attım, ama alalı 40 dk. falan oldu. Su ısınana kadar poşetin içeridine ne kadar durabilir ?

Mesaj Düzenleme 9

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bu akvaryum ne zaman kuruldu ve neler yapıldı ?

Fazla beklemişler şimdi bulundukları torbaya akvaryumdan azar azar su ekleyin ve 15-20 dakika sonra balıkları akvaryuma koyun. Torbaya suyu çarptırarak ekleyin oksijenlensin suları.

7. roimax

roimax

Dediğinizi yaptım, içine biraz su ekledim. Akvaryumda ısıtıcı çalışıyor 30 dk yı geçti.

Mesaj Düzenleme 10

8. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

30 dk yı geçtiyse eğer derece bandınız yoksa parmağınızla bi bakın.Eğer çok soğuk değilse atabilirsiniz birşey olmaz.

9. roimax

roimax

Balıkları içine koydum. Yem almayı unuttum, ne verebilirim bunlara? Lepistes, kılıç, melan cinsi var.

Mesaj Düzenleme 11

10. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Bu akşam aç kalmalarının hiç bir zararı olmaz rahat olun,yarın yem alırsınız.

11. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Orhan bey sanırım akvaryumcunun gazabına uğramışınız, Tahmin ediyorum akvaryumu balıkları ısıtıcıyı verdi sizde gelip, akvaryuma su doldurup balıkları saldınız içerisine, (Sizden açıklama gelmeyince tahmin yürütüyoruz.) kurulum bundan ibaretse sıkıntılar sizi beklemiyor değil.

Kubilay 30 senelik akvaristim parmak ile su ısısını ölçmeyi senden duyuyorum. Parmağımızı ne kadar suyun içine sokacağız, santigrat derecelerini barmağımıza yazalımmı? :F

12. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

Murat abi ya sokarsın işte buz gibi veya soğuk değil hafif ılıksa salla balıkları :D :D :D

13. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Murat bey,
    Sanırım hatırlarsınız veya duymuşsunuzdur,çocukların leğende yıkandığı zamanlarda,anneler suyun ısısını kontrol için dirseklerini kullanırlardı :)

14. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Doğru söylüyorsun Serdar abi, Kubilay'ın parmak derecesi için annemizden yardım almamız gerekiyor. :F :F :F

15. roimax

roimax

Murat bey suyu 3 gün once doldurup beklettim, ama ne besleyecegimi iki gün düşündüm. Yeni akvaryum alsammı, almasammı, japon alsammı diye. Orada bu balıklara karar verdim ve ısıtıcıyı aldım. Balıkları koymadan 30 dk öncede, içine mavi ilaçtan 10 damla damlattım. Şu an içerdeler, bir taneside hamileymiş. Bakalım ne olacak sizleride yordum kusura bakmayın.

Mesaj Düzenleme 12

16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Abi koptum resmen. :D

Ama Kubilay doğru söylemiş. Ne soğuk,ne sıcak. Eğer su ılıksa salla balıkları gitsin. ;) :)

17. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Rica ederim ne yorması Orhan bey, olurmu öyle şey.
    Elimizden gelen yardımı yapmak için burdayız.....

18. roimax

roimax

Teşekkür ederim. Balıkların cinsine bakıyorum, kılıçkuyruk, velifera beyaz galiba, bi tanede siyah noktalı var. O da molymi tam çözemedim. Ama benim bir sorum olcak, saçma gelebilir ama. Mesela iki tane çift var, kılıçkuyruk bunlar kırmızı yavularıda kırmızımı olur ? yoksa farklı olma ihtimali varmı, yada balıklar beyazsa yavrularıdamı beyaz olur ?

Mesaj Düzenleme 13

19. roimax

roimax

Son sorum, geceleri hava motorunu kapatsam problem olurmu? 45 litre akvaryum 5 tane balık var içinde 6 saat civarı kapalı kalcak ?

Mesaj Düzenleme 14

20. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Kılıç kuyrukların ikiside kırmızı ise yavrularda kırmızı olur, ama diyelim siyah be beyaz velifera var ise gelende yavrularda değişik renk varyateleri olmuyor değil.

Hava motorunu hiç bir zaman kapatmayın.

Sayfayı Paylaş