1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Acropora Yengeci

Başlığı 'Genel Mercan Bakımı ve Kültürü' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 23 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Acropora yengeci sps mercanın temizlik destekçileridir. Elbette zararlı SPS sert mercan yengeç türleri de var ancak bu türler acropora ile ortam yaşam süren, mercana fayda sağladığı düşünülen kendi yengeçleri. Acropora yengeçleri aldığım mercanlar üzerinde oldu 5-6 adet şimdiye kadar ama aç kalarak öldüler. Ölmeden önce mercanı terk edip başka acropora arayışına geçiyorlar ve hatta diğer acropora üzerinde yengeç varsa kavgaya dahi tutuşuyorlardı. Son yeni mercan üzerinde de net çıkmasa da kendi yengeci var.

Fakat bu sefer ölmemesi için acropora coral kolları arasına zaman zaman karides parçası koymayı düşünüyorum. Sanırım yaşatabilirim eğer yerse. Haricen beslenmediğinde sonları malum oluyor.

Düzenleme: 14 Haziran 2015
  2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Acropora Coral Yengeçleri

İlginç canlılar ben daha önce okumuştum böyle bir yengeci ama hiç kimsede görememiştim. Yakışıklı poz verirse güzel fotoğraflarını bekleriz.

Sayfayı Paylaş