1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil yardım edermisiniz?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde KaderiniSev tarafından 29 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Akvaryum için mayalı sistem kurdum 40 litre bitkili bu sistemi nasıl ilerletebilirim bu sürekli hava çıkarıyor napabilirim bilgi verebilir misiniz?

2. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Çıkan sesler dışarda yağmur yağıyor onun sesi :)

3. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Buğra selam, mayalı sistem co2 güzel olmuş, ancak co2 yi senin kullandığın şekilde akvaryumuna vermenin bir faydası olmaz, amacımız co2 yi parçalayabilmek ve çıkan kabarcıkları mümkün olduğu kadar küçültüp akvaryuma dahil etmek olmalı, tek eksiğin difüzör denilen kısım,difüzörü satın alabilirsin yada kendi imkanlarınla evindeki basit malzemelerlede yapabilirsin, Dıy Difüzör | Akvaryum Portalı konusuna bir göz at
    Bu sadece bir yöntem,bunun dışında co2 nin çıktığı yere sigara izmariti koyabilir yada yine makyaj pamuğu koyabilirisin.Kolay gelsin.

Alparslan bunu beğendi.
  4. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Işık olarak dalgıç frolosanı yukaru kapağuna monte ettim sizce ışık nasıl yeterlimi?

5. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Buğra sen akvaryumun ölçüleri içindeki bitkiler-balıklar-kullanılan kum gübre-filtre bunlar neler yaz onun üstüne tavsiyelerde bulunalım (dalgıç floresan bitkilerin için bir işe yaramaz).

6. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    50 CM benim akvaryumum 10 kök subulata 1 tane anubias tilki kuyruğu ve 10 15 kök adını bilmediğim bitki var. Midye kırığı ve mermer kırığı kullanıyorum aldığım adamda aynı kumu kullanıyordu moli valifera lepistes çöpçü vatoz katil salyangoz elma ve adi salyangoz bakıyorum ama bence odada ışık olduğu için ışığı yeterli buluyorum.

7. mr.türker

mr.türker

Yer:
    İzmir-Bornova
    İsim:
    Türker Okcu
    Buğra dalgıç floresanın bitkilere faydası olmayacağı gibi odadaki ışığında bitkilere faydası olmaz,bitkilerin düşük destek isteyen bitkiler olsada minumumda olsa isteklerini karşılamak gerekir.Sana tavsiyem kapağına 1 adet 30 w lık beyaz tasarruflu ampul takman olur.Peki kumun da gübre kullandın mı ?

8. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Abi bitkileri 3 4 gün önce ektim ve biraz beyaz gübre var suda eritip döküyoruz ondan var kullandımda kaç gün arayla kullanıcam biliyorum bu arada çok teşekkür ederim aynı sistemi yaptım pamuk yerine sigaranın pamuk kısmını kullandım.

9. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Dalgıç dediğim frolosan beyaz akvaryumu aydınlatıyor ama değiştiririm onu bu arada bu sistemi nasıl kullanıcam benim bildiğim bitkilere gündüz karbondioksit geceleri oksijen lazım. Bende hava motoru var. Simdi gündüz 10 gibi ışığı takıyorum akşam kaçta kapatıyım ve hava motorunu ne zaman çalıştırayım?

Sayfayı Paylaş