1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Adını Siz Koyun

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde lepistes tarafından 14 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    El becerim fazla yoktur. Kendi çapımda bişeyler yapmaya çalıltım. Üç gün önce kesitiğim camların bir kısmını az önce yapıştırdım. Kuruyuncada diğer kısımlarını yapıştıracağım. Bir kaç fotograf ekleyeceğim. Telefonla çektiğim için pek güzel değiller.

2. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerine sağlık Muhammed, sumpa benzettim ilk bakışta. Lepistes beslediğin için üretim tankıda geldi aklıma. Son halini merakla bekliyoruz.

4. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Teşekkür ederim abi. İlk başta sump örnek alarak bişiler yapmayı düşündüm. Üretim tankı yerinde bir düşünce abi, 50 litrelik yavru tankı var. Daha doğrusu seçilmişler diye ayırdığım balıkların bulunduğu akvaryum. En güzel dişileri ve en güzel erkekleri oraya aldım. Bakalım o akvaryum için nasıl bir kolaylık getirecek.

5. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Son haline geldi. Pek göze güzel görünmüyor ama benim için yapcakları önemli. Eksiğim varsa üstadlarım tamlasın.

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Sumpçuk :) Eline sağlık Muhammed'çimde amacı ne olacak bu yapımın ? Sump'ı andırıyorda :bilmem: yani tamam lepisteslerimiz ufak tefek balıklar diyede onlara bu kadarcık sump'ımı layık gördün.. dance: Eğer içine balık konacaksada camın kenarları alttan üstten geçerken balıkların mukozalarına zarar verebilir..

7. taygun

taygun Guest

Yapılışındaki bazı resimlere bakarak ben öncelikle birkaç Beta için yapılmış tank zannetmiştim ama değil mi?

Doğrusu ben de merak ettim ne olacak o?

Saygılar

8. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Ben olsam içine elyaf, kum falan doldurur akvaryumun üst kısmına bi yere monte ederdim, altınada bi kafa motoru attımı değmeyin keyfime :)

9. taygun

taygun Guest

Emrah Merhaba,

Ben bunu anlamadım. Onun içinde elyaf, kum bir de hava motoru ne işe yarayacak ? Kafamda canlandıramadım.

10. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Emrah tamda dediğin gibi olucak. Sadece elyaf kullanmayı düşünüyorum. 45 litrelik akvaryumunun üstüne monte edeceğim. Elimde küçük bir kafa motoruda var. Bakalım nasıl bir sonuç elde edeceğiz. Devamı gelecek.

11. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Ellerine sağlık Muhammedciğim... Çok güzel bir iş çıkarmışsın... Beni de gaza getirdin...

12. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Bu sadece deneme amaçlı giriştiğim bir işti abi. Senden daha iyisini bekliyoruz. Eğer başarılı olursam diğer büyük akvaryuma da yapmayı düşünüyorum. Bir de arkadaşım basit bir üretimhane kurmayı düşünüyor. Orası içinde bir alıştırma oldu.

13. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Hadi hayırlısı bakalım...

Yalnız benden daha iyisi çıkmaz... Nerede bende o yetenek... :D

14. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Tamer abi üst filtre olacak kafa motorunu akvaryuma atacak, aşşağıdan sıuyu basacak yuıkarıda filtrelenp geri süzülecek

15. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Suyun akış yönüde böyle olucak. Bütün fikirlere açığız em32:

1 Akvaryumdan geliş,
    2 Akvaryuma dönüş.

16. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Muhammet güzel iş çıkarmışın em34: ben aynı sistemi tuzlu suda kullanıyorum ve yaklaşık 400 litrede . Hatta çok işlevsel durumda bir kaç gün çalıştır farkı göreceksin ...

Sayfayı Paylaş