1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil yardım Isıtıcı

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 11 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    250 litre akvaryum var 300 w atman ısıtıcı aldım bir saatir takılı 26 ayarlamıstım ama 23 derecede kaldı söndü sonra 28 ayarladım calisiyo nezamn bu sabitlenir acaba ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Zaman zaman duyduğumuz şikayetlerden oluyor bu Murat. Atman markanın bu ayarı varmı bilemiyorum ama mesela Jager ısıtıcının net ısı ayarını yapmak için ısıtıcıyı fişten çekiyorsun ve ayarı o noktasına getiriyorsun. Daha sonra fişe takarak istediğin ısı noktasına ayarı getirip gözlemliyorsun. Dene istersen. Bunun haricinde bu sorunun sebebini söylemek zordur. Isıtıcı hatası olabilir, ısı ölçerin bozuk olabilir.

3. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Abi vala bende anlamadım derecede sorun olamaz acaba daha varmı ısıtmasına bir saatir takılı 250 litre hacim:D

4. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    Murat arkadaşım akvaryumun soğuk bir odadaysa biraz daha bekle derim birde akvaryumun içindeki sürkilasyon nasıl yani ısıtıcının etrafı 26 derece olmuştur diğer taraf ısınmamıştır su sabit kalıyosa o yüzdende termometre 23 iken ısıtıcı 26 derecede olabilir atman eskiden sıkıntılıydı ama son zamanlarda pek sıkıntısı yok bildim kadarıyla

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Murat kardeşim ısıtıcıyı dış filitre kullanıyorsan emiş hortumun olduğu yere koy hem filitre içinde sıcak su geçmiş olacak hemde tank içinde sürkülasyon sağlamış olacaksın.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Murat abi eğer akvaryum havadar bir yerdeyse ısının sabitlenmesi biraz zaman alabiliyor. Ama yok hava akışının olmadığı bir yerdeyse biraz bekle derim. Zamanla düzelecektir. Benim su da 2 günde sabitlendi.

7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Teşekkürler yorumlar için su şuanda sabitlendi sanırım derece 25ile 26 arasını gösteriyo ısıtıcı kapandı 25 dereceye düşünce tekrar çalışıyo sorun yok sanırım:D

Sayfayı Paylaş