1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Ah şu Mayalar...

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde H.Kaya.Gemlik. tarafından 21 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Bir yazı bu kadar güzel yazılabilir. Araştırma, objektif bakış, inançlara saygı, bilime ilme saygı, her şey var. Tebrik ederim özgün bey. Ancak ne yazık ki yazdıklarınızın bir çoğunu bildiğimiz halde telafuz edemesekte, ne gönülden inananların ne de ateistlerin fikirleri değişmeyecek. Her iki tarafta da aşırıya kaçmanın insanın kendisine ve topluma zararları var bence. Mesela Mayaların takvimi bir yere kadar getirip, bizlerin (veya diğer insanların) bunu kıyamet günü olarak adlandırması. Mayalar bunun olacağını bilse o takvimi yapmazlardı :) Yer yıkılsa tek kalsam, bir kaşık dahi yapamam şeklini bildiğim halde :D Onun için, bizi bu noktalara getiren mucitlere ve Onları var eden Allah'ıma her gün dua ederim. Mayalar hakkındaki bilgiler için ayrıca teşekkürler. Sayenizde bir şeyler daha öğrenmiş olduk

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Oku!

İlk emir oku diye gelir ve öğrenmekle emrolunur insan. Hatta öyle ki, okuma yazma bilmiyorsan da ilahi emir bu, bunu yapacaksın, okuyacaksın. Nitekim öyle de oldu.
    O halde okuyup da ilim tahsil etmeyen kişiyi suçlamalıdır. Öğrenmeyen araştırmayan yan gelip yatan bir kişi bütün gün dua edelim gibi bir şey İslamiyet’te yoktur. Okumanız gerekiyor.

Medreselerde her türlü ilim öğretmişlerdir. İslami bilginler tüm dünyadaki bilim adamlarından şaşılacak biçimde daha eski bir zaman diliminde yaşamış olup modern pek çoğuna öncülük etmiştir.
    Bu adamlar nereden öğrendi bunca şeyi ? Okumanız gerekiyor.

Çok yazık ki islamiyeti bilen bilmeyen herkes onun hakkında konuşuyor. Günümüzün en büyük hastalığı olan, bilgi sahibi olmayan fakat fikir sahibi olan büyük insanlarla dolu ülkemiz. Okumanız gerekiyor.

Bugün islamiyet’in sadece dua etmekten, namaz kılmaktan ibaret olduğunu savunanlar islamiyete terörü ve cahilliği yakıştırıyor. Oysa ki “bir kişiyi öldüren bütün insanları/ bütün insanlığı öldürmüş gibidir” ayetini okumanız gerekiyor.

Bugün islamiyet’in sadece dua etmekten, namaz kılmaktan ibaret olduğunu savunanlar Kur’andaki hala aklınızı kullanamyacakmısınız ayetini okumamışlar mı? Aydan, yıldızların yerlerinden, gökyüzünün sınırlarının nasıl geçilebileceğine dair ayetleri olan bu yüce Kur’an’ı Kerim’i bugünkü Müslümanlar sadece namaz kıl oruç tut zekat ver yazıyor mu zannediyor?? Okumanız gerekiyor.

Kur’an’ı savunmayan ve ben Müslümanım diyen herkesten Kur’an mutlaka davacı olacaktır.

Oku!

Hadi şimdi okuyun da ondan sonra tekrar Kur’an hakkında İslamiyet hakkında yazın!
    Kur’an hakkında konuşabilmeniz için onu Okumanız gerekiyor.

3. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Burak gücenme ama aramızda dinle ilgili konuları sen açıyorsun yada konuları bir şekilde dine getiriyorsun. Sonrada okuyunda öyle yazın diyosun. Bir önceki mesajında da yazdığın gibi bunun yeri burası değil Burak. Bu tarışmaların sonu yok çünkü. 2 satır yazıyla kimse fikrini değiştirmez hatta dahada soğuyabilir dinden. Bırakalım herkes hayatını kendi bildiği, tercih ettiği şekilde yaşasın, istediğine inansın. Yeterki insan olalım, birbirimize saygı gösterelim.

cimlikaya, H.Kaya.Gemlik., Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Ya biri Türkçeyi öğretmeye kalkar,biri dini bu ne ya..... artık tahammül sınırlarını zorluyorsun haberin olsun insanların her konuda keyfini kaçırma huzur ver kendine ne görev belirledi isen yeri burası değil

5. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Bu konuda anılarımdan çok söyleyeceğim şey var ancak hiç birini anlatmıyorum. Bu tartışmaya girmek farklı platforma taşıyacak. Herkesin fikrine saygım sonsuz...

6. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Fikirle ilgili sorun yok Yusuf biri benim istediğim gibi düşünmüyor diye ne saygısızlık yaparım nede saygısızlık yapılmasını isterim.Burada ve başka konularda ağır gereksiz bir fikir dayatması var buda gereksiz hayır konu o kadar hassas bir konu ki burada yeri olmaması lazım ırk,mezhep,dil ve benzeri konuların

7. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Neyse ya en güzeli bu güzelim konu kapatılsın.

8. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Mayaların takvimi diye konu açtık, konunun geldiği yere bakın. Hiç bir yorum yapmadan takdiri sizlere bırakıyorum. Yorum yapan herkese teşekkür edip, konuyu kapatmak istiyorum. Saygılarımla.

9. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    21 Aralık geçti ve çok şükür hala yaşıyoruz. Konuda anlamını yitirdiği için yüksek müsadelerinizle konuyu kilitliyorum.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş