1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

acil yunus için yardım

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde ekinokss01 tarafından 3 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. ekinokss01

ekinokss01

İsim:
    ibrahim
    Merhaba 300lt akvaryumum var. Sarı prenses, blueice ,yunus ,mavi imparator besliyorum.gerçi sarı imparator diye aldım ama büyüdükçe mavileşmeye başladı.Her neyse 1 adet erkek yunusum var bayağı büyüdü ve akvaryumdaki diğer balıklara dirlik vermiyor sürekli kovalıyor özellikle mavi imparatorları.Halbuki yunuslar sakin hayvanlar demişlerdi ve bu yüzden akvaryumuma eklemiştim.Acaba yanına bir dişi alsam yine sorun devam eder mi ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yunus balığınızın yanına dişi eklerseniz ilgisi dişiye yönelecektir ama üreme isteği ile diğer balıklara agresifliği devam edecektir yer yer. Dişi eklerseniz bir adet değil birkaç adet eklemeniz daha iyi olur.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  3. mertx07

mertx07

İsim:
    Mert Muslu
    Dişi ekleseniz kalkar da sorun.Yalnız dişilerin boyu da önemli.3-5 cm alırsınız.Yine aynı sorun devam edebilir.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    İbrahim bey merhabalar; yunusunuz kaç cm yazmamışsınız fakat ben yetişkin olarak değerlendiriyorum.

Yunuslar evet çok sakin balıklardır fakat üreme dönemlerinde oldukça agresifleşebilir. Ancak akvaryumunuzda dişi olmadığı için yunusunuzun bu sebeple agresifleştiğini sanmıyorum. Akvaryumda kendinden başka mavi balık görmeye tahamülü olmayan mavi imparator yada ahli gibi balıkları yunuslarla birlikte beslemek pek uygun olmuyor kavga ettikleri için.Ve akvaryumuza ekleyeceğiniz dişi yunuslarla çiftleşebiliyor mavi imparatorlar. Bu yüzden bir tercih yapıp ya yunustan yada mavi imparatordan vazgeçmenizi öneriyorum. Zira söylerdiğim gibi ilerde dişi yunus eklerseniz bu kavgalar dahada ciddi boyutlara ulaşacaklardır.

Saygılar.

Sayfayı Paylaş