1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Aiptasıa Mücadelesinde Limon Suyu kullanımı

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 24 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    images.jpg
    Selamlar,

Aiptasıa mücadelesinde farklı yollar denendiğini biliyoruz. Doğal yöntemler yanında kimyasal yöntemlerde kullanılıyor yani mücadele edilmeye çalışılıyor diyelim. Sirke kullanımını Teoman abinin akvaryumunda yakında gözlemleme şansı buldum. Aslında baya iyi sonuç verdiğini yazmak yanlış olmaz. Bu gibi başarılı sonuçların alındığı diğer bir yol Limon suyudur. Limon suyu asitli ve ekşi bir sudur oldukça başarılı sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir.

Akvaryum suyunda PH değerini düşme eğilimine sokması muhtemeldir ve tabi yine mantık olarak ölen Aiptasıalar suya bir yük getirecektir. Mücadele sırasında su değişimlerini daha sık yapmak akıllıca olur. Saf limon suyunu şırınga ile Aiptasıa içine iğneyi batırarak enjekte ediyoruz. Aşağıda uygulama şeklini videodan görebilirsiniz.

Daha geniş tanımı ve mücadele yollarını linkteki makalemizden de takip edebilirsiniz.

Aiptasia pallida Aiptasia pulchella mücadelesi | Akvaryum Portalı

Yapılış şekli ile alakalı videoyu izleyebilirsiniz.

Kullanım şekli için video;

kartal, murer, reis ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Abi hani votka,redbull,70 lik tekirdağ rakısı felan ne oldu ? Limona kadar düşmüş iş yaa.:D

3. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu
    Abi ben sıcak su kullanıyorum tam yaklaşmadan sıkıyorum ve sersemliyor içeri kaçamıyor hemen üstüne sıcak suyu sıkmaya devam ediyorum.

Sayfayı Paylaş