1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Adam Yasaklatan Video

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 8 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Cevap: Adam Yasaklatan Video

Temel abi hakikaten diyecek bir şey bulamıyorum. Ben bunu ders konusu olarak kabul ediyor ve ara ara izlemeyi kendime ders ediniyorum. Tebrik etsek az gelir, teşekkür etsek yerli mi yersiz mi olur? Böyle bir şeyi düşünüp olur mu acaba demek başka, (başka yerlerde konuşup adamı dışarı atarlarsa şaşmamak lazım) O balıkları alıştırabilmek başka. Büyük bir çaba ve emeğin, bilgi birikiminin sonucunu görebilmek de büyük keyif kaynağı olsa gerek :)

Balıklar da pet, evcil hayvan muamelesi görebildiler sayende büyüksün Temel abi :)

3. emrank

emrank

İsim:
    Emre

Vay be mükemeel vallaha, izlerken keyif alıyorum.

4. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Ben kediye yediremedim bu kadar çeşit. Makarna salçalı mı ben mi yanlış gördüm:)

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Çaktırma verilen parça önceden yıkanmış hazırlanmıştı.:)

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Niye hayvanlara eziyet ediyorsun ya arkadaşım, o hayvanların doğasında makarna, havuç, maydanoz mu var? :F:F:F

7. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Kapuska mı o? :D Şarkıda süper. :ay:

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Temel abi senden gördük öğrendik böyle şeyleri. O zaman benden de bir video.

[IZLESENE]3894293[/IZLESENE]

9. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

O görüntülerin yayınlanma zamanlarını hatırlıyorum....millet abuk subuk dalga geçmişti bir forumda....ama çok iyi oldu çünkü Temel abinin canı sıkılınca akvaryum portalı ortaya çıktı....Demek arada kızdırmamız lazım Temel abimizi:D

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Bundan bir kaç ay önce, bir platformda üyenin biri açmıştı konu ''Balıklara böyle şeyler verilebilir mi, Amerika da veriliyormuş'' diye bende altına bu videoyu koydum, konuyu anında sildiler.:F

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yorumlara teşekkürler;

Bir gerçek var ki o da şudur arkadaşlar. Forum ortamı tartışma, doğruyu bulma, bilmeyene doğruyu öğretme ve her konu üzerine yazışmayı becerebilmektir. Eğer bu videoda bir yanlışlık var ise bunu ortaya koyabilecek, anlatabilecek, aktarabilecek bilgi ve tecrübeye sahip olanlarca aydınlatılabilmektir asli olan. Tek bir yorum ve faydası hakkında soru yoktu...elma içeriği nedir, havuç hangi vitamini, haşlanmış lahana ne verir, bunlar ne alır tek bir yorum yok. 30 Liraya alınmış yetkiyi kullanmak ile forumlarındaki yönetim becerisi zafiyetlerini kapatmak için seçilen yol buydu sadece. Konu kapatmak ve insanları dışlayarak düz yazışabilecek, herkesin aynı şeyleri öğrendiği yapınızı gizleyemezsiniz.

Geklin görün ki, aynı konular...aynı içerikler ve sonrasında o zihniyette olanların akıllarının almayacağı birçok konu burada gururla açılmış ve varsa doğrusu veya yanlışı ortaya çıkmış ve insanlar farklı yazışmalar ile doğruyu bulmaya çalışmıştır.

Alay etmek, dalga geçmek değildir asli olan. Bunun sebeblerini ortaya koyabilmektir. Koyamıyor isen; El oğlu günü geldiğinde teslim olun der. Der ve ekler...Bu zihniyet ve bu zihniyeti barındıran yerler yok olacak (Oluyor da)...

12. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Onu söyleyenler kendileri biraz yeseydi kabız olmazlardı zaten :) sanki yemler neden yapılıyor ki?

Konum balık olmasada meslek olarak büyük çaplı hayvan beslenmesi ile uğraşıyoruz yapıyoruz. En büyük sıkıntılardan biri hayvan yemlerine kattığımız doğal veya doğala özdeş vitaminlerin yem yapımından kısa bir süre sonra hızla bozunması, Yem yapımında mineral ve vitaminler katılmasına rağmen sahada hala vitamin ve mineral eksiklikleri çok açıkça görülmesi. Bu durumun balık yemlerinde de farklı olacağını sanmıyorum. Her ne kadar özenli bir şekilde paketlense de, vitaminler ve birçok ön vitamin denen proviteminlerin zamanla miktarının düşeceği aşikardır. Hele ülkemizde ürünün rafta bekleme ömrünü katarsak hayvanlarımızın herşeyi doğru olarak alamadığını söyleyebiliriz.

Birde hayvanların ihtiyaçları olan maddeleri içeren besinlere iç güdüsel bir ilgi gösterirler, kalsiyum eksikliği yaşayan hayvanlar kireçli taşları, badanaları, demir eksikliği içeren hayvanların toprak yemesi, Protein ve vitamin açısından eksik beslenen kanatlı hayvanların birbirlerinin tüylerini ve hatta birbirlerini yemesi gibi. Buna allatrofaji denir. Bence videodaki balıklar çok ihtiyaç duydukları bir şeyi iştahla yiyorlar. Ben hobici bakışı dışında kendi mesleğim itibari ile olayı böyle görüyorum.

13. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul

Ben adam yasaklayanlara buradan teşekkürlerimi iletirim. Sanırım binlerce insan da benimle aynı fikirdedir.
    Kızgınlıkla da olsa bu kadar doğru bir platrofmun oluşması için çakmak çakmışlar. Ee Temel zaten barut, ortaya bomba gibi portal çıkmış. Daha ne yapsın adamlar yaw, bide şikayet ediyorsunuz,ayıp,ayıp.

:horon::aha:

14. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

Kimse gözü gibi baktığı canlılarına kendi eliyle göz göre göre zarar vermez.Çocuklarınız aşama aşama büyüdükçe her yeni verdiğiniz gıdayı kabul edişinde nasıl mutlu oluyorsanız Temel beyinkide öyle bir emek, bunu görüntüleyerek paylaşması bir sevinç ve gurur.Benimde katır katır yeşil biber ve havuç yiyen iki köpeğim var.Beğenmeseler yemezlerki.

15. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Dışlanmadım ama millet abuk sabuk yazdı....Tavsiye konumda neydi biliyor musunuz dostlar?Cyano mücadelesinde çivi kullanımı.....Millet bir ayağa kalktı ki sormayın.....Olur muymuş öyle şey efendim....insanlara yanlış bilgiler veriyormuşum....falan filan.....yav öyle ilginç ki insanlar...Ben sadece kullandım faydasını gördüm tavsiye ederim eğer daha fazla görüş isterseniz buyrun linki paylaşıyorum dedim.....ama ne faydaaaaa

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Olmaz Ozanım maalesef olmaz. Bırakın faydalı olduğunu olmadığını düşünün ama hani bunun üzerine tartışması? Tek sorun orada ortaya çıkmaması ben size doğrusunu söyleyeyim. Böyle olunca da çıkması zaten çok zor.

http://www.akvaryumportali.com/ekip...eovit-ampul-kullaniminiza-hazirdir-11741.html konusunu kısıtlamalı bölümde doktor arkadaşlar bile kullandığını ekledi, kullananlar görüşlerini yazdı ve kaç kişi ben dahil kullanıyor şu anda. Bunu da yazsan değişen birşey olmayacak.:)

Çivi konusunda 43 yaşındaki Muratım testler ile değerleri ölçtü aktardı, kaç kişi denedi düşüncesini yazdı ama seninde dediğin gibi Ozanım fayda etmez. Çünkü bunları bulan biziz, onlar değil. Bir ilerleme var ama demek ki...Dışlanmamışsın bak. O da senin tarzından, ben olsam dibine kadar inerdim ve tabii sonuç belli.:D

17. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Abi karşımdaki insanlar bilgi almak için değilde fitil ateşlemek için forumlarda olursa durum böyle oluyor....Bu adam bunu yazmış,birde link vermiş yav şunu bir okuyup araştıralım ne diyo bu hıyar demezler....hemen zır zır dır dır.....ammannnnnnn it ürür kervan yürür be abi.....Burada olduğuma çok seviniyorum....İyiki varsın akvaryum portalı.....Çok geç kalmışımmmm çokkkkkkk

18. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Daha öncede görmüştüm gerçekten harika bir video ve harika balıklar. Tabi ki bu ürünler balıkların menülerinde bulunmuyor, ama verildiği zamanda hayır demiyorlar. Video paylaşım sitelerinde tropikal bölgeleri ziyaret eden turistlerin rengarenk resif balıklarına ekmek attıklarını ve birkaç saniyede ekmeklerden iz kalmadığını birkaç videoda gördüm.

Peki neden menülerinde olmayan ürünleri yiyorlar? Ve uzun vadede sıkıntı olabilir mi?

Menülerinde olmayan yiyecekleri yiyorlar , çünkü insanoğlu hariç yemek seçen çok az canlı var.. Bazı özel türler hariç…. Mesela Pandalar sadece Bambu filizi ile beslenirken, koala’lar okaliptüs yaprağı ile beslenirler, aksi halde ölüm kaçınılmazdır. Kısacası hayvanlar ne bulurlarsa yerler, doğa bunu emreder…

Turistler balıkları alıştırmışlar ve yeme alışkanlıkları değişmiş, çünkü turistlerin attığı ekmekleri yemek, küçük balık yada omurgasız avlamaktan çok daha kolay. Yine aynı şekilde Afrika Aslanları insanları av olarak görmez, çünkü menülerinde yoktur.Ama insan etinin tadını alan birkaç aslan hikayesi vardır ki, 1 yılda tek bir aslan 40 insanı yemiştir.Menülerinde insan olduğu için değil, insan kolay bir av olduğu için… O yüzden doğada, alıştırmadığınız sürece hiçbir hayvana menüsünde olmayan bir ürünü yediremezsiniz.

Aslında insanoğlu da bir bakıma menüsünde olanları yer.. Belgesellerde görürsünüz, Uzakdoğulu bebeler çıtır çıtır böcek yer, Hindistan da mis gibi kızarmış fare yerler.Neden? Çünkü anneleri o çocuklara hamileyken de böcek yada fare yemiştir, daha anne karnındayken bu tatlara alışıktır ve tiksinmeden yer.. Fakat bizim ülkemizde 6 aylık bir çocuğa böcek yediremezsiniz tükürür… Umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır…

Nihayetinde önemli olan, canlıların sindirim sistemi ne şekilde evrimleşmişse o şekilde beslemektir. Doğasında bu var cümlesi bundan kaynaklanmış olabilir. Aslında tercih meselesi denilebilir, ama doğru olan genelde tektir. Havuç, insanoğlunun midesinde 2 günde sindirilir, püre halinde belki verebilirim ama Temel beyin yaptığı gibi bütün halinde vermek yürek ister:)

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Çok güzel bir mesaj Gökhan hocam. Videodaki balıklar angel türü yani mantıkları nettir, vur kopar ve ye. Bunun anlamı yiyebilecekleri boyutlarda koparırlar ve yutamayacakları boyutlarda olan parçaları tekrar çıkarır vurur ve devam ederler. Tekrar yutar gibi yaparlar ama yutmazlar çünkü bunu diğer balıklardan lokmayı kollamak ve kurtarmak için yaparlar, uygun konumda çıkarır tekrar vurur parçalayarak yerler.

Bunları akvaryumuna bakan, balıklarını araştıran herkes görür ama bu zihniyeti kazandırmak için işte böyle yazışmak ve zihinlere sokmak gerekir. Tabii bunları adam gibi ortam ve anlayabilecek, anlamak isteyen kişilerin çok olduğu ortamlarda yapmak gerekir. Aksi halde görünen tek şey okyanusta olmayan gıdadır. Gerisinin önemi yoktur çünkü zihinler başka şeye odaklı, beyinler kısırdır.

Bu kadar nettir benim açımdan.:)

Sayfayı Paylaş