1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Adım adım MELEK AKVARYUMU

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde ORGO tarafından 30 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Selam,
    Discus beslemeye karar verdiğim şu günlerde,özel nedenlerden dolayı yine ertelemek zorunda kaldım.Ertelememin sebebini açıklamak istemiyorum şu anda.Bende melek beslemeye karar verdim,bir dönem beslemiştim fakat o kadar uzun zaman bende kalmamışlardı.Hareketleri vb durumları hiç gözetlemedim.Bugün melek besmeye karar verdim.Salı gününe kadar melekler bende olur.Besleyen arkadaşlardan bilgi edinmek istiyorum.Suyu 1 hafta dinlendirilecek,daha sonra büyük bir ihtimalle akvaryum bitkilendirilecek.
    Akvaryum boyutu:85-50-40=170lt.
    Filtre:Bir adet iç filtre ve bir adet şelale filtre.Şelale filtreyi kullanmayı düşünüyorum uygun mudur?
    Yem: Değişik yem çeşitleriyle besleyeceğim.
    Zaman ilerleyip melekler eş tutuktan sonra,akvaryumda 2 çift bırakmayı düşünüyorum...

2. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Cevap: Adım adım MELEK AKVARYUMU

Arkadaşlar bugün suyumu hazırlamaya başladım.Salı gününe hem şelale filtrem hemde balıklarım geliyor.İşte resimler;
    Suyu boşaltırken;
    Suyu doldururken;
    Ve su doluylen;
    Diğer resimler için lütfen 1-2 gün bekleyiniz.dans:

3. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Cevap: Adım adım MELEK AKVARYUMu

Orhan güzel olmuş,Tebrik ederim fakat bende melek balığı besledim ve çok küçükken(yavruyken) almanı tavsiye ederim.Bir eksikte bir kaç bitki ekle mango kökünü çok seviyolar ayrıca.Yemin kalmayıncada marulla besle (şaka yapmıyorum) Marulu dibe koy üstüne küçük bir taş koy ve melekler bazı kısımlarını didikler ve ama bitrmezler en fazla 2 saat durmalı yoksa melek balıklarından başka balıklara dokunabilir.Bitkiyle mongoyu nasıl birleştirceni resimli gösterebilirim istersen.Mango kökünü eklemelisin ayrıca şelale fitre çok güzel olur ama alırken akvaryumuna uycana emin olup al,bazen uymaya biliyor.Yüksekliği 50cm mi? 50cm ise melek balıkları için mükemmel olur melekler büyüdükçe çiftleşme dönemi gelince dar alanda stres yapar ve büyük ihtimalle ölür.Cinsiyet ayrımı yapabilmen içinde aşağıya bir resim ekledim.

YIKIKTEMO ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  4. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Teşekkür ederim Polat abi.Bende böyle ne küçük ne büyük orta boy birşeyler almak istiyorum.Mango kökünüde koyacağım zaten aklımda o .Bitkiyle mangoyu nasıl birleştireceğimi resimli olarak gösterebilirseniz sevinirim.

5. methapor

methapor

İsim:
    Polat

kökü biraz daha aşağı doğru bastırcaksın ve oldu ben böyle yapıyorum ama biraz kötü çıktı foto.[​IMG]

6. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Selam,
    Aslında balıkları ve filtremi yarın alıyordum fakat bugün akvaryumcuya gittim ve sanırım bu melekleri bir müşterisi bırakmış gözüme çok güzel gözüktüler ve aldımsuper:gif.Filtreyi yedekte bulunan iç filtre idare edecek bugün artık kısmetse yarın geliyor filtre.İşte fotoğraflar;balıklar hakkında yorumlarınızı bekliyorum;
    Saygılar,

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Orhan meleklerden anlamam ama akvaryumda görebildiğim kadarıyla yapay bitki mevcut. Bunları çıkartman iyi olacaktır. Balıklarında güzel görünüyor. Maşallah. :nazar:

berkan ve Heliak bunu beğendi.
  8. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Orhan kurulum hayırlı olsun , inşallah gönlüne göre olur akvaryum.

Cinsiyet ayrımını çok güzel ifade etmişsiniz Polat Bey ; bu anlatımı Amerikan cichlidleri bölümüne açarsanız , yönetici arkadaşlar da konuyu sabitlerse güzel bir kaynak olacaktır.

methapor bunu beğendi.
  9. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl

Yapay bitki konusunda kesinlikle Fatih'e katılıyorum Orhan. Onları çıkartıp en azından fazla gereksinimi olmayan bitkiler alabilirsin.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun Orhan. Discus eklemekten vaz geçtin sanırım ? Hayırlısı olsun senin için.

Polat, çizim harika olmuş, ellerine sağlık...:emt:

11. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Teşekkürler.Bugün filtrem geldi fakat yine bir sorun çıktı.Tam oturmuyor filtre yani oturuyor da akvaryumun içindeki plastik yan taraflar alıyor.Orayı motora göre kessem bir sorun teşkil eder mi?Akşama resimli anlatımda koyarım.

12. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Orhan anlayamadım nasıl oturmadığını :) Resim çekip koyarsan daha iyi olur.

13. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Orhan bende anlayamadım açıkçası :) XD

14. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

İşte ok ilede gösterdiğim taraf filtrenin boru kısmını alıyor ve filtre oturmuyor,orayı kesmeti düşünüyorum,bir sorun teşkil etmez sanırım.

fth-94 bunu beğendi.
  15. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Tamamdır şimdi oldu Orhan :)

Borunun geçebilceği şekilde kesmende sakınca yok. Yada penseyle aşağıya doğru eğebilirsinde.

16. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Öyle yapmayı planlıyorum Fatih.Babam bu DIY işlerinden acayip anlıyor.Benim yapamadığım şeylerde ona müracaat.tem03.gif.Yarın yeni fotoları atarım.Bu arada 8 adet yavrudan biraz büyük meleklerimizde aramıza katıldı.Onlarında fotoğraflarını paylaşacağım.

fth-94 bunu beğendi.
  17. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Açıkça yazayım sana fotoğraflı konulara her zaman ilgi daha fazladır. Fotoğrafları bekliyoruz...

Yeni canlılarında hayırlı olsun.

18. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Teşekkür ederim Fatih.Bu tür üzerinde yoğunlaşmayı planlıyorum,biliyorsun beni neredeyse her ay tür değiştiren birisiyim,Temel abi'de iyi bilir:D.Bu türde inşallah yoluma devam edeceğim,hafta hafta fotoğraflarla birlikte sizlere balıklarımı paylaşacağım.Nede olsa burasıda bir aile ortamıtemel2:.İşte kare kare meleklerim.Bitki konusunda beni çok uyardınız ama şu anda bitkiye verecek param maalesef yok:cekingen:.İleride inşallah yapacağım,şu anda plastiklerle idare etmem lazım.Şu anda yeni gelenlerle birlikte 15 adet meleğim oldu.Büyüdüklerinde ise akvaryumda 2-3 tane çift bırakmayı planlıyorum.Lütfen maaşallahı esirgemeyelim.:nazar:
    :nazar::nazar::nazar:

YIKIKTEMO ve fth-94 bunu beğendi.
  19. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Şelale filtre yerine oturtuldu akvaryumda.Yanlız kullanmıyorum,iç filtreye devam.Neden derseniz sanki akvaryumun oksijen ihtiyacını çekip-çeviremeyeceğini düşündüm.Tek bir yere oksijen veriyor.

20. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Orhan sıkıntı yaratmaz o2 konusunda. Akvaryumun sadece bir yerinde oksijen olmaz heryerinde olur :)

Sayfayı Paylaş