1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acilllll

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde kemalguney01 tarafından 16 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. kemalguney01

kemalguney01

Arkadaşlar mavi cobaltımı 2 gündür diğer 2 tane cobaltım peşeliyordu ben de ayırdım onu dün.Şimdi tekrar akvaryuma geri koydum 10 dk balığımın derisinde olana bir bakın

2. kemalguney01

kemalguney01

Bir bilgisi olan yok mu arkadaşlar balık gitti gidecek

3. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Fazka sıklıkta ayrı tanklara koyman balıkta hastalığa yol açmış.Mantar olmuş olabilir.Ustalarımız daha iyi cevaplar verecektirler.

Pennicline ve phenoxyethanol diye iki ilaç var genelde mantarda bu ilaçları tavsiye ediyorlar.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

Balığı peşeliyorlardı derken kovalayıp vuruyorlardı diyorsun sanırım ?

Böyle durumlarda balığı ayırmak cözüm olabilir ama balığı birkaç gün sonra geri koydum demen zaten davetiyeyi hazırladıgın anlamına gelir. Balık alışmış olduğu ortamda belli bir mücadele verebilir ama zaten istenmediği bir ortama tabiri caiz ise diğer tarafta zaten şaşkın ördek olmuş balığı geri eklemek tekrar tekrar farklı yerlere adaptasyona zorlamak demektir.

Savunma düsmüş, düşmanlar mekanı savunmaya hazır, oysa balığın daha suya adapte olması lazım. Stres ve diğer muhtemel olumsuz sartlar vs vs kapıda. Kisaca adil olmayan bir mucadeleyi kaybetmis ve yenilmiş ama bu balığın suçu değil. O stres altına beni de sokun ben de ateşte közlenmis patlıcana dönerdim.

Söylenecek fazla söz yok, balığa o akvaryumda yer yok. Ayırıp daha bol oksijenli 30 derece ısıdaki temiz suya adapte edilmesi lazım.. Sonra düzelince elden cıkarmak en güzeli.

5. kemalguney01

kemalguney01

Peki Temel abi balığın yüzeyindeki o beyazlıklar stresten mi kaynaklıyor.Mantar falan değil yani

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Acilllll

Ben onları diğer balıkların darbelerine benzettim. Kuyruk ve yüzgeçler zaten darbeyi almış. Bu aşamada stresten herşey olabileceği gibi böyle bir tepki de verilmesi normalidir.

Sen iyi niyetle düşünmüşsün ama malesef akvaryumda bırakmak bundan daha iyi olacaktı. Konu tamamen yeni şartlara alışmadan sersem haldeyken gelen darbelerle alakalı.

Bu yüzden unutmamalıyız ki eğer iki balık kavga ettiğinde birini bir süreliğine ayıracaksak bu kesinlikle baskın olan balık olmalıdır. Çünkü onu akvaryuma geri saldığınızda denge daha çabuk kurulur. Farklı su ve şartlardan gelmiştir ama nispeten daha güclüdür. Fakat ne yazık ki baskın balığın yanına ayrılmış bir yerde bir iki gün beklemiş balığı o durumda güçlü balığın yanına eklersen sonuç yukarıdakidir. burda:gif

7. kemalguney01

kemalguney01

Teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş