1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Afyon'da 70x70x55 Kurulumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Salih tarafından 14 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Salih

Salih

İsim:
    Salih Tayfun YILMAZ
    Herkese selamlar,

Foruma afyondan katılıyorum. Uzun zamandır düşündüğüm ve istediğim kuruluma maddi imkanların uygunluğu çerçevesinde başlamış bulunmaktayım. Forumu okuyarak birçok bilgi edindim şimdiden herkese teşekkür ederim.

Beslemek istediğim canlılar bakımı zor olmayan mercan türleri ve tang ve palyaço türleri. Tankımın ölçülerini başlıkta belirtim. Ev kiralık olunca yer durumuna göre böyle bir ebat ortaya çıktı. Camları mobilyayı sumpu yaklaşık 3 aylık bir zaman içinde toparlayıp işe başlayabildim.
    Bu hafta Ro suyu doldurup devir daima başladım. Kafa motorum newjet3000 ps bbcurve5 sump ölçüleri 50x35x40 üç bölmeli olarak tasarladım. Aydınlatmayı da hazırladım fakat sizin tavsiyeleriniz ve akvaryum gelişimine göre değişiklikler düşünüyorum ilerleyen süreçte. Şu an için 2 adet 28w antinicblue 1 adet beyaz ve 24 adet powerled(16 mavi 8 beyaz olmaz üzere) aydınlatma mevcut. Tuz, kum ve kayalar hazır bekliyor. Kumum caribsea canlı kum 14kg, kayalar ölü kaya 18kg bir miktar canlı kayayı ilave etmeyi düşünüyorum yanlarına bugün tuzu koyarak başlamayı planlıyorum. Sırala konusunda tereddütlerim var ps ne zaman çalışacak kum nasıl ve ne zaman konulacak aydınlatma kapalı mı olması gerekiyor gibi.

Bronzeheart, veysel, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldin abi hayırlı kurulumlar, alınan malzeme ekipmanlar uygun, böyle olunca kurulumda güzel olur...

3. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Hayırlı olsun, konu fotoğraf destekli olursa daha güzel olur. Tuzla birlikte dönerse daha iyi olur. Kum kaya fazla beklemeden girerse ps.yi de devreye sokup ısındırma turlarına başlarsak yavaş yavaş yolunu alır. Detayları da konuyla şekillenir.

4. Bozzzok

Bozzzok

Yer:
    İzmir, Turkey
    İsim:
    Onur Bozok
    Hayırlı olsun Salih Bey.
    Afyon'un neresinden?

5. Salih

Salih

İsim:
    Salih Tayfun YILMAZ
    Tuzu bu akşam sisteme gireceğim tuzu ayarladıktan sonrada ertesi gün kumu ve kayaları koymayı planlıyorum. tuzla birlikte ps yi de devreye alacağım. bu durumda ışıkların durumu ne olmalı ne kadar süre ile yanmalı.
    Afyon merkezdeyim Onur Bey.
    kurulum biraz uzun sürdü. camları boruları aydınlatmayı hepsini kendi çabalarımla yaptım. Fakat fotoğraf konusunda elimde sadece bir adet fotoğraf var inanırmısınız. şimdi kendime kızıyorum aslında çünkü çok emek harcadım. ama şimdi an ve an fotoğraf çekeceğim emin olun.

6. kayhan

kayhan

Yer:
    izmir
    İsim:
    coskun
    kumu tuzu koymadan önce koysan daha iyi olur kurulumun bu arada hayırlı olsun tuzu koyduktan 24 saat sonra psyi çalıştırman daha iyi olur...

7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hayırlı olsun Salih bey.Önce suyu doldurup ısıyı ve dalga motorlarını çalıştırın ve tuzu yavaş yavaş ekleyin.Kumunuz canlı kum olduğu için tuz tamamen eriyip istenilen orana gelince (muhtemelen yarın) poşeti akvaryumun içinde açarak ekleyeceksiniz.

MOVACIKLI bunu beğendi.
  8. Salih

Salih

İsim:
    Salih Tayfun YILMAZ
    Suyu 26 dereceye ulasmasiyla tuzu disarda eriterek tanka karistirdim. Suan su berrak tuzluluk 1024 olarak olctum dalga motoru almadim henuz tunze 6045 almayi dusunuyorum suan kafa motorunun basinciyla donuyor su cikisi ikiye ayirdim biri yuzeye biri tabana bakiyor

9. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çok iyi gidiyor abi, tunze 6045 güzel seçim sonra eklesen de olur, diatomu bekleyelim...:)

10. Salih

Salih

İsim:
    Salih Tayfun YILMAZ
    IMG00104-20131114-2336.jpg

veysel bunu beğendi.
  11. Salih

Salih

İsim:
    Salih Tayfun YILMAZ
  12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tuz erimiş güzel görünüyor, canlı kumu bu gün ekleye bilirsin ama içinden çıkan poşetleri açıp eklemeyi unutma abi...

13. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Vatandaş biraz fazla dolu değil mi ?

14. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Yusuf senin olay şehir efsanesi oldu..:)

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kurulumunuz hayırlı olsun, keyifli paylaşımlar.

16. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir - Torbalı
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Öcelikle kurulumunuz hayırlı olsun portala hoşgeldiniz. Yusuf abinin de dediği gibi su bana da biraz fazla gibi geldi, dalga motoru bağlanıp çalıştırıldığında istenmeyen taşmalar olabilir. Birde bende de kübik bir tank olduğu için tavsiyem dalga motorunu çok güçlü almayın mümkünse debi ayarlanan modellerden alın yoksa suyun dalgalanmasından kaynaklı kenardan su taşması da oluyor kumda kalkma da oluyor. Bunun dışında güzel bir kuruluma doğru gidiyor temo19

17. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Hayirli uğurlu olsun şimdiden......

18. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Bu arada su miktariniz gerçekten fazla dalga motoru çaliştiğinda taşma olabilir. Akvaryumun üstunü kapatmayı düşünüyormusunuz.

19. Salih

Salih

İsim:
    Salih Tayfun YILMAZ
    herkese teşekkürler. emiş ızgaraların altında olmasına rahmen ızgaralardan taşma az oluyor. devir daimi yapınca ortaya çıktı sorun aslında şu an nasıl bir çözüm bulurum bilemiyorum. şimdi kumu koyacağım ama önce buna bir çözüm mü bulsam ki?

20. Tarık KÜÇÜK

Tarık KÜÇÜK

Yer:
    İzmir - Torbalı
    İsim:
    Tarık KÜÇÜK
    Önce çözüm bulun kesinlikle, kum belli bir hacim kaplıyor ne kadar kum girerse o kadar su çıkar ve ne kadar kaya girerse de o kadar su çıkıyor bende kayaları koymaya başlayınca taşırıyordum az daha. Sonra suyu sifonladım temiz bir kabın içine, kayaları ekledim su eksik gelseydi gözüme oradan tamamlayacaktım.

Bronzeheart bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş