1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

ailenizin akvaryum hakkında görüşleri

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde brs_95 tarafından 23 Haziran 2009 başlatılmıştır.

?

Ailenizin eve akvaryum almanızdaki görüşleri

1. İlkine bir şey demediler ama ikincisine sıcak bakmıyorlar

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Masraf olarak görüyorlar

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Hep destek tam destek

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Annem izin veriyor babam devamlı eleştiriyor

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Babam izin veriyor annem devamlı eleştiriyor

oy sayısı 0
    0,0%
  6. Eşim seviyor ve destekliyor.

oy sayısı 0
    0,0%
  7. Eşimin pek sevdiği söylenemez ama katlanıyor.

oy sayısı 0
    0,0%
  8. Öğrenci evi,kafama göre takılıyorum.

oy sayısı 0
    0,0%
  1. brs_95

brs_95

Arkadaşlar benim kiler ilkine birşey demediler ama ikinciye sıcak bakmıyorlar.

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Barış kardeş anket için teşekkür ederiz ama Türkçe'mizi biraz daha dikkatli kullanırsak daha güzel olur. ;) Anket düzenlenmiştir.

3. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Ayrıca kardeşimiz aile olayını sadece anne-baba olarak görmüş :D
    Burdaki insanların çoğu eş-çocukla yaşıyor.
    Anlayacağınız anket eksik olmuş.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Yoğun talep üzerine yeni seçenekler ankete eklendi. :D

5. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Kim olursa olsun anne, baba, eş, çocuk alıştıra alıştıra yapıcaksın benim gibi :D. Bir iki olur, iki üç olur, böyle gider.

6. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Bilakis dayatarak yapacaksın, tuvalette ve yatak odanda bile akvaryum olacak benim ki gibi... :D

Şimdi biyot içinde beslenebilecek balık arıyorum... Balığı ve şeffaf biyotu bulduğumda yatağın içinde de besleyeceğim... :D

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    ailenizin akvaryum hakk1nda görü_leri

Ben birinciye bile zor razi ediyorum.:)

8. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Genç adam sıkılarak konuyu açar: Şey canım ya bak ne güzel görünüyor bunlar ben paludaryum yapacağım.
    Hanım: Evde yer yok nereye koyacağız onu
    Adamcağız üzgün : ama şu köşe ama şey ya hani, çiçekleri kaldırırım valla komple yer açarım

Adamcağızın babası akşam oturmasına gelir valide sultan ile birlikte, annede babada eski akvaristtir ama hobi bırakılmıştır damardan girilir.:
    Adamcağız: Ya anne şundaki bitkilere bir bakarmısın üff yaa, gel sana kuralım bundan anne valla hem sen çiçekte seviyorsun.
    Valide: Ama içinde molly olacakmı, seninki gibi yavrular gezsin
    Adamcağız: Tabi olacak olmazmı, önce seninkini yaparız sonra benimkini (Anneye paludaryum kurulmaz ve 70 cmlik bir tetra akvaryumu ile kandırılır onun evinede bir akvaryum kurulur :D)
    Baba: Bu ne ? evi akvaryum doldurdun, ne yapacan bu kadar suyu ( Kendisi eskiden 150x60x60lık bir akvaryumun sahibi idi, eski cikletçidir lepistesten nefret eder :D)
    Adamcağız: Onun yeri ayrı onun yeri ayrı ama :(
    Ve adamcağız artık taktik değiştirir kendini acındırarak '' Bi paludaryumum olsaydı keşke'' diye söylenmeye başlar sıklıkla, bunun üzerine ev hanımı insafa gelip paludaryuma bir yer ayarlar, pederbey camları kestirip getirir, bir taşla iki kuş vurulup validenin evinede bir tetra tankı kurulur :D

Dün gece 12 ye doğru eve girdiğimde bembeyaz halımın akvaryum suyuyla ıslandığını, parkelerin şiştiğini, suyun şapır şapır dış filtre borusundan aktığını gördüm, Allah var eşim ağzını bile açmadı viledayı aldık paspası aldık temizledik allahtan ucuz atlatık en fazla 5-6 lt su akmış ya boşalsaydı tüm akvaryum em32: Cefakar karım neler çekti şu akvaryumlar yüzünden gizli:

9. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Eskiden annem kablolardan yakınırdı.Bir gün şunların altını temizlerken çarpılıp öleceğim o olacak derdi.Şimdi rahatım,elektrik faturasına canım sıkılmasa her köşeye bir set koyarım da olmuyor.250 litreliği yaparken ortalığı uzun süre dağınık bıraktığım için biraz küfür yedim SeBo'dan o kadar :D
    Şu döt kadar evde 8 akvaryum yapmışım şimdiye kadar ;)
    Aramızda kalacaksa 100*30*30'luk bir akvaryum da yolda bak:

10. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    Galiba içinizde en rahat benim. dance: Bu hobide neredeyse babamın yanında çırak konumundayım. Zaten kendimi bildim bileli babam bu hobiyle uğraşıyor. Benim ise bu hobiyle nikahım 4-5 yıllık. Anne tarafı ise, önceden başka bir konuda bahsetmiştim; hiçbir şekilde karışmıyor. Sebebi ise, 2 yıl önce 400 litrelik cichlid akvaryumumda değişiklik yapmak istemişti. Suyu %100 değiştirip birde üstüne dip malzemesi olarak fabrikalarda kot taşlamada kullanılan taşlar koymuştu. Sonuç içler acısıydı. :( Bir kova yunus, ahli, sarı prenses. pişman: O günden beri akvaryumun yüzüne bile bakmıyor, ilgilenmiyor ve sesini çıkarmıyor. (Her şerde bir hayır var diye boşuna dememişler.) :)

11. brs_95

brs_95

Size akvaryum hakkında bir hikaye anlatmak istiyorum şimdi ben ilk kamplumbağa dan aldım sonra baba dedim şu balıklar ne güzel falan alalım bir tane aldık fanusta .E ben bunun suyunu falan hiç değiştirmiyorum.Babam değiştiriyor e bir tamam e 2 tamam 3 eh lan dedi alıosun ni değiştirmiyosun montz: falan baba dim akvaryum alalım hem balıklar sağlıklı olur falan işte 70,30,30 tarzı bir akvaryum aldık.İlk başta akvaryumu gereksiz görüyorlardı.şimdi kendim bir akvaryum yapmayı deneyeceğim:d

Sayfayı Paylaş