1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil yardım lütfen

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Zeki9419 tarafından 28 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    İyi geceler uykumu kaçıran bir olaydan bahsedeceğim. Evimizde maalesef fanusta bir japon balığı vardı. Ben biraz araştırınca bunun hayvana eziyet oldhğunu düşündüm 35 ltlik bir akvaryum aldım. Şuan ki bilgime göre oda hatalıymış ve daha büyük akvaryumu olan bir arkadaşıma verdim. Şuan elimde ki akvaryumla ne besleyebilirim 1 japon besleyebilirsem geri alacağım balığı :)

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    35 lt de uygun bir iç filtreyle japon beslenebilir...

3. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler başka ne besleyebilirim acaba önerilerinizi alabilir miyim

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Seçenek çokta bence elinizdeki balıkla devam edin daha sonra tecrübe kazanıp başka türlerlere geçiş yaparsınız...

5. Bir diğer seçenek Beta olabilir. Tek olarak bakmak lazım. 35 litrede uygun ekipman ile Alparslan'ın da belirttiği gibi Japon Balığı besleyebilirsiniz. Bunun dışında başka pek çok tür daha bakabilirsiniz. Lepistes, moli, neon tetralar, vb. vb. saymakla bitmez pek çok tür var beslenebilecek..

YMR_AY bunu beğendi.
  6. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    Anladım teşekkürler yeni olduğum için böyle bir akvaryum da başlamak istedim ekipmanlarımı kurdum suyumun dinlenmesini bekliyorum. Ama hakkıyla bakmak istiyorum hayvanlara eziyet yerine mutlu yuva verebilmek lazım ilginiz için teşekkürler :)

7. Önce tür belirleyin. Bir çok tatlı su türü var. İnternette bu türlerin topluca anlatıldığı ansiklopediler vb. var. İyice araştırın ne beslemek istediğinizi tespit edin. Zira türe göre akvaryum dizaynı da oluşturmanız gerekecek..

8. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    Hocam türümü belirledim japonumdan ayrılamadım tek japon beslyeceğim yanına 1 tane çöpçü alabilir miyim? Dekoru fazla karmaşık yapmıycağım balığa yüzme alanı çok olsun diye bindi hangi bitkiyi almam lazım

9. Zeki9419 bunu beğendi.
  10. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    Hocam sizce ilerde akvaryumumuda büyütecem nasıl bir ısıtıcı almam lazım

11. ertnylmz

ertnylmz

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    Ertan yılmaz
    300 watlık bir Isıtıcı yeterli olur

12. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    Hocam uygun bir iç filtre nasıl olmalı bilgilendirebilir misiniz beni

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çeşitli markalarda 15-50 tl arası o akvaryuma göre filtreler var.
    Yakın bir akvaryumcu yada netten temin edebilirsiniz...

14. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    Hocam akvaryumcu şelale filtre dedi de bana ben almadım güvenmediğim için onlara

15. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Şelale filtre aslında iyidir alın derim, hem yer açısından hemde akvaryumun dışında olacağından dahada kullanışlı olur...

Zeki9419 bunu beğendi.
  16. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    Hocam yardım edin akvaryumuma ilaç verdiler ilacı attıktan sonra lacivert oldu akvaryum geçer mi su mu değiştirmem lazım böyle mi kullanacm

17. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    Hocam yardım edin akvaryumuma ilaç verdiler ilacı attıktan sonra lacivert oldu akvaryum geçer mi su mu değiştirmem lazım böyle mi kullanacm

18. O suyu boşaltıp taze su ile yeniden kurun. Metilen mavisi vermişler galiba size. Dezenfektan bir maddedir, nitrifikasyon bakterilerinin çoğalmasını engeller. Şaşırdım doğrusu, bu yaklaşım 90'larda kaldı..

19. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    Çok üzüldüm hocam kumunu filan yıkamama gerek mi var mı dekorlarını filan komple mi suyunu drğiştrcm

20. Zeki9419

Zeki9419

İsim:
    Zek.9419
    İç filtreyi dr temizliyimmi zararlı mı çok

Sayfayı Paylaş