1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ahli kuluçka

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde tahiryılmaz tarafından 5 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. tahiryılmaz

tahiryılmaz

öncelikle yeni kayıt olduğumdan herkeze merhaba
    benim sorunum birçok yerde okuduğum kadarıyla ahli kuluçka süresi 20 gün ancak benim balığımın bugün 26. günü bunda bir terslik varmı yoksa herşey yolunda gidiyormu

2. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    ahli kuluçka

Öncelikle hoşgeldiniz Tahir Bey.

26. gün olmasına rağmen dişi hala yavrularını tutuyorsa kuvvetli annelik iç güdüsü en temel etkendir. Bunda bir terslik yok. 20 gün, 25 gün gibi söylemler hiç bir durumda kesin değildir. Ortalama 20-25 gün olduğu belirtilir hep. Ama hem annelik iç güdüsü hem de balığın form durumu el verdiği ölçüde dişi balığımız yavrularını bırakmayı istemez :) Tahmin ediyorum kısa zaman içinde yavrularını kendiliğinden bırakır eğer ortamı huzurlu hissederse.

Balıklarınızın formunun fazla etkilenmesini istemiyorsanız 14-15. günlerde kusturma işlemini yapabilirsiniz. Tabi ki bu konuda bilgili ve tecrübeli olmak lazım. Balığa fazlaca zarar vermek mümkündür. Ayrıca belirtmeliyim ki kusturma olayı tamamen tercih meselesidir.

Bu arada mümkünse hem balıklarınızı hem de akvaryumunuzu görmek isteriz :)

Tekrar hoşgeldiniz. Keyifli paylaşımlar.

3. tahiryılmaz

tahiryılmaz

fikirleriniz için teşekkür ederim türker bey

kusturmada tecrübelide olsam normalde kusturmuyorum balıklarımı ancak bugün yarın derken bırakmadı yavrularını ve balık kötü bir hal almaktaydı sizinde verdiğiniz fikirle bugün kusturdum 1 tane kayıpla yaklaşık 30_35 yavru elde ettim

alakanıza ve tavsiyenize teşekkür ederim fırsatım olduğunda akvaryum resimleri çekip paylaşacağım

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    ahli kuluçka

Maaşallah.

Yavrularınızı sağlıkla büyütür beslersiniz İnşallah.

Sayfayı Paylaş