1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acil yardim

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde orçun tarafından 28 Kasım 2016 başlatılmıştır.

1. orçun

orçun

İsim:
    orçun
    Arkadaşlar 60x50x50 bi sistem kurdum
    Altına tekerlek taktım taşınma olayı olduğu için böyle bişey düşündüm fakat kimsede görmedim Acaba bi sıkıntısı olur mu

Ekli Dosyalar:

2. Ahmet YALÇIN

Ahmet YALÇIN

İsim:
    Ahmet YALÇIN
    mühendis olarak söylüyorum bence çok riskli,
    bu tekerler teker başı 10-50kg taşıma kapasiteli tekerler ki sizinkiler ufak ebatlı muhtemelen 20-30kg max taşıma kapasitelilerden,
    bu tankı doldurduğunuz zaman 200-250kg gibi bir yükünüz olabilir uzun vade de bence çok riskli,
    tekerden vazgeçmeyecekseniz şahsi fikrim arada çok milimetrik bir mesafe kalacak şekilde her 2 teker arasına uzunlamasına 4 adet kalaslar koymanız en azından bir kırılma olursa hemen kalasın üzerine oturur,
    ayrıca kalasları kaldırıp taşıma yapacağınız zaman da çok dikkatli bir şekilde sürmeniz gerekmektedir,

3. musa

musa

Yer:
    istanbul
    İsim:
    musa özdemir
    bencede riskli bir durum.
    ayrıca neden böyle birşey istediniz ? akvaryumun yerini filan değiştirme durumu için mi ?

4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Daha önce 100 lt lik tankımın altında tekerlek vardı, hiç sorun yaşamadım.

5. orçun

orçun

İsim:
    orçun
    Aynen taşınma durumum var 2 ay sonra kolaylık olsun dedim ama verilen fikirler tekerlekten vazgeç riskli şeklinde oldu hep sanırım cikarticam

6. Collector

Collector

İsim:
    Yağız
    Tekerlik banada mantıklı gelmedi herseyi hesaplamak lazım en ufak bi depremde bile odanın diger ucuna kadar gider ayrıca her tekerlik aynı değil taşıma kapasitesine bağlı fakat ahmet beyin fikri hoşuma gitti en kötü kalaslar üzerine oturtulup tekerler havada bırakılıp taşıma sırasında kalaslar çıkartılıp taşınabilir fakat gerek varmı die sorarsanız 60 50 50 bi tankı tek kişi bile rahatlıkla kaldırabilir o yüzden bence heyecan peşinde koşmaya gerek yok

Sayfayı Paylaş