1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Adını Bilemediğim Birkaç Akvaryum Ürünü

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Toygar NİRON tarafından 28 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Merhabalar,

Aşağıda fotoğrafları olan iki ürüne ihtiyaç duyuyorum.biri Nozzle olarak geçiyor sanırım.Bu apar atı ve Y şeklinde vana lı apar atı nereden nasıl temin edebileceğim konusunda bilgi almak istiyorum.

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: Adını Bilemediğim Birkaç Akvaryum Ürünü

Nozzle ebaydan temin edilebilir.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yanlız bu fotoğraf kimin bilmiyorum da çok sakat kullanıyor bence. Kesinlikle işaretli yerler kelepçelenmeli. Bahçe sulama malzemecilerinde benzer aparatlar var ama fotoğraftaki profesyonel yani akvaryum amacı için üretilmiş.

4. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron

Hakan Bey, İnternet üzerinden bir kaç yerde bulabildim ama Türkiye içerisinde temin etmek istedim. Yurt dışından almak durumunda kalırsam akvaryumlar için özel üretilmiş nozzle setlerinden birini almayı düşünüyorum montaj konusunda sıkıntı yaşamamak için.Malum çeyreklikleri var.Aklımdaki daha çok 20 lik yada 32 lik bir depo rekoruna vidalayacağım türden bir ürün ama oynar başlıklı olması önem taşıyor.

Bulu Tang ınız için de acil şifalar diliyorum.

Fotoğrafı internet üzerinden buldum Temel Bey,Kullanmak istememdeki amaç sump ile suyun buluştuğu nokta arasına yerleştirmek.Sesi büyük ölçüde keseceğine inanıyorum.Sanıyorum ki kafa motorunun debisinin yüksek oluşu sesi de arttırıyor ama bu şekilde kalmasını istiyorum.

ozgun_cyprus ve kupeli bunu beğendi.
  5. omeriyidogan

omeriyidogan

İsim:
    Ömer İYİDOĞAN

Buradaki ürünler büyük marketlerde var. Türkiye içinde İnternet üzerinden satanlada vardı sanırım.

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Toygar bey teknik hırdavat satan yerlerde var nozzle. adı da: bor yağ hortumu veya bor yağ sipral i diye isterseniz verirler daha çok sanayi bölgesindeki hırdavatçı lara bakın.

7. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron

Teşekkür ederim verilen bilgiler için. Temine etmeye çalışayım. Y apara atı Ömer Bey zaten çözmüş gibi görünüyor.

Dün geçici bir çözüm ürettim ve bir hayli de başarılı bir sonuç aldım lakin uzun vadede sorun yaratır mı bilemiyorum. 5mm süngerden bir boru yaptım ve bunu taşırmadan gelen boruya monte ettim diğer ucunu da suyun içine soktum.Ses %80 oranında kesildi ama sünger bakteri toplar ise sorun yaşayabilir miyim? su süngerin yüzeyinden kayarak suya giriyor süngerden geçmiyor. Fotoğraflayabilirsem bu gün görsel olarak başlığa ekleyeceğim fikir vermesi açısından.

Sayfayı Paylaş